Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Bili mě do hlavy i ledvin, popsal Týc u soudu potyčku se strážníky

Výtvarník Roman Týc opět stojí před soudem. Ten řeší jeho únorovou potyčku se strážníky. Za násilí proti úřední osobě mu hrozí až čtyři roky vězení. Verdikt ale nakonec padne nejdřív koncem června.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kidkid

Vážení, na ten případ

byste se měli pamatovat všichni. Nemuselo k ničemu dojít, kdyby řidička nezačala nadávat strážníkům za to, že nechávají odtáhnout špatně parkující auto. Při tom to auto nebylo její, ona jen nemohla projet a provádění odtahu ji zdržovalo a tak si začala vylévat zlost na strážnících. Do tohoto incidentu se připletl pan Tejc, kterému do něj nic nebylo a šel jen náhodně kolem. Dál už dle jedné verze jej zmlátili policisté podle druhé napadl policisty on.

Kdyby jak řidička, tak pan Tejc se drželi přísloví co tě nepálí nehas, tak k ničemu nedošlo.

To, že strážníci dají botičku za špatné parkování je správné a pokud auto překáží tak je nechají odtáhnout je také v pořádku. Řada řidičů si neuvědomuje, že jejich špatně zaparkované auto může způsobit následně nehodu a nakonec dělali zkoušky z pravidel silničního provozu, tak ať je dodržují!!!

0/0
25.5.2012 3:23

acvil

MP zakládala města pro vyšší bezpečnost v ulicích...

...připadá si někdo díky těmto "elitním" polopolicistům bezpečnější??? Když vezmu jejich činnost v Brně, tak hlavní náplní je odtah auta z místa, kde nikomu nevadí a kde vzápětí po odtažení zaparkuje jiné vozidlo...anebo dávání botiček na auta stojící někde, kde by stát neměla, ale pokud tam stojí auto s botičkou 14 dní - to se stalo na Kounicově ulici - tak je to  trochu nesmyslné, ale zřejmě to plně odpovídá jejich mentálnímu vybavení...Rv:-)Rv

+1/0
23.5.2012 0:48

retkini

Re: MP zakládala města pro vyšší bezpečnost v ulicích...

u nás makaj celkem dobře

0/0
23.5.2012 13:07

Kidkid

Re: MP zakládala města pro vyšší bezpečnost v ulicích...

To máte pravdu, měli to auto druhý den odtáhnout.

Ale s botičkami za nesprávné parkování jen souhlasím. Před naším domem kdo zaparkuje botičku dostane a právem. Nedodrží zákaz parkování 15 m od křižovatky. A ten zákaz je tam proto, aby se minuly autobusy co z ulice vyjíždějí na hlavní silnici s auty co naopak sem zatáčejí. A pokud někdo stojí v těch 15 metrech, tak ten zajíždějící zůstane stát na kolejích tramvaje.

0/0
25.5.2012 3:26

nms

Klasika

Když strážníci nebo policisté překročí své pravomoci tak obviní dotyčného z napadení veřejného činitele,patrně jsou tak proškolováni, bohužel soudy jim dávají za pravdu i v případech kdy výpovědi policistů nemají hlavu ani patu a kdy si své výpovědi navzájem vyvracejí.

0/0
23.5.2012 0:47

Persching2

Si dělají dobrou reklamu.

Nemají nic zdokumentováno.

Dvě "trosky" z MP, každá o tonáži > 120 kg jsou pod tlakem jednoho borce asi o 5 váhových kategorií níž, než každý z nich. By měli pouštět hrůzu v jiných, kritičtějších místech. On je sice asi exot, ale že by se úmyslně zviditelňoval takovouhle kravinou, náhodou, jdouce po ulici ?

Taky mám ten pocit, že na slušné a hodné musí být přísnost a naopak k lumpům je třeba chovat respekt.

0/0
23.5.2012 0:05

karlík X

Týceho měli mlátit především

rodiče, provokatér první třídy! A ty bábě přeju, až strčí auto do garáže, aby ji před vrata strčil někdo auto na tři dny! A ještě ji sprostě vynadal a napadl!;-€

0/0
22.5.2012 22:51

acvil

Re: Týceho měli mlátit především

copak, copak - jste zaměstnán jako polopolicista???...:-)8-o

0/0
23.5.2012 0:50

Slaine55

V TV vypadali ti půlpoliši velmi nevěrohodně...

