Diskuse k článku

Vícepráce na Blance objednal Bém, říká Hudeček. Soud může trvat i tři roky

Všechny vícepráce na tunelovém komplexu Blanka byly objednány do roku 2010, tedy za exprimátora Pavla Béma. V České televizi v pořadu "Otázky Václava Moravce" to včera řekl současný pražský primátor Tomáš Hudeček. Kvůli proplácení faktur za vícepráce se metropole nyní pře se společností Metrostav, která Blanku staví. Podle Hudečka byly navíc už za Béma náklady za výstavbu Blanky vyčísleny na 31 miliard korun. Bém tvrdí, že od roku 2007 zastupitelstvo šestkrát rozhodovalo o rozpočtu tunelu Blanka a vždy byla jako celková částka uváděna suma 29 miliard korun. Město nyní odhaduje, že konečné náklady vystoupají na 37 miliard korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kveru

Schwarzenberg: "Máme skvělého primátora"

To je neuvěřitelný, když už to skoro postaví a mohlo to sloužit lidem, Hudeček udělá divadlo a možná budeme na ty díry v zemi zírat až tři roky. Takovej veletoč ve finále už jsem si nedovedl představit ani při svém pesimismu. Dobře si to pamatujte při příštích komunálních volbách, sousedé Pražani.

0/0
2.12.2013 12:52

Re: Schwarzenberg:

ale tady se jedná o to kolik miliard se navíc ještě zaplatí. Je jasné, že Praha potřebuje, aby tunel už byl otevřen, ale ne za každou cenu

0/0
2.12.2013 16:43

Janus

Tunel jako Tunel

Za vším hledej Metrostav aneb malá domů. Metrostav vyhrál konkurz na zhotovitele s cenou 29.miliard Kč. Pokud byla na zhotovení sjednána smlouva s uvedenou částkou tak by měl, ve slušném obchodě Metrostav po dokončení a kolaudaci díla vystavit na dojednanou cenu fakturu. Jsme však v Čechách a hlavně v Praze a zde se žije blaze a kdo nekrade okrádá rodinu. Smlouva jistě obsahuje dodatek který počítá s vícepracemi a povinností je uhradit. Kolik z uhrazené sumy skončí v kapsách zastupitelů kteří takový kšeft schválili? Ty můj ¨kvítku medový, to se nikdo nedoví. Stejně tak postupovali Pražší zastupitelé při budování sugestivní zatáčky k nemocnici pro Kulichy. Metrostavu zaplatí zakoupení dvou razících štítů které se při stavbě odepíší. Štíty Metrastavu zůstanou a budou už jen vydělávat. A my nepřizpůsobivý ovčané  můžeme jenom nadávat u piva.   ;-O

0/0
2.12.2013 11:46

Re: Tunel jako Tunel

Zjevně máte nějaké podrobnější informace o zlodějně, které nemá ani Hudeček. Jinak by Hudeček určitě ty důkazy už dal policii a zoufale a blbě nežvanil o neplatnosti smlouvy. Pomožte Hudečkovi, jinak se tady prezentujete jako vymytý mozek.

0/0
2.12.2013 14:35

neschopný Hudeček

schopný šéf problémy vyřeší, neschopa vykládá "který blbec to dělal přede mnou". Hudeček, který si neví rady, jak zaplatit fakturu, by s celou tou neschopnou partou kolem sebe měl jít do pr.. a hlavně hned dát demisi !

0/0
2.12.2013 9:34

Re: neschopný Hudeček

pokud ten "schopný" šéf nemá v záloze pár přebytečných miliard tak to těžko vyřeší.

0/0
2.12.2013 16:50

Re: neschopný Hudeček

peníze Praha má, problém je jinde, je v řízení stavby Hudečkovou partou

0/0
3.12.2013 16:45

Najdete na iDNES.cz