JEDEN ZE STŘELCŮ SLAVIE. Slávista Zoran Milutinovič (vlevo) hlavičkuje před

JEDEN ZE STŘELCŮ SLAVIE. Slávista Zoran Milutinovič (vlevo) hlavičkuje před plzeňským stoperem Mariánem Čišovským. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Fotbalová Slavia si hrála na Barcelonu a navnadila na nedělní trojboj

• 0
Nedělní sportovní program byl se slávistickým klubem skutečně bohatý. Začínal už ve 13 hodin v O2 areně, kde se domácí hokejisté postavili Plzni. Stejného soupeře vyzvali o čtyři hodiny později i fotbalisté Slavie. Večer pak zakončil menu pro fanoušky futsalový souboj sešívaných s Teplicemi.

Asi ani největší optimisté nevěřili, že by slávisté dosáhli ve všech zápasech na bodový zisk. Za pravdu jim dala hned první disciplína slávistického nedělního trojboje.

Disciplína číslo 1 - hokej

Jestli něco slávistům vyloženě nevyšlo, byl to právě odpolední hokejový souboj s plzeňskými indiány. Výsledek 0:3 by ještě nebyl tak hrozivý, ale jen deset střeleckých pokusů na branku od hráčů Slavie, to už je přímo tragické.

"Ve druhé třetině jsme poprvé na plzeňskou branku vystřelili až v osmnácté minutě! To je vážně tragédie," zlobil se asistent slávistického trenéra Jiří Čelanský.

Disciplína číslo 2 - fotbal

Jen co skončilo utkání v Libni, stěhovala se většina fanoušků s příslibem lepší podívané a zlevněného vstupného do Edenu, kam podruhé v tomto týdnu přijeli fotbalisté Plzně. A stejně jako s Barcelonou, prohráli i se Slavií. Ta tak dokázala španělský velkoklub napodobit, i když zvítězila "jen" 2:1.

"Cením si toho, jak hráči k zápasu přistoupili. Dali do něj srdce a na trávníků nechali všechno," chválil svěřence trenér František Straka.

Disciplína číslo 3 - futsal

Papírově nejnáročnější duel pro červenobílé barvy, futsalový zápas s Teplicemi. Jeden z hlavních favoritů soutěže měl v Edenu problémy jen v úvodu, kdy byl dlouho stav nerozhodný 2:2. Pak však začaly úřadovat zahraniční posily hostů a výsledek se vyšplhal na jednoznačných 3:8.