Byli děsně namachrovaný, děsne nesympatický a děsně nevěrohodný. Prostě jediné co umí, je pokutovat na těch nejsnažších místech a to je vše. Jenom hrabou prachy. Ale to, že v Praze není kde parkovat, nikdo neřeší. Pouze plechovky s modrou barvou mizí ze skladu jedna za druhou!

+1/0
22.5.2012 20:11

sorvon

Botičkáři.....

Přínos pražské MP pro veřejný pořádek je mizerný ,její hlavní aktivita je vybírání pokut za nesprávné parkování a organizování odtahů .Ostatně zákon jí toho  moc jiného nedovoluje.Ovšem tato činnost je  pro magistrát  vysoce výnosná.Zoufalé je, že povětšinou musíme  jednat s  chasníkem  se silným mimopražským  přízvukem ,který pomalu neví  na jaké stojí ulici.Pokud se nebudu cítit bezpečně -obrátím se na profesionály .Jako rodilého  pražáka, mě  dost obtěžuje že si magistrát na své vybírání výpalného najímá takovéto typy.Nehledě na to ,že zonový systém parkování(výpalné)v Praze je prostá zlodějna.;-€Rv

+2/0
22.5.2012 19:35

munkiki

Re: Botičkáři.....

R^!

0/0
22.5.2012 23:20

miro.

Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

Promiňte ale já mu nevěřím ani ň-Normální sprostý člověk a hulvátRv

0/0
22.5.2012 16:55

akademik Richard

V Brně ukopali Vietnamce a taky tvrdili, že je napadl

borec měl 50kg a oni dohromady skoro 3 metráky. IQ MP je hrubě podprůměrné, paní má pravdu, zmůžou se maximálně na lístečky za stěračem nebo botičky. Je to zcela zbytečná organizace. Místo aby honili kapsáře a jiný ksindl, tak si ráno sednou do auta a objedou známá místa a dají městu vydělat na pokutách.

+1/0
22.5.2012 15:02

retkini

Re: V Brně ukopali Vietnamce a taky tvrdili, že je napadl

akorát že to byla policie čr trolle.

0/0
23.5.2012 13:08

hanspunk

Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

Pražští strážníci (možná jen někteří) jsou opravdu nevycválaná ho.../*lidové označení skotu za které by mi ubyly dukáty*/. Nadávky, machrování a šikana jsou u nich na denním pořádku. Ne že by to s měšťákama bylo někde lepší, ale ta Praha je extrém. Holt mají kluci mindráky, že ke státním je nevezmou, tak se snaží to ventilovat. Rv;-€

+6/0
22.5.2012 13:27

Viktor N.

Re: Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

Nejen v Praze, naše Městapo v Brně je taky banda tupých primitivů, kteří umí jen dát za stěrač lísteček, nasadit botičku a nebo — a to dělají nejraději a nejčastěji — auto rovnou ukradnou a vydají jen po zaplacení tučného výpalného…

+2/0
22.5.2012 13:36

hanspunk

Re: Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

No však píšu, ne že by to bylo jinde lepší. Zajímavé, ale je, že u nás v Aussigu s empíkama nijak moc zlé zkušenosti nemám (samozřejmě občas se nějaké pako najde).

0/0
22.5.2012 13:40

MattyasCZ

Re: Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

Unás v Liberci jsou taky pitomci, mají místo mozku prodlouženou míchu, jsou schopni jen dávat botičky, jinak je člověk vidí jen v autě, aby šlapali po ulici, to néééé

0/0
22.5.2012 14:30

IARK - Králíček Chlupíček

Re: Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

At uz je MP jaka chce - v tomhle pripade jim verim. Uz jen z chovani pana Tyce - chlapecek se potrebuje zviditelnit a kdyz je schopen jen kvuli tomu jit do vezeni, tak vyvolani konfliktu s MP je jiz brnkacka.

+1/0
22.5.2012 13:44

Viktor N.

