Zklamání fotbalistů Mladé Boleslavi.

Zklamání fotbalistů Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

Gól z videa srazil Mladou Boleslav, se Spartou pouze remizovala

• 0
Jak vypadá gól, který dvojnásob mrzí? Fotbalisté Mladé Boleslavi ve středu jeden takový inkasovali a v úvodním čtvrtfinálovém utkání Poháru České pošty proto se Spartou remizovali 1:1.

Uběhlo jen pár minut od chvíle, kdy šli domácí do vedení, do jejich pokutového území se snášel prodloužený aut Vidličky, náhradní brankář Šeda bídně vyrazil míč k Přikrylovi a ten snadno dorážel.

Laciný gól. A proč dvojnásob? "Mrzí mě ta situace, ale v první řadě proto, že jsme měli podobný příklad na videu. Věděli jsme, jak to Sparta dělá, a Jarošík se vůbec neměl dostat k prodloužení míče," litoval boleslavský trenér Miroslav Koubek. Brankáře Šedu jako viníka neshledal.

Další gól už nepadl, i když především Sparta měla v úvodu druhého poločasu dostatek zajímavých protiútoků. Domácí propadali ve středu hřiště a Pražanům by zřejmě kolikrát stačilo jen trefit bránu.

"Spartu jsme se snažili víc napadat, a tím se jí otevíraly šance chodit do brejků. Přitom jsme to nechtěli dopustit a v prvním poločase se nám to dařilo," vysvětloval defenzivní záložník Tomáš Janíček.

Remíza 1:1 je z hlediska vstřeleného gólu venku o něco příznivější pro Spartu. "Stačí nám doma uhrát 0:0," uvědomuje si brankář Tomáš Vaclík. I když boleslavský trenér Miroslav Koubek pravdivě připomíná: "Naše šance žije a pokusíme se v Praze vyhrát."

Boleslavi se to už jednou v této sezoně povedlo, Spartu překvapila na podzim v lize, kdy vyhrála na Letné jasně 3:0. "Možná hráčům pustím pár záběrů jako motivační prvek," připustil Koubek. Jak to zapůsobí? Odveta se hraje příští středu.