Momentka z extraligového utkání Kometa Brno - Sparta.

Momentka z extraligového utkání Kometa Brno - Sparta. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Hokejová Sparta se po dvou letech dočkala: dobyla brněnské Rondo

• 0
Všechny dříve nepřekonatelné překážky se letos pro sparťanské hokejisty stávají snadnou kořistí. Ať už to byla hala Pardubic (tam vyhráli ve 4. kole po devíti zápasech), nebo nyní Brna, kde uspěli po pěti porážkách v řadě. V neděli brali v Rondu všechny body po výsledku 2:1.

"Zasloužená výhra," chválil si asistent trenéra Sparta Patrik Martinec. Jak jednoduché a přitom výstižné tvrzení.

Pryč jsou matné výkony, nepřesvědčivé vstupy do utkání a častá vyloučení z loňské sezony. Sparta letos nahání strach. Vyhrává tam, kde dříve jen ztrácela. Soupeře často dokáže zaskočit rychlou brankou v úvodu třetin.

Je jako dravec, který si jde za svou kořistí. A tou by mohl být za pár měsíců mistrovský pohár. Byla by to ideální odpověď a odměna pro fanoušky po loňském totálním výbuchu.

V brněnském Rondu ukázali sparťané svou sílu. Po první třetině vedli 2:0 a nikoho nenechali na pochybách, že míní opět bodovat a dotáhnout vedoucí České Budějovice. "I proto se každý bodíček počítá. A za tři body jsme dneska hodně rádi," hodnotil po utkání spokojeně útočník Petr Ton.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

Smolař pátečního utkání z Pardubic si mohl svou nešťastnou roli zopakovat. Pět minut před koncem jel sám na brankáře Komety Jiřího Trvaje, ale ten mu forhendovou kličku vystihl.

"Hráli jsme na tři lajny. Člověk je unavený, potřebuje se vydýchat a nemyslí na to, jestli by ho tenhle nájezd mohl na konci zápasu mrzet. Ale samozřejmě by mě to štvalo," řekl závěrem.