Re: Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

Já naopak MP nevěřím. Už jednou Nejvyšší soud zpochybnil jejich výpověď. A jak už jsme měl možnost MP poznat, tak u nich není problém si vymyslet další přestupky, těch příapdů již bylo! Mimo to výpovědi obou městských opic se navzájem liší. Řidička naopak potvrzuje nezávisle to, co pan Týc tvrdil. A na rozdíl od měšťáků se s ním neměla na jakékoliv výpovědi možnost domluvit…

+1/0
22.5.2012 13:51

hanspunk

Re: Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

Vyvolat konflikt je jedna věc a fyzické napadení strážníků věc druhá. Věřím, že pokud se zastával paní, neudělal to stylem, "nebuďte na paní hrubí, plantážníci", á-la Rychlé šípy. Ovšem že by dal strážníkovi čelo, to už je podle mě přitažené za vlasy.

Chlapeček se už zviditelnil dost, ale nemyslím si, že by byl takový střelec, že by riskoval flastr za napadení úřední osoby.

+2/0
22.5.2012 14:14

F-18

Re: Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

Ty jsi tak hustej - muzu byt tvuj kamarad?

0/0
22.5.2012 14:42

Viktor N.

Re: Ať už je Týc jaký chce, v tomto případě mu věřím.

Jinou větu, pane strážníku, napsat neumíte?

0/0
22.5.2012 15:22

Si0 po 4. zákazu

Týce zavřít.

+1/0
22.5.2012 13:18

F-18

Re: Týce zavřít.

Why?

0/0
22.5.2012 14:41

shr3k

Typické pro MP Praha

Kdysi cca v roce 2003 jsem měl podobný konflikt s MP na stanici Vysočanská. Sledoval jsem jak obecní pohůnci jeli a aby mohli odbočit ze Sokolovské doprava do Freyovy, pustili si k tomu houkačku a maják. Načež se postavili na konec zastávky cca tam, jak je teď vjezd k hotelu Clarion (dřív tam nebylo nic, jen plac na odbočení na staveniště) a jali se stavět řidiče, kteří rovněž chybně odbočili doprava. Netrvalo dlouho a nějaká zmatená ženská s Libereckou RZ se chytla. Takže ji zastavili a začali ji zpracovávat. Nelenil jsem, přispěchal a říkám paní, že ti dva pánové ji chtějí pokutovat za to, co před chvíli udělali taky, a ještě si k tomu pustili diskotéku.

+2/0
22.5.2012 13:17

shr3k

Re: Typické pro MP Praha

Byla stejně překvapená jako ti dva. Pokračovalo to výzvou k legitimaci "abychom věděli s kým máme tu čest", načež říkám "není problém, jaký je důvod?", empík na to "důvod je třeba ten, že jste podobný hledané osobě", "jo tak třeba, počkejte, já vytáhnu peněženku, ale i foťák se záznamem, a pěkně mi povíte na záznam, proč že mě chcete legitimovat, abychom to pak mohli prověřit". Empík se zalekl pro něj neznámého zařízení a zmlknul, přece jen éra digifoťáků teprve začínala.

Dovedu si tedy představit podobnou situaci v dnešní době, kdy sebevědomí MP stouplo nad únosnou mez a finta útoku na úřední osobu v případě ztráty nervů stran MP a nepřiměřeného zákroku je na denním pořádku. Asi jako ti dva, co šli do divadla a dostali od MP nakládačku.

+1/0
22.5.2012 13:18

IARK - Králíček Chlupíček

Re: Typické pro MP Praha

Ty jsi tak hustej - muzu byt tvuj kamarad?

+2/0
22.5.2012 13:44

shr3k

Re: Typické pro MP Praha

Jasná věc.

0/0
22.5.2012 18:17

KarelV

Ženy bych se zastal taky...

protože to je FAKT, že stážníci i policisté dělají RADĚJI tu lehčí ;-D, příp. méně nebezpečnou práci...

- a tudíž:

Pomáhat ještě snad ANO - ale Chránit (před zločinci)?! - Csss... - Ani náhodou !!!  Rv ;-€

+1/0
22.5.2012 13:11

KarelV

Re: Ženy bych se zastal taky...

Jenže ono je zastat a zastat... ;-) ... však víme?! .. Když dva dělají totéž, nemusí to vždy být totéž! ;-D

Obojí však může vyvolat policejní brutalitu - a v tom JE ten problém !!! :-(

0/0
22.5.2012 13:13

KarelV

Re: Ženy bych se zastal taky...

Správně by asi bylo: Pánové - tady na tom stativu je běžící videokamera - to kvůli záznamu - tak vás tedy tímto upozorňuji, že pořizuji záznam - a že se NYNÍ hodlám začít této ženy zastávat prti vašemu nepřiměřenéhu zákroku...  ;-) ;-D R^

0/0
22.5.2012 13:16

Viktor N.

