Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Půlmaraton vyžene auta z centra Prahy, objíždět budou i tramvaje

  11:01aktualizováno  11:01
Ulicemi v centru hlavního města se budou prohánět namísto automobilů běžci. V sobotu 31. března se uskuteční 14. ročník Hervis půlmaratonu. Kvůli závodu budou uzavřeny některé ulice a změny čekají také městskou hromadnou dopravou.
Ilustrační foto

Ilustrační foto - Maratonští běžci | foto: AP

Start i cíl závodu bude v prostoru křížení ulice 17. listopadu a náměstí Jana Palacha. Běžci vystartují v poledne, i ti nejpomalejší by měli doběhnout do 15:00.

Přesné změny v MHD najdete ZDE

"Dopravní opatření se budou týkat nejen trasy závodu, ale i na některých přilehlých komunikacích bude z bezpečnostních důvodů, s ohledem na závodníky i diváky, vyloučena či omezena doprava," uvedla mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.

Část Dvořákova nábřeží a ulice 17. listopadu budou v okolí startu a cíle od pátečních 9 hodin do sobotní půlnoci vyhrazeny zázemí závodu. V uzavřených ulicích se objeví značky se zákazem zastavení. Pokud je řidič bude ignorovat, musí počítat s tím, že mu auto odveze odtahovka. Informace o odtažených vozidlech získají majitelé na telefonech 267 002 162,  267 002 602. 

Trasa závodu

Kde čekat problémy

Start v ulici 17. listopadu, nám. J. Palacha, Křížovnická, Smetanovo nábř., Masarykovo nábř., Jiráskovo nám., Rašínovo nábř., Plavecká, Botičská, Na Slupi, Ostrčilovo nám., Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na Slupi, Svobodova, Rašínovo nábř., Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábř., Nábřežní, Janáčkovo nábř., most Legií, Smetanovo nábř., Křížovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Klárov, nábř. E. Beneše, nábř. kpt. Jaroše, Bubenské nábř., Komunardů, Tusarova, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. L. Svobody, Dvořákovo nábř., Čechův most, nábř. E. Beneše, U Plovárny, Kosárkovo nábř., Mánesův most, nám. J. Palacha. Cíl v ulici 17. listopadu.

Magistrát zprovozní bezplatnou telefonickou linku 800 100 991, na níž bude možné získat informace o dopravní situaci.

Na bezpečnost dohlédnou strážníci i policisté, bude přistaven záchranářský kamion Golem a další sanitní vozy budou v ulici Na Rejdišti, na Palackého náměstí a Rohanském nábřeží.

"Jedna sanitka pojede jako doprovodné vozidlo. Dalších 16 zdravotníků bude rozmístěno podél trasy závodu," uvedla Krásenská.

Tramvaje pojedou jinudy

Omezení nečeká jen na řidiče, ale také na cestující v městské hromadné dopravě. "Etapově bude omezen provoz tramvají a autobusů zejména v centrální části města," uvedla mluvčí Dopravního podniku Monika Lojínová.

Nejvíce se závod projeví na provozu linek 17 a 18. Jejich provoz bude od 5:00 do konce akce opakovaně přerušen v několika úsecích. Po objízdných trasách pojedou přes den například také linky 3, 7, 9, 10, 14, 16, 21, 22 a 24.

Změny se týkají také autobusové dopravy. Například pro linku 176 bude zrušena zastávka Palackého náměstí a náhradní autobusová doprava X-3 bude od 11:30 do 13:00 jezdit v úseku mezi stanicemi Podolská vodárna a Pražského povstání.

"S ohledem na tyto změny doporučujeme v centru města využívat linky metra, jehož provoz bude v případě potřeby posílen," dodala Lojínová.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

V Praze se bude volit do zastupitelstev městských částí a obvodů a současně do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do senátu

Ve Středočeském kraji volí do Senátu obvod Mladá Boleslav a Benešov. V Praze se volí v obvodech Praha 2, Praha 4, Praha 8 a Praha 12.Nejčtenější

Přístroje revizorů nenačítají kupony na Lítačkách, lidé dostávají pokuty

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)

Koupili si kupon na Lítačku, u revizora ale zjistili, že nejde načíst. Cestující bez dokladu o zaplacení tak dostali...

Byty a park místo silnice, Stuchlík předvedl vizi nového Libeňského mostu

Kandidát ANO na pražského primátor Petr Stuchlík představil plán, jak vyřešit...

Kandidát ANO na pražského primátora Petr Stuchlík navrhl neobvyklé architektonické řešení Libeňského mostu. Společně s...Děti se před školou bojí, rodiče ignorují dopravní předpisy, tvrdí sdružení

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Děti v Praze vozí čím dál častěji do školy jejich rodiče, zjistilo občanské sdružení Pražské matky. Podle něj...

Zásahovka na Benešovsku zadržela gang zlodějů luxusních automobilů

policie, zásahová jednotka, ozbrojenec, ilustrace

Policejní zásahovka šla v pátek do akce brzy ráno. Na silnici mezi Miličínem a Olbramovicemi zadržela šest lidí, kteří...

Betonová hráz kolem Prahy byla umlčena, řopíky se budovaly zbytečně

Osm stovek betonových pevnůstek mělo hájit Prahu před agresí nacistického Německa. Byly také součástí pevnostní linie,...

Další z rubriky

Kamion vjel před vlak v Kralupech nad Vltavou, čtyři lidé se zranili

V Kralupech nad Vltavou se na přejezdu srazil kamion s vlakem. (18.9.2018)

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se ráno na přejezdu srazil motorový vlak s kamionem. Lehce se zranilo několik lidí...

Budova VŠCHT je funkční, krásná a má vlastní pivovar, kde se vaří Lachout

VŠCHT má vlastní pivovar, kde se studenti učí vařit pivo Lachout (Lahodná...

Chemie často patří ve škole k obávaným předmětům, její praktické využití se vytrácí v biflování vzorečků. Jaké...

Lucemburská ambasáda sídlí u svatého Apolináře a bývalé Jedové chýše

Lucemburská ambasáda se nachází naproti kostelu svatého Apolináře poblíž...

V netypickém sousedství se nachází lucemburská ambasáda v Apolinářské ulici na pražském Novém Městě. Většina ambasád...

Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.

Najdete na iDNES.cz