Uprostřed galerie mezi skvosty, jako je například obraz Noční slavnost (Ohňostroj) od malířky Toyen, raná malba Františka Kupky Koupání nebo plátno Láhev vína a talíř jablek od Emila Filly, stojí překvapivě také motocykl.
Protože i Jawa 650 Limited Edition vyrobená v 21 kusech patří mezi předměty dražené v Jarní aukci Galerie Kodl. Aukce se koná v neděli na Žofíně. Zájemci o umění nebo motorku či unikátní plnicí pero s briliantem mohou dražit na místě, po telefonu, především však online prostřednictvím portálu Artslimit.com.
Ostatně přes internet si lze prohlížet také vystavená díla, webové stránky galerie umožňují pomocí počítačové myši výstavním prostorem virtuálně procházet s pocitem, že je návštěvník mezi díly.
Nejdražší položkou aukce bude zmíněné plátno s nočním motivem od Toyen. „Odráží malířčinu ohromující progresivnost a její experiment se strukturální malbou a technikou drip painting,“ uvádí Terezie Kaslová z Galerie Kodl. Vyvolávací cena obrazu je dvacet milionů korun.
Mezi desítkami nabízených děl jsou zastoupena ta od autorů 19. století přes modernisty až po umělce současné, jakými jsou například Damien Hirst, Jaroslav Róna, Lubomír Typlt nebo Attila Szucs. Výtěžek z dražby některých děl půjde na podporu Centra Paraple, Nadace Bátor Tábor, projektu Paměť národ a Charity Česká republika.