Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vláda si nakradla a na nás kašle, hřímala tisícovka lidí. Podívejte se

Na pražském Václavském náměstí se v podvečer znovu sešli lidé, aby demonstrovali proti vládě, politikům a korupci. Shromáždění bylo méně početné než ve čtvrtek, policie odhadla, že na náměstí přišla zhruba tisícovka lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Šulivajda

Vláda si nakradla a na nás kašle

Je to snad nepravda?

0/0
18.3.2012 20:42

mirek103

je to slabota

to víc lidí příjde na slevu od IKEA než na protest proti vládě.

0/0
18.3.2012 20:35

spiegel

Jo, kdyby to bylo všechno tak jednoduché,

jak si to mnozí představují Jenže nikdo si nechce přiznat, že jsme si tak jak řekové žili nad poměry. V době největšího přebytku příjmů jsme se i nejvíce zadlužovali. Přišla světová krize a je pravdou, že nám lhali, že nás se to nedotkne. Dotklo už proto, že přestalo platit Sobotkovo že Dluhy se přeci nemusí platit. Máme kliku oproti řekům, že ten krok můžeme udělat dříve než dělají oni dnes. Žádné demonstrace nepomohou. Protesty nemají ani žádnou osobnost. Jde spíše o to, aby si  i čtenáři Blesku si při volbách uvědomili, že ve volbách nejde jen o ně, ale především o naše děti, kteří budou naše dluhy splácet. Jestli budou  sociální zákony takto nadále nastaveny, že je výhodnější brát dávky než makat, jestli přídavky na děti se sociálními dávkami uživí celou rodinu, tak to je cesta do pekel. Rozumný, ne obyčejný člověk má tolik dětí, kolik je schopen sám uživit a snaží se žít bez půjček. Půjčka, při současné invazi exekutorů je taky cesta ke dnu.

0/0
17.3.2012 21:29

saho1

Re: Jo, kdyby to bylo všechno tak jednoduché,

ach jo zase modrá příručka co psát v diskuzi.Rv

+2/0
17.3.2012 23:11

hujeroskeptický modrý pohůnek

Re: Jo, kdyby to bylo všechno tak jednoduché,

Jo pro vymatlané "uvědomělé";-D svazáčky...     ...;-D;-D;-D...........................

+1/0
18.3.2012 1:00

saho1

Re: Jo, kdyby to bylo všechno tak jednoduché,

No koukám, že tě modrá squadra azzura dobře vyškolila, jak mít vypatlaný mozek.

0/0
18.3.2012 8:42

hujeroskeptický modrý pohůnek

Re: Jo, kdyby to bylo všechno tak jednoduché,

Jo je prostě vidět že jsi "uvědomělý"...;-D;-D;-D;-D;-D.......................................:-P

0/0
18.3.2012 1:02

Conan z Cimmerie

Banda neodpovědných lenochů

Kteří jen brečí nad situací, za kterou si však svojí leností můžou sami. Pochybuji, že si někdo z těch lidí pročetl programy stran, zjistil si něco o lidech kteří v nich jsou, o jejich chování a vystupovaní. Přitom by stačilo pár hodin. Mají plnou hubu keců o roce 89, ale pro lepší stát nehnou ani prstem, jen ječí, když se jim nelíbí, že ČR spravují jejich zástupci, které si zvolili a kteří jsou jejich odpovídajícím obrazem chování a charakteru, jako je to v každé zemi.

+1/0
17.3.2012 20:05

taktaktak

Máme

Máme smůlu,že jsme neměli Walensu,který by nás naučil stávkovat jako poláky ikdyž vlastně i v jiných státech je neměli a stávkuji jak na běžicím páse.Jsme národ,který rád věří pohádkam a proto si myslíme,že se stane zázrak a někdo za nás vyřeší problémy,ale to je omyl,protože bychom se měli podívat za hranice našeho státu a vzít si poučení a uvěědomit si,že nikdo za nás nic nevyřeší.Je smutné když si školený komentátor vezme do křesla člověka neznalého,ale volajícího po změnách a využije svých schopností na jeho zesměšnění.Stačilo se dívat na ministryni,která neznala odpovědi a zástupce zlodějů - církve se ji snažil pomáhat.Zajímalo by mne kde jsou odboráří,kteří by měli k podobným výzvám se připojit a pomáhat a ne nečinně přihlížet z důvodu uraženosti,nadutosti a snobismu ma to možná vše pramenící ze závisti,že někdo dokrom nich dokázal zburcovat lidi a dostat je do ulic.Na co čekají a kdy už se sjednotí a budou tahat za jeden provaz.Copak už všichni zapomněli co se v r.89 volalo?

