Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Janouška dál stíhají za úmyslné zranění, výpověď sražené to nezměnila

  12:31aktualizováno  12:31
Výpověď ženy, kterou srazil autem Roman Janoušek, byla z pohledu podnikatele příznivá, tvrdí jeho advokát. Podle něj nemluvila o úmyslném najetí, a dokonce zmínila, že nedošlo k očnímu kontaktu. Státní zástupkyně ale uvedla, že svědectví oběti nyní nevyvolá žádné změny. Janoušek je tak dál stíhaný za úmyslné ublížení.

Podnikatel a lobbista Roman Janoušek | foto:  Dan Materna, MAFRA

Státní zástupkyně Jitka Rybenská řekla, že se jednalo jen o jedno z celé řady svědectví, a možnou změnu obvinění nyní vyloučila. "V tuhle chvíli já z té výpovědi nevyvozuji žádné důsledky nebo změny," řekla iDNES.cz Rybenská.

Janouškův advokát Vít Široký prezentoval první policejní výslech jednapadesátileté ženy jako prokázání toho, že nešlo o úmyslné najetí. Cizinka prý řekla, že ji lobbista nesrazil středem auta, ale spíš jeho rohem, a před srážkou údajně nezaznamenala oční kontakt (více zde).

"Myslím, že výpověď mojí klientky byla velmi podrobná a je v souladu s tím, co vypověděli další svědci," uvedl advokát sražené ženy Josef Lžičař.

Právě na výpověď svědků se policie odvolávala, když Janouška obvinila z úmyslného ublížení na zdraví. Důležitá nyní bude chystaná rekonstrukce nehody spolu s vyjádřením znalců. Její termín zatím podle žalobkyně nebyl stanoven.

Sám Janoušek tvrdí, že ženu neviděl. Na policii ale odmítl vypovídat, podle advokáta proto, že neměli možnost nahlížet do spisu. Termín dalšího pokusu o jeho vyslechnutí rovněž není určen. "Není hotovo vše, co musí tomuto úkonu předcházet," uvedla státní zástupkyně.

Může se Janoušek vyhnout vězení?

Janoušek od počátku nabízí ženě prostřednictvím advokátů finanční odškodnění. K takzvanému vyrovnání ale může dojít jen u přečinů, tedy v případech, kdy hrozí trest do pěti let vězení. Muselo by se tak změnit Janouškovo obvinění. V případě narovnání pak není vůbec vynesen rozsudek.

O jakou částku by se jednalo, zatím není zřejmé. "Byl jsem o ni několikrát požádán, ale stále nemám bodové ohodnocení od lékařů za léčení klientky a nechci střílet od boku," řekl iDNES.cz Lžičař. Protistrana se už podle něj nechala slyšet, že by několikanásobně zvýšila cenu, kterou za bod stanovuje stát.

Nestačí ale jen samotný souhlas oběti a viníka. "S narovnáním musí souhlasit i stát, nyní zastoupený dozorující státní zástupkyní, a pokud se případ dostane před soud, pak senátem," uvedl advokát Jaroslav Ortman.

Roman Janoušek na konci března narazil zezadu do ženina vozu a nezastavil. Řidička ho dohonila asi po padesáti metrech na křižovatce, kde musel zastavit na červenou. Lobbista se ale rozjel a ženu srazil.

Policie případ od začátku vyšetřuje pro podezření z ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci a řízení pod vlivem návykové látky. Nakonec byl obviněn z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Protože se jednalo o úmyslný trestný čin, nemohl být obviněn z neposkytnutí pomoci (více čtěte zde).

Autor:Nejčtenější

Policisté na letišti zadrželi cizince, podezírají je z napadení číšníka

Policisté zadrželi skupinu cizinců, podezřelých z napadení číšníka. (23. dubna...

Policisté na pražském letišti Václava Havla zadrželi skupinu sedmi cizinců, kteří jsou podezřelí z toho, že v sobotu...

VIDEO: Číšník káral cizince kvůli vlastnímu alkoholu, zbili ho do bezvědomí

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Na operačním sále s vážně poraněnou hlavou skončil číšník, kterého v Praze 1 napadla sedmičlenná skupina cizinců....Cizinci zadržení za napadení číšníka v Praze mají nizozemské pasy

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Cizinci, které policie zadržela na letišti jako podezřelé z napadení číšníka v centru Prahy, pocházejí podle policie z...

U Slaného je silně cítit česnek. Někdo ho vyhodil tuny na pole

U Slaného někdo vyhodil na pole tuny česneku.

U města Slaný na Kladensku někdo vyhodil tuny česneku na pole. Policie neví, odkud se vzal, bude to proto zjišťovat.

Agresivní cizinci před napadením číšníka zbili v Praze i jiného muže

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Cizinci, kteří o víkendu v pražské Vladislavově ulici napadli číšníka, zřejmě „nejdou pro ránu daleko“. Před incidentem...

Další z rubriky

VIDEO: „Režnou“ vilu na Petřinách už demolují těžké stroje

Funkcionalistická vila na Petřinách, kterou má nahradit nová stavba se třinácti...

Vleklý spor mezi majitelem vily Na Petřinách a sousedy z přilehlého okolí domu uzavírá demolice této stavby. Magistrát...

VIDEO: Odpůrci demolice Libeňského mostu zatančili bojový tanec haka

Odpůrci demolice Libeňského mostu zatančili bojový tanec haku

Na Libeňském mostě se v podvečer tančil novozélandský bojový tanec haka. Odpůrci výstavby nového mostu tak chtěli...

Silnici na Benešovsku uzavřela hromadná nehoda, dva těžce zranění

Při hromadné nehodě se u Městečka na Benešovsku těžce zranily dvě osoby, které...

Hromadná dopravní nehoda se stala u vesnice Městečko na Benešovsku. Na místo letěly záchranářské vrtulníky pro dvě...

Najdete na iDNES.cz