Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jižní Město plánuje modré zóny, změní parkování u stanic metra

Modré zóny se z centra Prahy šíří na periferii. Radnice Prahy 11 odeslala na magistrát projektovou dokumentaci, parkování na Jižním Městě chce upravit v roce 2013. Rezidenty vyjde karta na 700 korun ročně. Důvodem zavedení zón je každodenní příliv mimopražských řidičů zejména ke stanicím metra.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pk203@klikni.cz

JIHOPRAŽÁCI NENECHEJTE SI TO LÍBIT

Uvědomte si, že počet míst se nezvětší, naopak pro Vá jako rezidenty se to zhorší, protože těch pár aut co vyženou vykompenzují ty zelené a oranžové zóny kde už si ani jako rezidenti neškrtnete. Navíc k Vám nebudou chtít jezdit opraváři, nedostane se k Vám návštěva. Pokud máte ne Jižáku staré rodiče, už si budete muset rozmyslet, jestli k nim párkrát týdně zajedete cestou z práce na kafe...protože nezaparkujete. Ti kdo tam pracují, se nedostanou do práce jinak než MHD....A NEBO.... budete za nic platit jako mourovatí cenu odpovídající skoro minimální mzdě.  (minimální mzda je cca 50kč/hod, parkování v modré zóně stojí 60Kč/hod, na vyhrazených - takže nedostupných- místech cca 30-40 kč/hod)) ;-O

0/0
28.5.2012 17:52

pk203@klikni.cz

Re: JIHOPRAŽÁCI NENECHEJTE SI TO LÍBIT

Jo a ještě jedne postřeh...těm co pronajímají na jižáku krátkodobě byty a nechtějí si nájemníky nechat trvale přihlásti klesne hodnota, páč tito lidé prostě nezaparkují a bydlet na jižáku bez auta je IMHO sebevražda.....

0/0
28.5.2012 17:59

Fugas77

parkování

Nedávno

jsem jel podat daňové přiznání na JM a neuniklo mi, že k novému úřadu se

jaksi zapomnělo vybudovat parkoviště. Pokud se tedy nepočítá sousední

parkoviště prodejny Lidl, kde podivné individum vybírá parkovné. Rv

0/0
16.5.2012 10:52

petrhalik

Ke kartě dát jednu přenosnou zdarma pro návštěvu

Modré zóny nejsou tak docela špatná věc pokud budu moci večer zaparkovat a nebude na parkovišti stát nákladní auto s eSkem na SPZce, které zabere min. 2 parkovací místa. Je jen podle mého názoru potřeba ke kartě za 700,- dávat ještě jednu přenosnou zdarma pro návštěvu. Např. rodiče manželky jsou mimopražský a nedokážu si představit jak budou jezdit od auta ještě MHDčkem:-).

0/0
3.5.2012 17:01

azazzelo

Plickova a Háje na odstřel

V okolí metra Háje není pořádně kde parkovat, snad někde v ulicích v okolí a přitom zde radnice provozuje komerční zónu. Dle mých zkušeností jde spíš o nepoučené návštěvníky Galaxie, obchodů a restaurací, kteří parkování kolem Hájů přetěžují. Galaxie má málo využívané podzemní garáže pro hosty, ale nájemci restaurací a obchodů nemají povinnost hostům tady parkování umožnit zdarma. Tak se parkuje kde se dá. Co v tom udělat pořádek a dát pořádné značení? Pak by problematická Galaxie svým parkovištěm okolí hodně pomohla. Ale ochota asi chybí.

V článku je vymezen obdélník modrých zón dost prapodivně. Jmenovány jsou nejpřetíženější ulice, co se parkování týká. Podle mě jde ale o rezidenty, které se snaží radnice vyhnat do neplacené zóny dál od metra, aby dělali problémy zase jinde.

Nejpodivnější je Hviezdoslavova. Od metra je již dost daleko, ale je zde poliklinika a plno ordinací a také CZC. Pro příště si tedy k lékaři nemocní autem nedojedou? Podivný nápad.

