Liberecký Petr Nedvěd (v tmavém) v buly proti sparťanovi Michalu Brošovi.

Liberecký Petr Nedvěd (v tmavém) v buly proti sparťanovi Michalu Brošovi. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Hokejisté Sparty zdolali Liberec v prodloužení, extraligu vedou o skóre

• 0
Po vítězství 2:1 v extrémně důležitém utkání s Libercem dál hokejisté Sparty vedou extraligu, byť už jen o skóre před Budějovicemi. Holešovičtí porazili Liberec poprvé v sezoně a povedlo se jim to až v prodloužení.

Hraje se poslední minuta prodloužení, stav je 1:1 a je to liberecký útočník Martin Bulíř, kdo může rozhodnout duel o první místo proti Spartě.

Mladý útočník je před brankou úplně sám, ale nepodaří se mu zpracovat přihrávku. Je po šanci.

Sparťané odvezou puk do soupeřovy třetiny, nachomýtne se u něj Yorick Treille, jenž rozhodne o premiérovém vítězství Holešovických nad seveřany v této sezoně.

Je konec, zbylých 34 vteřin prodloužení se už hrát nemusí.

Liberec - Sparta 1:2.

"Zvládli jsme zápas mnohem lépe než ten předchozí v Liberci, i když jsme udělali jednu chybičku ve třetí třetině a soupeř ji potrestal," vyprávěl po utkání sparťanský brankář Tomáš Pöpperle.

Jestli jste si nebyli jisti, jak vypadá bitva o post lídra, po úterý musíte mít jasno.

K napínavosti včerejšího duelu přispěl hlavně nízký počet gólů, jenž připomínal spíše fotbalový zápas. Ovšem to, že utkání Liberce se Spartou bude vyrovnané, se dalo s úspěchem předpokládat už podle výsledků předchozích dvou vzájemných utkání z této sezony - 3:2 v prodloužení a 5:4.

A náboj tenhle zápas dopředu neztrácel ani přesto, že skomírajícímu Liberci se v posledních čtyřech utkáních povedlo nastřílet jen čtyři branky a že sparťané v neděli poprvé po deseti utkáních nebodovali, když prohráli v Kladně 1:3.

A další motivace pro Spartu? V Liberci nevyhrála dlouhé čtyři roky.

Spartě výtečně vyšel začátek, když už v páté minutě po pouhých 12 vteřinách využila Nedvědova vyloučení: Petr Ton střelou pod horní tyčku zajistil lídrovi vedení. Byl to Tonův čtrnáctý gól v sezoně. Liberec se pokoušel ztrátu co nejrychleji zlikvidovat, ale dlouho narážel jen na připraveného brankáře Pöpperleho, jenž vychytal Kudrnu, Bulíře i Nedvěda.

Sparta mohla zvýšit, Treille dokonce trefil tyč. A těsně poté Nedvěd bekhendovou střelou z mezikruží vyrovnal. Do konce třetí třetiny zbývalo přes osm minut.

Spartě by remízový bod k udržení se na prvním místě nestačil, ale Treille přidal krátce před koncem prodloužení vítězný gól.