+1/0
17.3.2012 19:24

taktaktak

Re: Máme

Doplňujiprotože se mi to nevešlo do zprávy na  náměstích se v r.89 volalo :" V jednotě je síla"!A to by si odbory měly uvědomit a lidé také a ne sedět a čekat co se z toho vyvrbi!!!

+1/0
17.3.2012 19:27

hujeroskeptický modrý pohůnek

Re: Máme

jo a na kolika odborářských protestech jsi byl ty osobně, řečn'o??

0/0
18.3.2012 1:04

jiruna

Kbyby opozice věděla co dělat

tak by něco dělala. Ale stejně jako odbory i Soc. dem. čekají kdo jim co dá, stejně jako se ti, co řvou v ulicích  čekají na spasitele, který se objeví a všem dá co hrdlo ráčí. To už slibovali komunisti, ale každý se musí postarat o sebe. Všimněte si kolik je rozvedených matek, které si vzaly nezodpovědné partnery, kolik lidí prosází i tak skromný důchod v domnění že vyhraje, O cikánech a lidech práce se štítících nemá cenu se ani zmiňovat. Ti všichni protestují, protože ti, co vydělávají jsou v práci a nečekají kdo jim co dá. Stejně se nedočkají a pokud se někde objeví lidi jako Popelka s IQ houpacího koně tak nás může zachránit jen konec světa.

+1/0
17.3.2012 18:48

hujeroskeptický modrý pohůnek

Re: Kbyby opozice věděla co dělat

je to dost vidět, že máš to IQ houpacího koně...;-D;-D;-D.........................................R^

0/0
18.3.2012 1:07

jiruna

Kdy začne něco dělat opozice?

+2/0
17.3.2012 18:37

Pes na koze jel

A když už začne něco dělat opozice,

odbory, intelektuální elita? Mě to příjde poněkud divná neposkojenost. Pokud je taková nespokojenost, proč nepřišlo víc lidí?

+1/0
17.3.2012 17:43

Zdravííím

Re: A když už začne něco dělat opozice,

víc lidí nepřišlo protože blbci ještě nepochopili, že jsou okrádáni a hlavně jejich děti,.. nepochopili , kam vše směřuje, hrajou si na šlechtu a elitu a přitom  likvidujou půl národa zhora dle zákona, ale až i průměrní blbci pochopí, otevřou očí, věř tomu že bude na václaváku tlačenice, jenže pak bude již všechno vytunelováno, ale již z podstaty věci blbci chápou pozdě realitu jinak by to nebyli blbci,

nemluvím ted o 10procentech který seděj na všech možných zadlužovacích penězovodech, ty přirozeně žerou mlaskaj a chráněj svý nezasloužené přežrané pupky..

0/0
17.3.2012 18:01

barbča53

POkud se vyskytne

kdekoliv na světě samozvaná skupoina politiků, bankéřů či jiných lidí, kteří si myslí, že jsou nad zákon, že jsou nad lidi, že si mohou dovolit všechno, že zákony platí jenom pro některé a pro ně samé ne, je to pro národ vždy zničující. Je potom jedno za zastupují trikoty s modrými ptáky či rudou hvězdou. Takové skupiny patří za mřížea na hezky dlouho. !!Rv[>-][>-]V!!

0/0
17.3.2012 17:11

Zdravííím

Re: POkud se vyskytne

[][][]

0/0
17.3.2012 18:02

M.Moriss

Začarovaný kruh část 1.

Je to stále to samé dokola. Lidé moc dobře vědí svá práva, ale velmi rádi zapomínají své povinnosti. Nikomu se nechce platit daně, ale sociální dávky, mateřskou dovolenou a důchod by rádi pobírali všichni. Tomu docela rozumím, jelikož na daních se vybere spousta peněz, ovšem silnice (a bohužel i dálnice) jsou stále rozbité a stát stále ''brečí'', jak je bez peněz. I já odvádím daně, sice malinké (jsem pracující student), ale odvádím, a nejsem, pravda, nikterak šťasten, když vidím, kdo obdrží 15% mého výdělku. Sociální síť by měla existovat, ovšem stát přeci nemůže dotovat živobytí občanů, kteří nestojí o zaměstnání ani vzdělání! Žít ve státě znamená (chtě/nechtě) být součástí kolonie, kde každý musí být nějak prospěšný. A chtít peníze, navzdory nebytí prospěšný, je dle mého názoru neetické/nemorální. Stejně tak jako stát nemůže dotovat život politiků, jejichž osobní zájmy převyšují zájmy státní. Jestliže šel člověk do politiky za soukromým účelem, je to od něj taktéž nemorální.