0/0
1.4.2012 13:44

azazzelo

Re: Plickova a Háje na odstřel

Nad konečnou metra Háje je obrovské parkoviště "garáže Opatovská" provozované radnicí Prahy 11 - Jihoměstskou parkovací. Vždy zde bylo parkování předražené a řidiči zde neradi parkovali. (Ceník nikde nenalézám, odhaduji, že se zde dnes parkuje kolem 1600,- měsíčně.) Proto jsou ulice v okolí zaplněny auty, aby zde mohl jet byznys s parkováním. Modré zóny sice vyjdou levněji, ale patrně mají pár řidičů i tak nahnat k poslušnému předraženému parkování. To je patrně hlavní důvod zavádění modrých zón.

Osobně bydlím nad parkovištěm Plickova. To je jedno ze 3 velkých parkovišť v okolí Horčičkové, dnes ze 2/3 placené, ostatní 2 jsou placená ze 100%. V době zřízení byla o hlídaná místa rvačka. Platilo se kolem 500,-, dnes se platí 800,- měsíčně, tj. 10 tis. ročně! Radnice není schopna dlouhodobě zamezit krádežím aut a jejich vykrádání, tj. hlavní důvod proč si platit hlídané místo za plotem. Další výhodou je možnost zaparkovat večer, při příjezdu z práce. Dnes se zde ale množí volná stání.

0/0
1.4.2012 14:04

azazzelo

Re: Plickova a Háje na odstřel

Resp. v době krize mít a nemít 10 tis.? Auta poslední roky spíš ubývají. Aneb obyvatelé se pod zásahy radnice mění na sociálně chudé bez aut, převažují chudí důchodci, množí se Romové. Kdo může, z nefungujícího "Jižáku" prchá. Do toho jde tlak radnice a Magistrátu na budování nových bytů pro mladé a sociálně slabé, startovacích bytů s minimálním koeficientem na nové parkování a tvoření nových mamutích komerčních zón nad stanicemi metra. Roky se vede diskuse o přestavbě konečné Háje - mrakodrap "největší v EU". Novou výstavbu holobytů vecpala radnice do Milíčovského lesoparku. Je plánována výstavba na břehu Hostivařské přehrady. A tady je problém. Radnice má stop stav megalomanské výstavbě musí vyřešit parkování.

Podívejte se na projekty Jihoměstské parkovací. Starosta razí řešení, stávající parkoviště se prodají a zastaví novými byty. V Plickově měl vzniknout park se třemi parkovacími domy, to byl první záměr na parkovací domy. Zlepšit stávající bydlení.

0/0
1.4.2012 14:18

azazzelo

Re: Plickova a Háje na odstřel

Nový nápad, pozemek prodat, postavit lidem 15 metrů před okny stávajících bytů další výškový panelák a místo současné trošky zeleně podél Výstavní postavit 6 patrový parkovací dům s mnohonásobně vyšší parkovací kapacitou než je dnes, aby se zlevnila výstavba nových bytů a koeficienty na parkovací místa byly dodrženy. Aby snad někdo nechtěl parkovat dál zdarma na ulici. Budou zrušeny stávající parkovací plochy a jak vidno, ulice se natřou modře. Tedy žádné stromy a zelené plochy, ale betonové dvorky a hlava na hlavě. Modré zóny jsou patrně tím prvním krokem.

0/0
1.4.2012 14:26

pk203@klikni.cz

Re: Plickova a Háje na odstřel

NO samozřejmě, že to nažene klienty na předražená soukromá parkoviště, protože na jižáku se pronajímá hafo bytů, ale ze známých důvodů obvykle majitel nedovoluje se přihlásit k trvalému bydlišti a tím pádem má nájemník totální smůlu.

0/0
28.5.2012 17:57

azazzelo

PR masáž Prahy 11 - schůze s občany

Před týdnem, či dvěma, probíhala na Hájích debata s občany na téma co chtějí zlepšit v okolí metra Háje. Hledal jsem marně pozvánku v Klíči a na webu Prahy 11. Zahlédl jsem info v Metru. Téma nebylo oznámené. Neví tady někdo o co šlo? Bál jsem se zda zase nezačínají s mrakodrapem nad stanicí metra. Zdá se ale, že radnice podvodem sbírá stížnosti občanů, aby mohl starosta novinářům vykládat podobné nesmysly o potřebě modrých zón v okolí metra Háje. To by tak termínově odpovídalo.

