Diskuze

Těžba plynu z břidlic na Berounsku dostane do půdy tuny chemie

Kvůli těžbě plynu na Berounsku by mohly být do země nality tuny chemikálií. Odpůrci těžařů spočítali, že firma, která se zajímá o možná ložiska plynu a ropy v břidlicích na Berounsku, při těžbě v USA lije pod zem kubíky chemikálií. Firma tvrdí, že je to bezpečné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

dropy01

1. 4. 2012 17:01
Pisu jako obyvatel Karlstejna...

Puvodne jsem to nechtel komentovat, ale musim....

Cokoliv si chcete udelat v ceskem krasu, na to musite mit povoleni od pamatkaru, rikaji vam jake musite mit okna, z jakeho materialu, musi vam schvalit projekt atd. V zime se nekde nesoli silnice, ze to pry skodi prirode, takze tam jezdime v autech jako na sankach.... A ted tady ctu o tohle....8-o

Uplatej par lidi a razem je povoleni na stole. Studie vypracovana na miru tezarskym firmam vse podtrhuje. Tady je videt, ze nenechavaj nic nahode a uz od zacatku maj vse pod kontrolou.

A nejhorsi na tom je, ze kdyz uz se vse rozjede, tak se zjisti, ze byly uzavreny nevyhodne smlouvy a ten posranej plyn nam prodaj stejne draho jako ty Rusaci. A nam tu zustane opet jen bordel....

NESOUHLAS!!!

0 0
možnosti

Montgomery

31. 3. 2012 22:17
V každém případě

pokud někdo čeká, že by touto těžbou u nás zlevnil plyn, tak je na těžkém omylu.

0 0
možnosti

luckyLA123

13. 3. 2012 12:58
Podívejte se na video ohledně Broumovska

Pokud budou tímto způsobem kontaminovány spodní vody, jejich obnova a samovyčištění může trvat až 5000 let.!! 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095913550-nedej-se/212562248420007/

0 0
možnosti

villík

13. 3. 2012 13:58
Copak tam dole udělá ta HCl ?

Asi třeba tohle:

2 Al + 6 HCl = 2AlCl3 + 3H2

CaCO3 (s) + 2 HCl  -> CaCl2  + CO 2  + H2O

Ca + 2HCl --> H2 + CaCl2..............................

Hledám to hrozné znečištění jedy..... ;-)

0 0
možnosti

Skeptik Pavel

13. 3. 2012 11:47
Největší problém doby je

p r i v a t i z a c e   z i s k u   a   s o c i a l i z  a c e   z t r á t  ;-€

1 0
možnosti

ČeStNý PřEdSeDa

13. 3. 2012 17:18
Re: Největší problém doby je

Vysvětlení pro příznivce české pravice a levice.

Drancujeme národní bohatství a spoušť co po nás zůstane je Váš problém. Rv

0 0
možnosti

tyraelid

13. 3. 2012 11:07

Musime hledat dalsi a dalsi energericke zdroje. Plyn neustale zdrazuje a zdrazovat bude. Vsichni nadavaji na vysoke ceny. A bude hure - obce v severnich cechach a na ostravsku odmitaji ustoupit uhli, ale za par let uz teplarny nebudou mit co spalovat a ceny budou extremni. Lide si musi uvedomit co vlastne chteji.

0 0
možnosti

maruširi.vr.11

13. 3. 2012 11:41
Re:

Plyn zdražuje, ovšem naprosto bezdůvodně. Zásoby plynu jsou tak obrovské, že se přebytky pálí rovnou u zdroje a jejich vyčerpání (zásob) je naprosto v nedohlednu.

0 0
možnosti

občan_z_předměstí

13. 3. 2012 10:39
V rámci objektivity bych rád podotkl,

že mocnost zkrasovělé vápencové vrstvy je řádově ve stovkách metrů, zatím co prostor ve kterém by byl dobýván plyn leží o několik tisíc metrů hlouběj. Skrz vápenec bude vrt zapažený, takže z něj žádná média unikat nemohou. Kromě toho lze použít technologii horizontálního vrtání, takže vrt může probíhat zcela mimo vápencovou oblast. Ústí vrtu by bylo mimo CHKO Český kras podobně jako při nedávném vrtání pod Lednicko-Valtickým areálem.

0 0
možnosti

fujojte

13. 3. 2012 13:09
Re: V rámci objektivity bych rád podotkl,

z kolika kilometrů se to podle tebe bude těžit tím horizontálním vrtáním;-D;-D;-D;-D;-D

0 0
možnosti

BrainWashingtonDreistein

13. 3. 2012 10:09
Jak to je??

"leden 2012:

Bulharský parlament zakázal těžbu takzvaným hydraulickým štěpením. Touto metodou se získává i břidlicový plyn, jehož zásoby na bulharském území jsou odhadovány na jeden bilion metrů krychlových. Někteří experti přitom tvrdili, že dojde k výraznému snížení závislosti Bulharska na Rusku.

Je neekologická, představuje hrozbu pro veřejné zdraví a může způsobit zemětřesení, tvrdí většina poslanců bulharského parlamentu, kteří tak těžbu takzvaným hydraulickým štěpením odmítli.

Ještě v loňském roce přitom bulharský ministr energetiky Trajčo Trajkov prohlašoval, že břidlicový plyn může zajistit zásobování z vlastních zdrojů na stovky let. Sofie v této souvislosti připomínala, že je nejchudším členem EU a právě dovoz energií spolyká značnou část státního rozpočtu.

Bulharsko ale navíc neumožní ani průzkum nalezišť břidlicového plynu, o který usiloval americký energetický gigant Chevron. Polsku pak už byly vydány licence ke zkušebním vrtům."

0 0
možnosti

jural

13. 3. 2012 10:05
Temelin

okamzite dostavet, pristavet dalsi blok v Dukovanech a zamyslet se nad Blahutovicemi a Tetovem. A to co nejrychleji.

1 0
možnosti

BrainWashingtonDreistein

13. 3. 2012 9:56
Nějak mi hlava nebere, kde se vezmou ty milijardy m3 plynu?!

Vrt do hloubky 3-6 km je pěkně drahá záležitost. Dobře,vyvrtáme,ale co dál? Samotný vrt má plochu v břidličné vrstvě jen pári m2! Dobře,nacpu do toho výbušninu,nechám bouchnout,proliju to toluénem,ale bude z toho stále jen pár m3 plynu! Vždyť obsah plynu v břidlici je maximálně 20%. Aby to byli milijardy m3,muselo by být vrtů mnohem víc - tisíce až statisíce! Takže pánové těžaři! Než budete kecat o "neškodných" chemikálíích z kuchyně, je zapotřebí a musíte:

1.Zpracovat Energetickou bilanci celého procesu.

2.Započíst náklady na poškození krajiny, vrty, infrastrukturu a rekultivaci.

3.Objektivní studii vlivu na ŽP, včetně vlivu na spodní vody.

4.Vliv na geologickou stabilitu celého regionu, kdy odčerpáním plynu( až 20% horniny prostě "zmizí"!) dojde k narušení geologické stavby podzemí, obnovení starých zlomů, vzniku sesmicky aktivních zón, zemětřesení ap. Aby se nestalo, že budete vesele těžit plyn, a dotace bude 80% z realizovaného obratu. Moulové zde už musí dotovat fotovoltaiku! :-/

0 0
možnosti

pavel.61.

13. 3. 2012 9:34
tak si říkám, k čemu nám je nějaký plyn

uhlí, zlato, uran... v zemi, když si ho nevytěžíme a budeme si ho chránit v zemi až do doby, kdy jeho cena klesne a stane se bezvýznamnou? Copak, když bychom ten materiál vytěžili všechen se něco zásadního stane? A když si ho necháme v zemi tak nám nějak pomůže? Myslím, že by se měly suroviny šetrně vytěžit a rozumně využít (pokud se nepředpokládá jejich výrazně rostoucí vliv v budoucnu)

0 0
možnosti

antimultivitamin

13. 3. 2012 9:44
Re: tak si říkám, k čemu nám je nějaký plyn

Doba, kdy jeho cena klesne, je hodně, hodně daleko. Šetrně vytěžit není nalejt do země jedovaté látky. A rozuměn využít v době divokého kapitalismu u moci s oligarchií není možné. Jen ať ty suroviny zůstanou, kde mají.

0 0
možnosti