Re: Ženy bych se zastal taky...

Vy je nemusíte ani nějak oficiálně upozorňovat na záznam…

0/0
22.5.2012 13:44

Kidkid

Re: Ženy bych se zastal taky...

Proč byste se zastával hysterické hádavé ženské, co se pletla do věcí do kterých jí nic nebylo? V původním článku se k tomu sama přiznala. Jí vadilo, že je odtahováno cizí auto, ona nemůže projet kvůli tomu a navíc podle ní to odtahované auto na místě nepřekáželo. Tak co byste se zastával ženské co se začne plést do věcí do kterých jí nic není a vyprovokuje konflikt?

0/0
25.5.2012 3:35

Leinad

Otázka

Máme dvě teorie: 1) A napadl B. 2) B napadl A.

Fakta: Zraněnej je jenom A, video není. A je jeden člověk. B sou dva a se zbraní(obušek).

Která teorie vypadá věrohodněji?

0/0
22.5.2012 12:47

IARK - Králíček Chlupíček

Re: Otázka

Policistu jak pisi dole

Protoze B je znamy tim, ze udela cokoliv pro zviditelneni - dokonce se kvuli tomu nechal i zavrit do vezeni, protoze B je znamy svou nesnasenlivosti a pohrdanim policii viz zatraceni kamarada z detstvi kvuli tomu, ze se stal policistou - od te doby byl pro Tyce spodina spolecnosti a protoze jediny kdo hovori v jeho prospech je chudinka napadena zena a nevinna obet, ktera nechala nastartovane auto uprostred ulice

0/0
22.5.2012 12:48

venca narcis

Re: Otázka

čtení a chápání ti fakt dělá problém ...;-( :-(  neměl bys zkusit zopakovat si základní školu?

+2/0
22.5.2012 13:02

Aurisak

Re: Otázka

Také věřím policistům.

+2/0
22.5.2012 13:03

venca narcis

Re: Otázka

ale to nezpochybňuju, pouze narážím na tu jeho záměnu "A" a "B", což je něco podobného, jako když dole vykládá o "odtahu auta s nastartovaným motorem z prostředka silnice" ...;-D ;-)

+3/0
22.5.2012 13:06

Aurisak

Re: Otázka

Oprava: také věřím strážníkům.

+1/0
22.5.2012 13:04

Gaspard

Re: Otázka

;-D;-D;-DR^R^R^

0/0
22.5.2012 13:05

Aurisak

Re: Otázka

Ta oprava neměla způsobit ničí smích, to je prostě fakt, že strážník je strážník, a je to něco jiného než policista.

0/0
22.5.2012 13:09

IARK - Králíček Chlupíček

Re: Otázka

Co mam spatne ty zakladni skolo

0/0
22.5.2012 13:05

venca narcis

Re: Otázka

žeby "A" a "B"?

+1/0
22.5.2012 13:07

IARK - Králíček Chlupíček

Re: Otázka

Promin, kdyz nekdo polozi otazku 2x tak nebudu ani kvuli tobe zakladko psat odpoved 2x - rozciluj se na toho smoulu, ktery pokazde priradil jinak pismenka

0/0
22.5.2012 13:08

Gaspard

Re: Otázka

Pro ynteligenta z kotce:

A = Týc

B = městapáci

+1/0
22.5.2012 13:10

IARK - Králíček Chlupíček

Re: Otázka

Kdyby jsi byl schopny jsi precist diskusi, uz jsem to vysvetloval - mozna jen nemas dostatecnou inteligenci na pochopeni, ale co chtit od cloveka, ktery tvrdi, ze je lez, kdyz nekdo prohlasi, ze politici ODS kradou ;-D

+2/0
22.5.2012 13:12

miro.

Re: Otázka

Pane vole,už to nehulte prosím

0/0
22.5.2012 16:58

Gaspard

Re: Otázka

Já to říkal, že nerozumí psanému textu, hňup. Asi je to fakt měšťák!

+1/0
22.5.2012 13:08

psýtchoř2

Re: Otázka

hňupa jsi ze sebe udělal ty, ale ve své sebestřednosti to nejsi schopen pochopit

0/0
22.5.2012 15:26Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.