Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Půlmaraton vyžene auta z centra Prahy, objíždět budou i tramvaje

  11:01aktualizováno  11:01
Ulicemi v centru hlavního města se budou prohánět namísto automobilů běžci. V sobotu 31. března se uskuteční 14. ročník Hervis půlmaratonu. Kvůli závodu budou uzavřeny některé ulice a změny čekají také městskou hromadnou dopravou.
Ilustrační foto

Ilustrační foto - Maratonští běžci | foto: AP

Start i cíl závodu bude v prostoru křížení ulice 17. listopadu a náměstí Jana Palacha. Běžci vystartují v poledne, i ti nejpomalejší by měli doběhnout do 15:00.

Přesné změny v MHD najdete ZDE

"Dopravní opatření se budou týkat nejen trasy závodu, ale i na některých přilehlých komunikacích bude z bezpečnostních důvodů, s ohledem na závodníky i diváky, vyloučena či omezena doprava," uvedla mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.

Část Dvořákova nábřeží a ulice 17. listopadu budou v okolí startu a cíle od pátečních 9 hodin do sobotní půlnoci vyhrazeny zázemí závodu. V uzavřených ulicích se objeví značky se zákazem zastavení. Pokud je řidič bude ignorovat, musí počítat s tím, že mu auto odveze odtahovka. Informace o odtažených vozidlech získají majitelé na telefonech 267 002 162,  267 002 602. 

Trasa závodu

Kde čekat problémy

Start v ulici 17. listopadu, nám. J. Palacha, Křížovnická, Smetanovo nábř., Masarykovo nábř., Jiráskovo nám., Rašínovo nábř., Plavecká, Botičská, Na Slupi, Ostrčilovo nám., Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na Slupi, Svobodova, Rašínovo nábř., Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábř., Nábřežní, Janáčkovo nábř., most Legií, Smetanovo nábř., Křížovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Klárov, nábř. E. Beneše, nábř. kpt. Jaroše, Bubenské nábř., Komunardů, Tusarova, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. L. Svobody, Dvořákovo nábř., Čechův most, nábř. E. Beneše, U Plovárny, Kosárkovo nábř., Mánesův most, nám. J. Palacha. Cíl v ulici 17. listopadu.

Magistrát zprovozní bezplatnou telefonickou linku 800 100 991, na níž bude možné získat informace o dopravní situaci.

Na bezpečnost dohlédnou strážníci i policisté, bude přistaven záchranářský kamion Golem a další sanitní vozy budou v ulici Na Rejdišti, na Palackého náměstí a Rohanském nábřeží.

"Jedna sanitka pojede jako doprovodné vozidlo. Dalších 16 zdravotníků bude rozmístěno podél trasy závodu," uvedla Krásenská.

Tramvaje pojedou jinudy

Omezení nečeká jen na řidiče, ale také na cestující v městské hromadné dopravě. "Etapově bude omezen provoz tramvají a autobusů zejména v centrální části města," uvedla mluvčí Dopravního podniku Monika Lojínová.

Nejvíce se závod projeví na provozu linek 17 a 18. Jejich provoz bude od 5:00 do konce akce opakovaně přerušen v několika úsecích. Po objízdných trasách pojedou přes den například také linky 3, 7, 9, 10, 14, 16, 21, 22 a 24.

Změny se týkají také autobusové dopravy. Například pro linku 176 bude zrušena zastávka Palackého náměstí a náhradní autobusová doprava X-3 bude od 11:30 do 13:00 jezdit v úseku mezi stanicemi Podolská vodárna a Pražského povstání.

"S ohledem na tyto změny doporučujeme v centru města využívat linky metra, jehož provoz bude v případě potřeby posílen," dodala Lojínová.

Autor:Nejčtenější

Policisté na letišti zadrželi cizince, podezírají je z napadení číšníka

Policisté zadrželi skupinu cizinců, podezřelých z napadení číšníka. (23. dubna...

Policisté na pražském letišti Václava Havla zadrželi skupinu sedmi cizinců, kteří jsou podezřelí z toho, že v sobotu...

VIDEO: Číšník káral cizince kvůli vlastnímu alkoholu, zbili ho do bezvědomí

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Na operačním sále s vážně poraněnou hlavou skončil číšník, kterého v Praze 1 napadla sedmičlenná skupina cizinců....Cizinci zadržení za napadení číšníka v Praze mají nizozemské pasy

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Cizinci, které policie zadržela na letišti jako podezřelé z napadení číšníka v centru Prahy, pocházejí podle policie z...

U Slaného je silně cítit česnek. Někdo ho vyhodil tuny na pole

U Slaného někdo vyhodil na pole tuny česneku.

U města Slaný na Kladensku někdo vyhodil tuny česneku na pole. Policie neví, odkud se vzal, bude to proto zjišťovat.

Agresivní cizinci před napadením číšníka zbili v Praze i jiného muže

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Cizinci, kteří o víkendu v pražské Vladislavově ulici napadli číšníka, zřejmě „nejdou pro ránu daleko“. Před incidentem...

Další z rubriky

Garáže pod Prašným mostem se nakonec otevřou v červnu

Vjezd do podzemních garáží na pražské Letné se otevře v sobotu v osm hodin ráno.

Garáže pod Prašným mostem, které mají kapacitu 303 míst a třetina z nich bude pro obyvatele Prahy 6, se nakonec otevřou...

VIDEO: „Režnou“ vilu na Petřinách už demolují těžké stroje

Funkcionalistická vila na Petřinách, kterou má nahradit nová stavba se třinácti...

Vleklý spor mezi majitelem vily Na Petřinách a sousedy z přilehlého okolí domu uzavírá demolice této stavby. Magistrát...

Libeňský most chce Praha nahradit novým. Není to bourání, tvrdí Dolínek

Na pražský Libeňský most se vrátila doprava (3. března 2018).

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, který musel být kvůli špatnému stavu nedávno na několik týdnů...

Dacia Duster 1,5 dCi 4x4 Outdoor
Dacia Duster 1,5 dCi 4x4 Outdoor

r.v. 2017, naj. 20 km, diesel, 1. majitel
404 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz