Diskuse k článku

V Praze si řidičské průkazy stále nevyměnilo 18 tisíc řidičů

V Praze si stále 18 tisíc řidičů nevyměnilo staré řidičské průkazy, jejichž platnost končí na konci letošního roku. Sdělilo to dnes tiskové oddělení pražského magistrátu. Pracoviště pražského registru řidičů má až do konce roku mimořádně rozšířené úřední hodiny. Výměna je zdarma, opozdilci po Novém roce zaplatí poplatek 50 korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sali

"Dokonalost" našich zákonů

Dobrý den,

chtěl bych na tomto místě připomenout jednu důležitou drobnost, o které skoro nikdo nemluví -> Výměna řidičského oprávnění je možná pouze v úřadě v místě trvalého pobytu. Povolena je sice ověřená plná moc, ale co když není nikdo, komu ji předat... Znám hodně lidí v podobné situaci jako já - tj. lidí, kteří kvůli práci bydlí jinde, ale trvalý pobyt měnit z různých důvodů nechtějí.

Proč nebylo při akci tohoto rozsahu možné upravit vyhlášku a povolit zařízení nového řidičského průkazu na kterékoliv pobočce? Český kocourkov v praxi pak vypadá tak, že cestují lidé na "svůj" úřad (2x) a cestuje i nový průkaz, protože se vyrábí centrálně...

0/0
13.12.2013 9:35

kulik

nn

A co když si EU vzpomene, že za rok se budou muset znova měnit, na velikost 20x30 mm, aby na nich už nebylo možné rozeznan vůbec nic, to se zase bude vyhrožovat?

0/0
12.12.2013 18:26

Najdete na iDNES.cz