Momentka z utkání hokejové extraligy Plzeň - Mladá Boleslav.

Momentka z utkání hokejové extraligy Plzeň - Mladá Boleslav. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Hurá, přesilovka. Boleslav v ní však zase zkazila zápas

• 1
Přicházejí o body ve vlastních přesilovkách. Že je extraligoví hokejisté Mladé Boleslavi dlouhodobě neumějí využívat ke svému prospěchu, to už je známá věc.

V posledních dvou kolech je však při početních výhodách postihl ještě jeden nešvar. Pokaždé v nich Středočeši inkasovali klíčový gól. V pátek v Liberci na 0:1 (nakonec prohráli 0:3). Včera doma proti Plzni si tenhle luxus neodpustili deset minut před koncem za stavu 2:2. Především proto nemají po porážce 2:4 znovu žádný bod.

„Je to zklamání. Věřil jsem, že doma budeme bodovat,“ řekl trenér Mladé Boleslavi Miloš Holaň.

Jeho tým na dlouhou dobu poznamenala brzká inkasovaná branka. Nejproduktivnější hráč extraligy Tomáš Vlasák skóroval už po 23 vteřinách hry.

„Náš vstup do zápasu byl katastrofální. Nebyli jsme schopní si vytvořit nějakou šanci, ani si přihrát. Vezlo se to s námi,“ přiznal Holaň.

O přestávce mezi první a druhou třetinou tak následoval důrazný proslov. A také že se Boleslav zvedla!

Ve 38. minutě zblízka srovnal Michal Tvrdík, bývalý hráč Plzně. „Snažil jsem se udělat maximum, ale zápas nám nevyšel,“ mrzelo Tvrdíka.

Boleslav zaspala i začátek třetí třetiny, znovu inkasovala od Vlasáka, ale záhy vyrovnal na 2:2 Gajovský. Když už se zdálo, že by domácí mohli strhnout zápas na svou stranu, přišlo vyloučení plzeňského Frola. Během něj si Boleslavští místo radosti pokazili náladu před reprezentační přestávkou.