Diskuse k článku

Anonym nahlásil bomby na Floře. Policie evakuovala stovky lidí. Bomby nenašla

Policie dnes odpoledne evakuovala stovky lidí z nákupního centra Flora, vedlejšího hotelu a kancelářské budovy v Přemyslovské ulici na Vinohradech. Anonym tu nahlásil uložení bomby, v žádné z budov se ale nenašla. Kvůli výhrůžce na Floře nezastavovalo metro, tramvaje ani autobusy, policie v okolních ulicích omezila dopravu. Po 16. hodině se situace začala vracet k normálnímu provozu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chameleon

pouze další hlupák, který si myslí, že zůstane anonymním

Pokud si dotyčný myslí, že zůstane anonymním, když pošle SMS z webové brány, nebo z nezaregistrované sim karty s předplacenou službou, tak se šeredně mýlí. Nejen, že existuje přímá linka mezi MSISDN, tedy přiděleným telefonním číslem, konkrétní SIM kartou, která má své výrobní číslo přiřazené jejímu chipu, ale také mezi IMEI - výrobním číslem mobilního telefonu, do kterého byla tato nová sim karta vložena k odeslání oznámení o uložení nástražného systému.

Stejně tak lze dohledat, kdy a kdo do stejného telefonu vložil jinou sim kartu, kde se tak stalo, která telefonní čísla byla přihlášena ke stejné základnové stanici a kdo jsou tedy případní spolupachatelé nebo svědci. V současné době nelze odeslat "bezpečnou anonymní sms zprávu", která by časem nevedla k identifikaci pachatele, tedy pokud se jednalo o planý poplach. Pokud to bouchne, tak potom bude dotyčný stejně muset vysvětlovat, jak se to dozvěděl, pokud to tam sám neuložil.

0/0
4.12.2013 16:52

Agent

Re: pouze další hlupák, který si myslí, že zůstane anonymním

Ano zjistit lze vše, ale v případě odeslání SMS z městské knihovny je to již komplikované, zjištěno bylo, že stačí zajít do knihovny a bez průkazu je možné se dostat k internetu. IP je vám k ničemu když se otisky prstů ztratí několikátou návštěvností.

Udělá-li toto člověk jednou a s trochou rozumu dopaden nebude nikdy protože třeba v některých knihovnách není kamerový systém.

0/0
4.12.2013 18:25

Taddy

A někdo chce ještě letos mít problémy.

Škoda, že si stále někdo takhle blbě hraje.

0/0
4.12.2013 14:16

Najdete na iDNES.cz