Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co dělat, když vás nevzali na VŠ? Zkuste pomaturitní studium jazyků

Komerční sdělení   8:36aktualizováno  8:36 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přijímací zkoušky na vysokou školu jsou již minulostí a vy netrpělivě očekáváte výsledky. Vzhledem k vysokému počtu uchazečů se však může stát, že obdržíte obálku, ve které bude napsáno: Nepřijat z kapacitních důvodů. Co bude dál? Máme pro vás řešení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nevzali vás na vysněnou vysokou školu? Pokud nevyjde odvolání, dejte se na studium jazyků. (Ilustrační snímek) | foto: Jaromír PechMF DNES

V této nepříjemné situaci není třeba zoufat. Otázku, co dál, si každý rok klade nejeden uchazeč. Zájemců o studium, kteří každoročně zůstávají před branou vedoucí do vysokoškolského světa, je stále mnoho, a to i přes zvyšování kapacit v jednotlivých studijních oborech. Jak se s tím tedy vhodně vypořádat, abyste neskončili na úřadu práce?

První možností je odvolání. V případě, že vaše výsledky přijímacích zkoušek nepatřily k nejhorším, je zde stále možnost, že se na vybranou školu dostanete. Je to dáno zejména tím, že mnoho uchazečů skládá více přijímacích zkoušek najednou a následně si vyberou pouze jeden z oborů, na který se hlásili a úspěšně složili zkoušky.

JIPKA

Jazyková intenzivní péče

Na výběr máte z několika studijních programů, které se liší jak nabídkou doplňkových služeb, tak
i velikostí studijní skupiny. Více informací na webu jazykovky.

Pomaturitní studium probíhá v moderních učebnách 3x v Praze a také v Plzni a Českých Budějovicích. Tak neváhejte a informujte se o možnostech studia na jednotlivých pobočkách.

Praha: Jipka Národní/Můstek – Praha 1
Jipka Butovice – Praha 5
Jipka Palmovka –  Praha 8

Plzeň: Jipka Plzeň
– Rooseveltova 10/9

České Budějovice: Jipka České Budějovice
– Karla IV. 3

www.jipka.cz/kontakt

Tímto způsobem se uvolňují další místa na vysokých školách a právě vy můžete být tím, kdo bude dalším přijatým.

Druhou možností může být druhé kolo přijímacího řízení. Některé školy vypisují další kola přijímacích zkoušek, nebo přímo otevírají nové obory. Proto je důležité informace o dodatečně vypsaných zkouškách a oborech sledovat. Tato možnost studia je otevřena téměř až do září, neboť k akreditacím dochází i v průběhu léta.

Vyzkoušejte pomaturitní studium nebo pobyt v zahraničí

Třetí možností je roční pomaturitní studium jazyků v jazykové škole. Tuto možnost využívá stále více studentů, kteří chtějí zlepšit své jazykové znalosti a úspěšně složit mezinárodní jazykovou zkoušku či se připravit pro další studium či práci.

Status studenta zůstane zachován, student získá další potřebný čas na rozhodnutí o svém budoucím studijním životě a zároveň získá nové znalosti.

Další možností mohou být studijní pobyty v zahraničí. Díky široké nabídce destinací si vybere opravdu každý. Kurzy jsou vhodné pro úplné začátečníky a i pro ty, kteří mají s jazykem již větší zkušenosti.

Rozhodně vám pomůže získat větší sebedůvěru při použití cizího jazyka, rozšíříte si slovní zásobu, zlepšíte komunikační schopnosti a zažijete spoustu zábavy. Jazykové studijní pobyty v zahraničí nejsou pouhým studiem, ale také příležitostí získat mnoho zážitků a poznat nové lidi. 

Znalost cizích jazyků je v dnešní době již neodmyslitelnou součástí života. Cizí jazyky využijete při cestování a pracovních pohovorech, s přáteli i v běžném životě.

Neopomíjejte tuto základní dovednost a vyzkoušejte pomaturitní studium v Jipce. Při pomaturitním studiu máte možnost nejen zdokonalit se v jazycích, ale také poznáte nové přátele, vycestujete do zahraničí a získáte mnoho dalších zkušeností a znalostí.
Nejčtenější

Výbuch v areálu chemičky v Kralupech zabil šest lidí

V areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou explodovala prázdná nádrž na pohonné...

Šest lidí zemřelo při explozi v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Další dva utrpěli středně těžká zranění. Explozi...

Sražené chodce v Hostivaři oživoval dobrovolný hasič, přišel o vybavení

Dopravní nehoda na Švehlově ulici u obchodního centra Hostivař. Auto zde...

Při úterní dopravní nehodě v pražské Hostivaři, při níž zemřeli dva chodci, pomáhal mezi prvními dobrovolný hasič Karel...Sparta - Slavia 3:3, hosté dohnali ztrátu tří gólů, velkou roli hrálo video

Slávisté se v derby nadechli k mohutnému obratu a vybojovali remízu 3:3.

V první půli dala tři góly Sparta, ve druhé totéž zopakovala Slavia. Divoké derby rozhodla v posledních vteřinách...

Muže, který se nevrátil ze srazu spolužáků, našla policie mrtvého

Mezi obcemi Luštěnice a Brodce na Mladoboleslavsku se zřítilo sportovní...

Pohřešovaného muže z Příbramska nalezli policisté mrtvého. Ztratil se v neděli časně ráno v okolí penzionu v Jesenici u...

VIDEO: Motorkáře ohrožoval bezohledný řidič, poté si vyměnili názory

Konflikt motorkáře s řidičem auta

Nebezpečnou situaci zažil řidič motorky při cestě do Vestce u Prahy, kdy jej na tamní hlavní cestě dvakrát v těsné...

Další z rubriky

Zvažujete studium jazyků? Pomůžeme vám vybrat správně

Čas na volbu vysoké školy se studentům krátí.

Jestli už jste od přátel slyšeli, že začínají se studiem jazyků nebo se do něj chcete pustit vy sami, je nejvyšší čas....

Hromadná nehoda uzavřela rychlostní silnici R7 před Prahou

Nehoda na R7 v Praze (19. března 2015).

Hromadná nehoda autobusu a osmi aut uzavřela po půl sedmé ráno před Prahou rychlostní silnici R7 od Chomutova. Silnice...

Některé vysokoškolské koleje nepatrně podraží

Vysokoškolské koleje v Harcově

Pražské univerzitní koleje se během prázdnin opravovaly za miliony korun, od nového akademického roku některé mírně...

Najdete na iDNES.cz