Diskuse k článku

Metro A pojede z Dejvické do Motola až na přelomu let 2014 a 2015

Prodloužený úsek metra A do Motola bude zprovozněn o tři měsíce později než se plánovalo, tedy až na přelomu let 2014 a 2015. Vyplývá to ze zprávy o postupu realizace stavby, který by měli ve čtvrtek na svém zasedání projednat zastupitelé hlavního města. Stavba začala v roce 2009 a vyjde na 22,5 miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gablenz

Metro A

od začátku považuji chalupoidu za největší blbost v pražské MHD. Ale budiž, když už se má m.j. za podvodně z EU vylákané peníze postavit, počkejme na jeho dokončení a provozní zkušenosti.

Naši objektivně kritičtí novináři se jistě zaměří na vytíženost zejm. konečné v Motole, smysluplnosti umístění stanice ČV na Bořislavce, kvalitě návazné dopravy, fungování P+R terminálu na Veleslavíně, dopadu na stávající tramvajové linky a pod. R^

0/0
30.12.2013 13:04

Renata

Již v roce 2003 mělo jezdit metro D

O trase D se mluví už pěkně dlouho, už to tak vypadá, že metro vyjede i v Brně dříve než u nás a nebo také v Plzni kde se vyrábí či z Pražského povstání se postaví tramvaje jako je tomu teď z Výtoně do Modřan tedy v jednom z návrhu na trase linky D.

0/0
24.12.2013 22:21

Taddy

Metro na povrchu jezdit může!

Váš příspěvek je úplně mimo v Paříži nebo ve Vídni metro jezdí na povrchu. Dále úsek Depo Hostivař - Skalka je povrchový. Ano když je tubus je to lepší. Koleje určitě v Praze nebudou trpět vysokou teplotou pod bodem mrazu, když jezdí tramvaje po povrchu. Navíc výluka by mohla probíhat přes noc a nebyla by tak náročná. Město by ušetřilo za výstavbu, čištění i revizi.

0/0
12.12.2013 8:50

Taddy

Vyjede někdy metro na povrch s cestujícími i na lince B a C?

V zahraničí jde o běžnou věc, že jezdí metro na povrchu. Myslím si, že trasa C by mohla mít větev se stanicemi Michle - Vršovice - Smíchovské nádraží.

0/0
9.12.2013 17:39

Mirek

Re: Vyjede někdy metro na povrch s cestujícími i na lince B a C?

Nemozne, jina technologie, jine trakce. V zahranici kde je metro kombinovane - podpovrchove a povrchove, ma vyrazne problemy, uz treba jen s tim, ze v zime zamrzaji tracni vedeni. To je problemem od Washingtonu az po NYC. Treba v Moskve, kdd je hloubkove metro zadne problemy nemaji.

0/0
10.12.2013 4:58

Vladimír

Re: Vyjede někdy metro na povrch s cestujícími i na lince B a C?

V Praze asi metro na povrchu bez ochranného obalu nikdy nepojede již jenom z důvodu, že vlaky metra nemají sypače s pískem používaným trakčními kolejovými vozidly při snížené adhezi. Pokud snad ano, tak pouze se sníženou rychlostí, obdoba úseku trasy A mezi stanicemi Skalka - Depo Hostivař.

0/0
3.1.2014 14:13

Najdete na iDNES.cz