Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jeďte s programem CEEPUS studovat a poznávat Evropu a Balkán

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Poznejte střední a východní Evropu s programem CEEPUS. Program CEEPUS je středoevropský výměnný univerzitní program pro studenty a akademické pracovníky zaměřený na regionální spolupráci v rámci sítí univerzit. Prostřednictvím programu je možné studovat či vyučovat na některé z partnerských škol ve střední a východní Evropě a zemích západního Balkánu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Program CEEPUS je jednoduchý a vyřídíte si jej s předstihem jednoho semestru. Ilustrační foto

Program CEEPUS je jednoduchý a vyřídíte si jej s předstihem jednoho semestru. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz


Do programu je kromě České republiky zapojeno 15 zemí - Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Chorvatsko, Maďarsko, Moldavsko, Makedonie, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a univerzity Priština a Prizren v Kosovu.

K přednostem programu CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) patří zejména jednoduchá organizace, díky které lze žádost o stipendium vyřídit s předstihem jen jednoho semestru. Přihlášky se podávají online prostřednictvím www.ceepus.info, ideálně po konzultaci s kontaktní osobou sítě spolupráce VŠ na příslušné instituci.

Na zmíněných internetových stránkách lze najít i aktuální výši stipendií v jednotlivých zemích. Stipendium pokrývá náklady na cestu i pobyt v zahraničí. Program CEEPUS umožňuje studentům získat stipendium jak na krátkodobé 1 - 2 měsíční pobyty za účelem přípravy či dokončení diplomové či dizertační práce, tak na pobyty delší, například na celý semestr. Stále oblíbenější jsou také krátkodobé aktivity: letní školy a odborné exkurze.

Za matematikou do Litoměřic

Pěknou ukázkou odborné exkurze byla čtyřdenní akce určená studentům oborů matematika, didaktika matematiky a primární vzdělávání, která se konala v rámci aktivit univerzitní sítě CEEPUS "Active Methods in Teaching and Learning Mathematics and Informatics" ve dnech 28. až 31. května 2013 v Litoměřicích. Pořadateli a současně odbornými garanty akce byli RNDr. Petra Konečná, PhD., z Ostravské univerzity v Ostravě, RNDr. Antonín Jančařík, PhD., z Univerzity Karlovy v Praze a doc. PaedDr. Ján Gunčaga, PhD., z Katolické univerzity v Ružomberku (Slovensko), kteří připravili pro své studenty a doktorandy bohatý program zacílený na možnosti uplatnění historie matematiky ve výuce matematiky a informatiky.

Program CEEPUS

Další podrobnosti o programu CEEPUS se můžete dočíst na internetových stránkách www.dzs.cz/ceepus.

Logo programu CEEPUS

Logo programu CEEPUS

Tématem workshopů bylo i využití historických podnětů pro matematický výzkum. Kromě přednášek zavítali účastníci do oblastního archivu, nahlédli do místních základních škol a seznámili se se stávající nabídkou studia i s historií gymnázia J. Jungmanna v Litoměřicích.

Exkurze, které se zúčastnilo celkem 18 českých a slovenských studentů a pedagogů, se u přítomných setkala s nebývalým ohlasem. "Historie matematiky mě zajímala vždy. Překvapilo mě množství nových informací, které jsem se dozvěděla. Určitě je využiji při své pedagogické praxi. Také mě velice zaujalo samotné město Litoměřice a jeho bohatá historie," uvedla studentka Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v Ostravě Mgr. Věra Ferdiánová.

"Mal som možnosť zúčastniť sa na tomto vedeckom podujatí a stretnúť tak najmúdrejších ľudí z oblasti matematiky. Každá prednáška bola niečím zaujímavá a spolu so sprievodným programom, ktorý nám organizátori pripravili, môžem celé podujatie hodnotiť iba pozitívne. Som veľmi rád, že som tam mohol byť a spoznať tak ďalších ľudí, ktorí milujú matematiku rovnako ako ja," vzkázal student Katolické univerzity v Ružomberku Štefan Krišš.

Účastníci přednášky v rámci programu CEEPUS v přednáškovém sále na Kolibě v

Účastníci přednášky v rámci programu CEEPUS v přednáškovém sále na Kolibě v Litoměřicích

Výše popsaná odborná exkurze je jednou z mnoha aktivit, kterými se projekt "Active Methods in Teaching and Learning Mathematics and Informatics" může pochlubit. Projekt patří k největším projektům CEEPUS vůbec. Jeho koordinátorem je maďarská Univerzita Miskolc, celkový počet zapojených vysokých škol je 33 z 12 zemí.

O vysoké kvalitě, odborné úrovni a množství studijních a pracovních zahraničních pobytů svědčí i Ministerské ceny za rok 2006 a za rok 2012, které projektu udělila Centrální kancelář CEEPUS v Rakousku. Zástupci českých vysokých škol zapojených do projektu (Univerzita Karlova v Praze, Ostravská univerzita v Ostravě, České vysoké učení technické v Praze a Univerzita Palackého v Olomouci) obdrželi za svůj přínos ocenění The Czech National CEEPUS Office Prize 2012 od české Národní kanceláře CEEPUS.Nejčtenější

Dynamo - Slavia 2:0, Liga mistrů je pryč, hosty čeká pohár číslo dvě

Arťom Besedin z Dynama Kyjev překonává slávistického brankáře Ondřeje Koláře v...

Fotbalisté Slavie se do Ligy mistrů neprobojují. V kvalifikaci končí na prvním soupeři, v odvetě 3. předkola na...

Do průvodu Prague Pride se zapojily tisíce lidí. Zábava pokračuje na Letné

Průvod Prague Pride (11. srpna 2018).

Duhovým průvodem v sobotu vyvrcholil festival leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) Prague Pride. Účastníci se...Tvrdík spílá UEFA: Surkis by měl odstoupit, sudí zápasy hrubě ovlivnili

Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci fotbalové Slavie k příchodu nových hráčů

Šéf slávistických fotbalistů Jaroslav Tvrdík těžce nesl vyřazení v 3. předkole Ligy mistrů na hřišti Dynama Kyjev...

Už vím, proč Dynamo nedostává góly, řekl Trpišovský. Víc hodnotit nechtěl

Slávista Stanislav Tecl se snaží uniknout obránci Tamási Kádárovi z Dynama...

Polský asistent rozhodčího Golis nejprve pečlivě zohlednil ofsajdové postavení slávisty Deliho, kvůli kterému neuznal...

V kraji už se žádného majetku nedotknu, uvedl manžel hejtmanky Jermanové

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se svým manželem Jakubem na...

Manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové v pondělí veřejně slíbil, že se už nedotkne žádného majetku...

Další z rubriky

Chcete si udržet statut studenta? Řešením je pomaturitní jazykový kurz

Pomaturitní jazykový kurz Bohemia Institut

Nedostali jste se po maturitě na vysokou školu, ale chcete zůstat studentem a čerpat studentské výhody? Dejte se na...

Co dělat, když jste se nedostali na vysokou? Učte se jazyky

Ilustrační snímek

Pokud jste se nedostali na vysokou školu, nevěšte hlavu. Především své plány nesmíte vzdát a naopak se vlastními silami...

Zvažujete studium jazyků? Pomůžeme vám vybrat správně

Čas na volbu vysoké školy se studentům krátí.

Jestli už jste od přátel slyšeli, že začínají se studiem jazyků nebo se do něj chcete pustit vy sami, je nejvyšší čas....

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz