Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co dělat, když vás nevzali na VŠ? Zkuste pomaturitní studium jazyků

Komerční sdělení   8:36aktualizováno  8:36 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přijímací zkoušky na vysokou školu jsou již minulostí a vy netrpělivě očekáváte výsledky. Vzhledem k vysokému počtu uchazečů se však může stát, že obdržíte obálku, ve které bude napsáno: Nepřijat z kapacitních důvodů. Co bude dál? Máme pro vás řešení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nevzali vás na vysněnou vysokou školu? Pokud nevyjde odvolání, dejte se na studium jazyků. (Ilustrační snímek) | foto: Jaromír PechMF DNES

V této nepříjemné situaci není třeba zoufat. Otázku, co dál, si každý rok klade nejeden uchazeč. Zájemců o studium, kteří každoročně zůstávají před branou vedoucí do vysokoškolského světa, je stále mnoho, a to i přes zvyšování kapacit v jednotlivých studijních oborech. Jak se s tím tedy vhodně vypořádat, abyste neskončili na úřadu práce?

První možností je odvolání. V případě, že vaše výsledky přijímacích zkoušek nepatřily k nejhorším, je zde stále možnost, že se na vybranou školu dostanete. Je to dáno zejména tím, že mnoho uchazečů skládá více přijímacích zkoušek najednou a následně si vyberou pouze jeden z oborů, na který se hlásili a úspěšně složili zkoušky.

JIPKA

Jazyková intenzivní péče

Na výběr máte z několika studijních programů, které se liší jak nabídkou doplňkových služeb, tak
i velikostí studijní skupiny. Více informací na webu jazykovky.

Pomaturitní studium probíhá v moderních učebnách 3x v Praze a také v Plzni a Českých Budějovicích. Tak neváhejte a informujte se o možnostech studia na jednotlivých pobočkách.

Praha: Jipka Národní/Můstek – Praha 1
Jipka Butovice – Praha 5
Jipka Palmovka –  Praha 8

Plzeň: Jipka Plzeň
– Rooseveltova 10/9

České Budějovice: Jipka České Budějovice
– Karla IV. 3

www.jipka.cz/kontakt

Tímto způsobem se uvolňují další místa na vysokých školách a právě vy můžete být tím, kdo bude dalším přijatým.

Druhou možností může být druhé kolo přijímacího řízení. Některé školy vypisují další kola přijímacích zkoušek, nebo přímo otevírají nové obory. Proto je důležité informace o dodatečně vypsaných zkouškách a oborech sledovat. Tato možnost studia je otevřena téměř až do září, neboť k akreditacím dochází i v průběhu léta.

Vyzkoušejte pomaturitní studium nebo pobyt v zahraničí

Třetí možností je roční pomaturitní studium jazyků v jazykové škole. Tuto možnost využívá stále více studentů, kteří chtějí zlepšit své jazykové znalosti a úspěšně složit mezinárodní jazykovou zkoušku či se připravit pro další studium či práci.

Status studenta zůstane zachován, student získá další potřebný čas na rozhodnutí o svém budoucím studijním životě a zároveň získá nové znalosti.

Další možností mohou být studijní pobyty v zahraničí. Díky široké nabídce destinací si vybere opravdu každý. Kurzy jsou vhodné pro úplné začátečníky a i pro ty, kteří mají s jazykem již větší zkušenosti.

Rozhodně vám pomůže získat větší sebedůvěru při použití cizího jazyka, rozšíříte si slovní zásobu, zlepšíte komunikační schopnosti a zažijete spoustu zábavy. Jazykové studijní pobyty v zahraničí nejsou pouhým studiem, ale také příležitostí získat mnoho zážitků a poznat nové lidi. 

Znalost cizích jazyků je v dnešní době již neodmyslitelnou součástí života. Cizí jazyky využijete při cestování a pracovních pohovorech, s přáteli i v běžném životě.

Neopomíjejte tuto základní dovednost a vyzkoušejte pomaturitní studium v Jipce. Při pomaturitním studiu máte možnost nejen zdokonalit se v jazycích, ale také poznáte nové přátele, vycestujete do zahraničí a získáte mnoho dalších zkušeností a znalostí.Nejčtenější

Strojvedoucí nechal řídit metro dívky ze soutěže, vyšetřuje je policie

Stopovat se v Praze dá i metro

Řídit soupravu pražského metra za plného provozu se povedlo dvěma dívkám, které plnily výzvu v cestovatelské soutěži....

Slavia - Kyjev 1:1, domácí prohrávali, v nastavení srovnal Hušbauer

Slávista Josef Hušbauer se běží radovat, právě proměnil penaltu proti Dynamu...

Infarktový závěr, minuty totálního zmaru a pak absolutní euforie. Slavia v úvodním utkání 3. předkola fotbalové Ligy...Říkal, co máme dělat, hájí dívky řidiče metra. Chtějí se mu osobně omluvit

Strojvedoucí nechal řídit metro dívky ze soutěže, vyšetřuje je policie.

Dvě mladé dívky, které za běžného provozu řídily metro, se za své chování omluvily. A vzkazují, že podle nich k...

Dynamo - Slavia 2:0, Liga mistrů je pryč, hosty čeká pohár číslo dvě

Arťom Besedin z Dynama Kyjev překonává slávistického brankáře Ondřeje Koláře v...

Fotbalisté Slavie se do Ligy mistrů neprobojují. V kvalifikaci končí na prvním soupeři, v odvetě 3. předkola na...

Do průvodu Prague Pride se zapojily tisíce lidí. Zábava pokračuje na Letné

Průvod Prague Pride (11. srpna 2018).

Duhovým průvodem v sobotu vyvrcholil festival leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) Prague Pride. Účastníci se...

Další z rubriky

Zvažujete studium jazyků? Pomůžeme vám vybrat správně

Čas na volbu vysoké školy se studentům krátí.

Jestli už jste od přátel slyšeli, že začínají se studiem jazyků nebo se do něj chcete pustit vy sami, je nejvyšší čas....

Studujte ve 40 zemích světa se stipendiem

Slovinsko, pohled na Koper

Za pár dnů odstartuje na vysokých školách nový akademický rok. Akademická informační agentura (AIA) zveřejňuje začátkem...

Psycholožka: Zhoršení známek je po nástupu na střední běžné

Ilustrační snímek

Deváťáky čeká s nástupem na střední školu velká změna. Budou muset zapadnout do nového kolektivu, zvyknout si na nové...

Najdete na iDNES.cz