+2/0
17.3.2012 15:16

Zdravííím

Re: Začarovaný kruh část 1.

milé děti, ve škole Vás bohužel,nenaučili spoustu důležitých věcí..1. jak výš že někdo nestojí o zaměstnání, a když.... víš proč ho  nechce? jsi malej a ... nezkušenej...zblblej propagandou..2.vzdělání v současné době je trapný paskvil, učí se vše co vůbec není důležité neučí se nic co je důležité, je to jen obchodák takovej zbytečnej maraton cíl je vysokoškolský diplom, nevadí že jsem hloupej, blbej stačí že jsem se naučil žvatlat to co po mě chtěl učitel.3.musí být prospěšný, co to je prospěšný, osobně si myslím že prospěšných je cca 5 procent lidí, ostatní jsou paraziti, mluvit o prospěšnosti například horníků, může jen rakovina plic, díky zvýšenému co2 a jiných srač...být prospěšný, že uzavíráš likvidační půjčky, kterými likviduješ celé rodiny i s dětmi, je sice prospěšné z pohledu dph krátkodobě, dlouhodobě je to příprava anarchie revoluce a války,

je například prospěšný řidič auta, díky kterému již  ty budeš chcípat hlady, protože nebude ropa do traktorů, asi ne, chápeš? ,

0/0
17.3.2012 18:17

Conan z Cimmerie

Re: Začarovaný kruh část 1.

Dovolte mi vám dát lekci o lůze, ke které se tu defakto hlásíte. Většina těchto lidí, kteří, jak píšu výše jsou zdrojem toho problému, nikdy nevyprodukuje pro stát na daních dostatečný zisk, aby pokryli státní náklady na ně samotné. Důchody, infrastruktura, sociální zajištění, policie, AČR a další, to všechno běží hlavně z daní. Podnikatelé, jako výše nadaný hoch, kterému fandím však svým podílem na placení daní několikanásobně převyšují průměrné občany a zajišťují tudíž z velké části nejen chod samotné země, ale i její prosperitu, HDP a v neposlední řadě, vaše oblíbené sociální jistoty. 

A teď se vás ptám, vidíte někde na těchto demonstracích tyto podnikatele, kteří vlastně velkou část těchto pofidérních mítinků platí? 

Tahle lůza může jen stěží mluvit o nějaké nespravedlnosti, protože to, co státu sama dává je téměř nepodstatný zlomek. Na druhou stranu, někdo musí dělat toho šaška, jen kdyby jich u nás v republice nebylo tolik.

+2/0
17.3.2012 22:02

čuk2gek

no to vám byla prča

na té konf. v Holešovicích 28 ledna. Vemte si na to helmu nebo se umlátíte smíchy

+1/0
17.3.2012 14:37

major Terazky

Prohlášení p. Popelky v ČT

;-ONěkteří právníci uvažují o tom, zda se  p. Popelka svým prohlášením (převracení aut a pod.) nedopustil nabádání k trestnému činu vandalství. ;-O? ( vandalství – trestný čin výtržnictví, pachatelé většinou podprůměrně inteligentní, kteří jednají pod vlivem alkoholu, příkladem vandalství je např. převracení popelnic, aut, rabování obchodů a pod.)

0/0
17.3.2012 13:24

Chcete-li se zapojit

Re: Prohlášení p. Popelky v ČT

Každá revoluce je vlastně takovým výtržnictvím.

0/0
17.3.2012 13:51

p0rek

milí nadávající,tedy většinou rudí.

jste už opravdu,jako kolovrátek.Všechno je špatně (ale nevíme,jak to napravit),všichni kradou (my pochopitelně taky,ale meně a to nás štve)kapitalismus končí(ale netušíme kdy) a proto musíme křičet.Ten představite ,co byl  v televisi,tak  to byl opravdu váš představitel.Nekompetentní,nevzdělaný a zmatený.Prostě klasický rudoch.A můžete se zase do mne pustit.Od pana MPoks by jsem konečně chtěl slyšet,kde jsem dělal toho bolšetajemníka.

+3/0
17.3.2012 10:49

Jirka2

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

Psal jsem to už v noci. Hlavním motorem těchto akcí je závist. Vadí především to, že ti nahoře kradou více než my. Je to v nás. Proto se i VV začaly chovat tak, jak se chovají. Dostaly se ke korytu a žerou. Představa, že když se tam dostanou zástupci HV, se věci změní, je iluzorní.

+1/0
17.3.2012 10:56

bk89322

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

Co si to dovolujete? Pokud vy kradete, tak se za to stydte, ale negeneralizujte, ze krademe my!

Prave kvuli lidem s vasi moralkou, kteri berou kradeze jako neco normalniho, je to tu v takovem svrabu.

+2/0
17.3.2012 11:04

p0rek

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

nikdy jsem krást nemusel,vždy jsem si na sebe vydělal a to velmi slušně.Ale tento druh lidí,kteří tam kňučí,mne okrádají už tím,že existují,bero dávky,a opruzují na různých "ideově vyhraněných" zchromážděních .Prostě klasický plebejský odpad.

+3/0
17.3.2012 11:14

Typhoon

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

Vy budete asi takový "inteligent" jako Brouk Pytlík - všehoznalý chvástal

+1/0
17.3.2012 11:58

FelisSilvestris09

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

Když se chováte jako nadčlověk a vpodstatě prosazujete totalitu- měl byste umět lépe česky ne? (ano totalitní režim je takový, kdy se nějaké myšlenky zmocní arogatní vládci...jako nyní...nebo v dobách komunistického režimu, či nacistickému režimu..) vláda (a lidé, jako vy), kterou nezajímají občané této země - např. důchodci, kteří celý život dřeli, a ted kolikrát musí žebrat, matky samoživitelky či mladé rodiny (a vůbec ti co nemají rodiče, kteří jim poskytli zázemí ke studiu apod.), ..invalidé a především lidé co tvrdě dřou, musí mít minimálně 2 zaměstnání . ne-li více, ..a i podnikatelé, co zkrachovali kvůli krizi vyvolané vládou - NAZÝVÁTE PLEBEJSKÝ ODPAD!!!???

... když  naprostá většina národa, nebude moci nakupovat, utrácet jako dříve (a počítá každou korunu) , tak nepodporuje podnikatele, obchod, potažmo ekonomiku celého státu...a to je začarovaný kruh...vedoucí naši zemi...asi víte kam.

+1/0
17.3.2012 15:51

Voskovka

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

svou inteligenci jsi dokázal svou češtinou

0/0
17.3.2012 17:08

Jirka2

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

Já neříkám, že krádež považuji za něco morálního, Kdybyste četl moje příspěvky, tak byste mi něco takového nepodsouval. Mluvím o nás obecně. Uvedu příklady. Krade vláda, kradou modří. To, že minimálně polovina státních zakázek jde přes kraje, které jsou oranžové a krade se tam úplně stejně , už nevadí. Už za totáče se okrádání státu v různých formách považovalo za normální. V dnešní době  celem běžné zneužívání různých dávek, je vlastně také krádež. Nebo si myslíte, že ne?

+2/0
17.3.2012 11:16

nepokradeškalousku

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

NO TAK ALESPOŇ VÍME CO JSTE ZAČ - HESLO KDO NEKRADE .......................... to je pozůstatek bolševismu.

Je smutné a nebezpečné pokud individua bez morálky vytváří obraz o lidech pravicového myšlení. Pro mne je pravičá především člověk, který se spoléhá na vlastní práci - nežebrá a nekrade, dodržuje konzervativně zákony i kdyby s nimi nesouhlasil!!¨

Pravičák co krade je pro mne bolševik čínského typu.;-€

+3/0
17.3.2012 11:14

Jirka2

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

Nevím, zda-li reagujete na můj příspěvek a zda-li jste pochopil, co jsem měl na mysli.

0/0
17.3.2012 11:19

Chcete-li se zapojit

Re: milí nadávající,tedy většinou rudí.

navzdory tvému pláči revoluce bude jde jen o to kdy

0/0
17.3.2012 13:53

pjb1

Zdravím.