"Paní stará Blažková vykládala, že potřebuje modré zóny. Tak ji musíme vyhovět." Váš "Bc. Mgr." starosta.

0/0
1.4.2012 13:25

maatsina

jinak to asi nejde ...

Nerozumim vůbec tomu, proč tady nadáváte ... každá rodina tu má tři auta, parkujou u nás vidláci, co jezdí do Prahy ... máte nějaký jiný řešení?? Nechcete parkovací domy,nechcete podzemní garáže, nechcete modrý zóny ... ale parkovat byste chtěli všichni. Tak si postavte barák s garáží a nebydlete v Praze. Copak jsou ty ulice nafukovací? Taky bych radši parkovala zadara a přímo u vchodu, ale to asi v metropoli zkrátka nejde.Bydlení tady má prostě svoje pozitiva i negativa. Zamyslete se. Nenadávajete a nebo přijďte s jiným nápadem, ufoni.

+2/0
29.3.2012 23:45

SVN

Re: jinak to asi nejde ...

podle této logiky nebudet vy Pražáci nikam jezdit, protože vám tam taky znemožníme zaparkovat.

+1/0
31.3.2012 16:44

Jižák

Re: jinak to asi nejde ...

Ale jde, vydávat karty rezidentům zdarma, protože rezidenti zpoplatněných částí samozřejmě budou radši zdarma parkovat v ulicích kde modrá zóna není a tím se pouze zhorší stav celého problému. Mezi metrem Opatov a

tiskárnou ministerstva vnitra by se mělo udělat odstavné parkoviště k využití pouze za nějaký menší poplatek na zaplacení údržby :-)

0/0
5.4.2012 21:39

aljavX

na to se nemusí zavádět placené zóny,

ale jen karty od MU. Proti techničáku jedna kartička na byt. A všude dát značky, že např.od 17:00 do 7:00 zde smí parkovat pouze auta s povolením MU. Podle mě ten problém je hlavně večer, když všichni místní přijedou z práce a nikoli přes den.  A pokud máš 2 a více aut na byt, tak za ty už si připlatíš a nebo musíš parkovat tam kde nebude omezení a nebo na placených stáních.

modrý lajny zablokují parkovací místa permanentně a je to zlatý důl pro odtahovky a obec

+1/0
29.3.2012 16:02

Honza13

Re: na to se nemusí zavádět placené zóny,

V našem bytě bydlí 2 rodiny. Kartička na byt je blbost. Logičtější je kartička na auto rezidenta.

0/0
30.3.2012 20:49

kuřák

nesmysl za miliony

bydlím tam 30 let, problém zaparkovat je večer, nikoli přes den. Večer tam parkují místní. Ne ten, kdo bydlí ve střed. kraji. Takže tento argument je nesmysl.

Parkovací domy budou. Proč? To ať si každý odpoví sám.

Ale, že jsou v pronájmu oplocené obrovské parkovací plochy, toje v pořádku. Už aby byly volby.

P.S. a diskutují způsobem "může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu protestovat, ale je to také jediné co proti tomu do budoucna můžeme dělat" To jsou slova Ing.arch. Jana Kábrta, vedoucího odboru územního rozvoje, zkopírovaná z otázek a odpovědí na portálu prahy 11.

+3/0
29.3.2012 15:29

krakra

Kosmická Hořčičkova

Je 13:30 a situace je stejná, aut hodně, ale volná místa jsou. A drtivá většina aut s poznávačkou "A".

0/0
29.3.2012 13:38

Martin Soušek

jen pro vyšší výdělek kamarádů v jihoměstské parkovací (JP)

Tohle opatření je jen příprava na super zakázku ve formě stavby parkovacích domů.

.

Kamarádíčkové ve spřátelených firmách se už těší.

.

Mlejnský a jeho boxerská parta na špinavou práci jsou mafináni. Ale když jsou voliči hloupí a skočí jim na nesmysly typu bazén (kde se dosud nekoplo do země navzdory heslům "začali jsme stavět" a "bazén do tří let"), tak ať si to užijí.