Ještě tam mohli pustit Sparťany a Baníčkovce a bylo by to pěkně v kompletu.

+1/0
17.3.2012 10:18

barbča53

Re: Zdravím.

A bylo by po Václaváku.Rv;-D;-D

0/0
17.3.2012 10:53

orwelg

pravičákům

Tak nečasná vláda zase připravuje další velkou státní dotaci. Tentokrát pro ČEZ, aby mohl postavit další bloky Temelína a výrobenou elektřinu vyvážet do Rakouska. Kdyby mu rakušáci platili méně, než tzv. zaručenou cenu, tak to budeme doplácet z našich daní.

Tak to je pánové ta vaše modrá vláda - přeozdělování, dotací, protekcionalismu a korupce. Prostě pokračovatelé soudružských tradic SSM, STB, NF - bolševici k pohledání.

Tak tuhle vládu je potřeba sundat, protože už se dávno nedrží u moci demokratickými prostředky. Zavírá kritiky - Smetana, falšuje volby - uplácení romů, zastrašuje lidi - vyhazování z práce.

Vyzvěte všechny slušné lidi, které znáte a 15. dubna jim půjdeme ten nečas ukončit!!

+5/0
17.3.2012 10:14

Lionel 1

Re: pravičákům

Dle dlouhodobé předpovědi má být 15.4. hezky, takže nemusíte nic ukončovat.;-D

+1/0
17.3.2012 10:17

orwelg

Re: pravičákům

Dlouhodobé předpovědi můžete věřit asi stejně, jako Nečasovu slibu nezvyšovat přímé daně a nerušit výdajové paušály.:-/!!

+1/0
17.3.2012 10:19

nepokradeškalousku

Re: pravičákům

;-DR^Slušná utěrka modrého svazáka linolea:-P!!!!

+1/0
17.3.2012 10:24

tyld

Re: pravičákům

A všichni tam budou mít IQ pana Popelky?;-D

+2/0
17.3.2012 10:22

nepokradeškalousku

Re: pravičákům

Pochopte už, že to není o jednom člověku, či jedné politické straně. Tady jde o demokracii či kleptokracii. Už to začalo a lidem došla trpělivost - uvidíte za měsíc:-P

IQ nebude vůbec důležité.

+1/0
17.3.2012 10:27

Jirka2

Re: pravičákům

Mýlíte se. To IQ bude hodně důležité. Ono nestačí shodit vládu, je také potřeba vědět jak dál. Tady jde o osudy 10 milionů lidí. Stát musí fungovat. Díval jste se včera na HP s Popelkou v hlavní roli?

+2/0
17.3.2012 10:32

bk89322

Re: pravičákům

Vite, znite sice rozumne, ale ridit se vasim argumentem v roce 1989, zadna vlada tehdy nepadla ...

0/0
17.3.2012 10:39

nepokradeškalousku

Re: pravičákům

Ale přece nikdo nechce Popelku za krále8-o Vaše argumenty strachu jsou ubohé!!

Jestli vážně věříte tomu, že vláda, která stát řídí v duchu plánovaného hospodářství, přerozděluje čím dál více a vydává různá ekoteroristická nařízení - vláda, která zasekla loni 155 miliardovou sekyru, je jedinná, která je schopna řídit stát - tak to to s vaším IˇQ nebude asi tak horké.

Když lidi přestanou volit svazáky z ODS, tak je ještě šance odvrátit hrozbu komunismu. Volte skutečně svobodné tržní hospodářství, nepokřivené dotacemi a korupcí. Volte malý stát a velkou odpovědnost a svobodu - svobodní.cz!!

+2/0
17.3.2012 10:55

Leopardo di Kardio po 2. nitráku

Re: pravičákům

Z HV mám velmi divný pocit, ale s posledními třemi větami nelze nesouhlasit. R^

0/0
17.3.2012 11:01

tyld

Re: pravičákům

To už nám pan Popelka včera řekl. 215,4, vás budou statisíce  a další měsíc miliony. Měli byste to stihnout do prázdnin, protože potom vám plno demonstrantů odjede k móři;-D

+3/0
17.3.2012 10:41

Lionel 1

Re: pravičákům

R^

0/0
17.3.2012 11:05

Jirka2

Re: pravičákům

Odkud máte tuto informaci? www.lidovky.cz/cez...ze-dostavba-temelina...-/ln_domov.asp?c...Archiv

0/0
17.3.2012 10:29Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.