+1/0
29.3.2012 10:47

krakra

Například

Například P+R parkoviště Skalka II kapacita 74, obsazeno 7. ;-D

Opravdu si někdo myslím že modré zóny něco vyřeší ?

0/0
29.3.2012 10:25

WebFilozof

Re: Například

No tak tam zrovna vedle je Tesco.. dokonce kryté a zadarmo.

0/0
29.3.2012 10:54

krakra

Re: Například

Zadarmo ??? 8-o

0/0
29.3.2012 10:56

JoeMax

Re: Například

Zadarmo... A hlavně P+R na Skalce, která je relativně dost utopená v zástavbě, mi přijde dost nesmyslné...

0/0
29.3.2012 15:21

aljavX

Re: Například

když tam dáš ty bluelines, tak to P+R bude hned plnější. A Skalka není Jižní město.

0/0
29.3.2012 16:03

Průjem.v.elasťákách

Oplocené prázdné plochy

Může mi někdo vysvětlit, jaký mají smysl ty poloprázdné oplocené parkovací plochy, které byly ještě před 7 lety veřejnosti přístupné ? Budou taky počmárány modrou barvou ? ;-D

0/0
29.3.2012 10:25

Martin Soušek

Re: Oplocené prázdné plochy

Ne, tam se jen zvýší měsíční poplatek, protože nebude úniku ;-D

0/0
29.3.2012 10:59

looki25

Mlejnský

bohužel doplácíme na to, že tento rádobymagisrt z UJAK a velkozloděj Mlejnský, spolu se svým neméně zlodějským kamarádíčkem Janečkem (v poslední době se schovávajícího za jeho neschopnou zlatokopeckou milenkou Petrovou - inženýrkou z VŠFS), byli zvoleni hloupými lidmi na základě masivní kampaně placené z velmi pofidérních zdrojů, případě z veřejných rozpočtů (časopis Klíč, to je Goebblesovina nejvyššího rázu).

A Jihoměstská tunelářská se jen směje...

+6/0
29.3.2012 9:57

Chytrakz hospody

Zóna nic nevyřeší, když je moc místních

Běžte s těma zónama do Brusele. Na JM II jsem bydlel a vím, že tam byl vždy problém zaparkovat. Problém nebyl ani ve venkovanech, ale v tom, že místní jaksi  se postupem času "oautili". Teď sice na JM II postavili parkující barák, ale dost by mne zaímalo, zda pro ten "Byznys park" či jak se jmenuje ta nová kancelářská výstavba  s předraženými nájmy, má dostatek míst pro zapakování ajtíků a jiné honorace co do práce si vozí zadek autem. Vzhledem k tomu. že auta přes den parkujou tam, kde dříve nestála, řekl bych že ne. Pak taky tam místníma úprava hodně "vorubovali" mžnosti na parkování

+1/0
29.3.2012 9:52

mrazik007

nechapu

Vzdycky jsem si myslel, ze bydlet u metra zvysi atraktivitu bytu, ted naopak znamena parkovaci dan, ktera nevyresi vubec nic. Kdy budeme platit dan z chodniku ?

+1/0
29.3.2012 9:21

Cikánek

JM plánuje ?

Před pár týdny přišla z radnice MČ Praha 11 odpověď, že to chce Magistrát a ne Praha 11 !!!!! Kdo tady lže ?

"Chodíme na pravidelné schůzky se zástupci bytových družstev, hovoříme o tom i s nájemci obecních bytů, většina našich obyvatel vidí parkování na Jižním Městě jako problém a k parkovacím zónám se staví pozitivně,“ řekl starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

LEŽ, LEŽ, LEŽ !!!

+6/0
29.3.2012 8:41

Hufo

ty vaše S

jsou často bývalé A, který se vystěhovali do satelitů, takže jsou těsně za hranicí Prahy.

mimochodem, a co takhle postavit parkovací domy? modrá zóny stejně nevyřeší dostatek parkovacích míst jako se ukázalo v centru Prahy, kde přes modrý zóny večer nemá v některých ulicích místní šanci zaparkovat.

+1/0
29.3.2012 8:40

TheMiko

Re: ty vaše S

problém je, že není místo ani na parkovací domy. Prozatím se povedlo odvrátit už několik nápadů o zrušení malého hřiště pro děti a přistavění dalšího paneláku. Pokud ovšem projde ta hrůza co má být z Roztyl (další obchoďáky, kancly a především největší mrakodrapy v ČR), bude to pěkně v prd*.

+1/0
29.3.2012 8:46

Fugas77

Re: ty vaše S

R^

0/0
29.3.2012 9:08

Patrik Šebesta

Re: ty vaše S

Ten nápad není až tak zlý, ovšem pokud bude v podzemí dostatek místa k parkování. Klidně deset pater - jejich byznys, jejich problém.

U stávajících obchodních domech bych pozemní parkovací místa zrušil úplně a nechal tam vysázet zeleň a hřiště. parkování do podzemí je nutnost nejen estetická...

0/0
29.3.2012 9:40

TheMiko

Re: ty vaše S

ten nápad je naprosto tragický. Na Chodově je nouze o nájemce (vím to, sám jedním jsem) a tady se chtějí stavět další kancly a v centru Prahy už vzniká další komplex. Kdo tam bude dělat?

Opravdu potřebujeme dva mrakodrapy nejvyšší v ČR? Chceme další obchody, když už je tu Chodov?

Jinak řečeno, chceme další tunel do kasy?

Stačí si najít co kdy Mlejnský na veřejnosti řekl a člověku padá brada... (zadejte si do Googlu "mlejnský roztyly díra v zemi")

0/0
29.3.2012 10:22

TheMiko

Re: ty vaše S

ten nápad je naprosto tragický. Na Chodově je nouze o nájemce (vím

to, sám jedním jsem) a tady se chtějí stavět další kancly a v centru

Prahy už vzniká další komplex. Kdo tam bude dělat? Opravdu potřebujeme dva mrakodrapy nejvyšší v ČR? Chceme další obchody, když už je tu Chodov? Jinak řečeno, chceme další tunel do kasy?

Stačí si najít co kdy M. na veřejnosti řekl a člověku padá brada... (zadejte si do Googlu "mlejnský roztyly díra v zemi")

0/0
29.3.2012 10:24

Patrik Šebesta

Re: ty vaše S

A budeš v tom vašem parkovacím domu za nájem parkovacího místa 5-8tis. měsíčně parkovat ty. Potom si ho nech postavit ty. Nevím, proč bych měl platit za to, že si vezeš zadek autem tam, kde můžeš jezdit MHP z kraje města... vlastně PID z celého středočeského kraje.

0/0
29.3.2012 9:36

petr____22

Re: ty vaše S

Proc nekam jezdit za 10 minut autem, kdyz se da jet autobusem ktery jede hodinu a jeste na nej slapat 2km pesky ;-D

0/0
29.3.2012 11:26

Patrik Šebesta

Re: ty vaše S

A budeš v tom vašem parkovacím domu za nájem parkovacího místa 5-8tis. měsíčně parkovat ty.

Potom si ho nech postavit ty. Nevím, proč bych měl platit za to, že si vezeš pozadí autem tam, kde můžeš jezdit MHP z kraje města... vlastně PID z celého středočeského kraje.

0/0
29.3.2012 9:39

krakra

Re: ty vaše S

Parkovací domy ?, parkoviště P+R jsou poloprázdná. Respektive se nikomu nechce platit 10 Kč nebo kolik to stojí. Parkovací dům by nebyl zadarmo, takže by byl také prázdný.

0/0
29.3.2012 10:16

Bereniké

Re: ty vaše S

Na Zličíně jsou v 7 ráno beznadějně plná obě P+R

0/0
29.3.2012 12:16

krakra

Re: ty vaše S

Podle všeho to vypadá na absolutní vyjímku. Když jsou obě plná, tak by to chtělo postavit třetí.

0/0
29.3.2012 13:35

krakra

Re: ty vaše S

No jo, koukám na Zličíně mají obě parkoviště minimální kapacitu, to se potom nelze divit.

0/0
29.3.2012 13:46

Cikánek

TUNEL jako BRNO !

Rv

+2/0
29.3.2012 8:37

krakra

P+R

Je 8:35 ráno a na parkovišti P+R je 62 volných parkovacích míst, celková kapacita je 181 míst.

Na P+R je volných dokonce 330 míst z 650 !!!

O čem že je tento článek ?

+5/0
29.3.2012 8:36

Cikánek

Starosta lže !

Roky obyvatelé jednají bezvýsledně s arogantními úředníky MČ Praha 11 o zlepšení parkování. Hlavně, že si radnice Prahy 11 sjednala firmu na spočítání parkovacích míst na Jižním Městě za MILIÓN KORUN ! MČ Praha 11 s rozpočtem přes dvě miliardy korun ročně odkloní z této částky skoru půl miliardy ! ;-€

+3/0
29.3.2012 8:32

Cikánek

Re: Starosta lže !

když kouknete do obchodního rejsříku firmy např. Jihoměstská parkovací, přesně budete vědět, že si radnice žádnou firmu nesjednala ... ona si jí prostě vytvořila :D ono totiž nestačí ze systému zjistit kolik je bytů a pak s tužkou v ruce projít ulice a spočítat parkovací místa, to by totiž zjistili, že těch míst je málo .... na to si radnice musí zřídit firmu, která si naúčtuje miliony ..... takže zřízení modrých zón je pouze o vyhazování peněz na nové značení .... ovšem za to namalování si radnice bude vybírat roční poplatky ... opět to dopadne tak, že občan bydlící v "modré zóně" sice zaplatí 700 Káčé ročně, ale parkovat stejně bude bůhví kde ......

0/0
29.3.2012 9:15

Patrik Šebesta

opět to dopadne tak, že občan bydlící v "modré zóně"

ice zaplatí 700 Káčé ročně, ale parkovat stejně bude bůhví kde ......

.

.

Na P1,2,3,6,7 byůla přesně takováto masáž. Kupodivu se to nikde nepotvrdilo. Jenom mají problém nerezidenti bydlící v nájemních bytech - ale to je problém pronajímatele a nájemce, protože defakto nájemce bydlí někde, produkuje splodiny, mnohdy otravuje sousedy, a peníze za něho jdou někam do kotěhůlek...

potom ještě ty kotěhůlky ryčí, že se tam odstěhovali tři pražáci za které dostává peníze Praha - že polovina těch kotěhůlek bydlí 300 dnů v roce v Praze je nezajímá...

0/0
29.3.2012 9:44

andy_warhol

Re: opět to dopadne tak, že občan bydlící v

ted jste se nachytal ze jste lhar, mozna placeny diskuter, protoze ja sem na praze 3 bydlel, a vim ze se tam parkovat casto nedalo, platil sem za to ze byl modry pruh pred barakem.

0/0
29.3.2012 10:34

tbc38

Re: opět to dopadne tak, že občan bydlící v

Také jsem bydlel na Praze 3 - před zavedením modrých zón se parkovat moc nedalo, první půl rok po zavedení modrých zón se parkovalo dobře, po půl roce byla situace stejná, jako předtím - tedy s tím rozdílem 700 Kč ročně... a na JM kde bydlím teď je problém zaparkovat večer, v naší ulici je jedno auto s "S" značkou... to modré zóny nevyřeší :(

0/0
16.5.2012 9:44

TheMiko

naprostý nesmysl

pan Mlejnský a spol. je zcela to samé jako Janoušek a spol. a v tomto duchu "působí". Bohužel lidská blbost je nekonečná a tak hezkými slovíčky, párty pro důchodce (nic proti, kdyby účel nebyl vymít mozek i jinak v aktivním věku velmi chytrým lidem) je možné opít kohokoliv rohlíkem. No nic, to by bylo na několik A4 jenom o tom co se "šušká" mezi lidmi i firmami. ;-€

K parkování - bydlel jsem u Roztyl 15 let. Parkují tu na 95% místní. To, že sídliště nebyla projektována na tolik aut se ví už tak 12 let. Kdepak, "modrá" zóna je opět malá domů, kterápak "Jihoměstská xyz" společnost, kde je majitel náhodou nějaký zastupitel to bude tentokráte? naopak Mlejnský a spol vymýšlí kraviny jak vykácet lesy a postavit víc kanclů a obchodních center. Nějaké parkování ho ale fakt netrápí. Rv

+4/0
29.3.2012 8:30Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.