Dopravní podnik v Praze od září změní jízdní řád a přidá zastávky

  17:28aktualizováno  17:28
Dopravní podnik od začátku září zavede změny provozu linek městské hromadné dopravy. Změny se tak dotknou tramvají, autobusů i metra.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

1.Metro

Na všech linkách metra dopravní podnik posílí provoz v neděli dopoledne, kdy bude zhruba od 10. hodiny zaveden interval 7,5 minuty. Linky B a C budou navíc posíleny i v ostatních víkendových obdobích.

Na lince B bude v sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne bude zkrácen interval ze 7,5 minuty na 6 minut. 

Na lince C budou v úseku Ládví - Letňany vedeny všechny spoje, ruší se tedy pásmový provoz v pracovních dnech dopoledne a odpoledne. V sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne bude zkrácen interval linky C na 5 minut.

2.Tramvaje

V návaznosti na metro se zkrátí intervaly i tramvajových linek, konkrétně v neděli dopoledne od 10 do 13 hodin. Běžný interval dopravní podnik tedy aplikuje v neděli o tři hodiny dříve.

Linkám  1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 20, 23, 25, 26 se zkrátí na 15 minut. Linkám  9, 17, 22 poté na 7,5 minuty.

Tramvaji číslo 6 se v pracovní dny večer prodlouží interval z 10 na 20 minut. V sobotu a neděli budou na lince nasazeny dvouvozové soupravy nebo článkové tramvaje, ale interval se prodlouží na 15 - 20 minut.

Dopravní podnik dále trvale zřídí zastávku Vysočanská pro linky 14 (výstupní), 16 a 94 ve směru Lehovec. Poslední změnou pak bude změna názvu zastávky Stejskalova na zastávku Libeňský zámek, což se dotkne linek 3, 10, 24 a 95.

3.Autobusy

U autobusových linek dojde ke změnám linkového vedení v oblasti Malešic a na Radotínsku. Většina linek bude posílena v neděli dopoledne od 10 do 12 hodin v návaznosti na posílení metra. U páteřních linek se interval zkrátí z 20 na 15 minut, linka 119 pojede každých 7,5 minut.

Změna v oblasti Malešic

Další změna se dotkne linky 124, která bude zkrácena do trasy Želivského - Zelený pruh a v koncových úsecích ji nahradí linky 134 a 155. V pracovní dny dopravní podnik nasadí kloubové autobusy, o víkendu standardní.

U linky 155 se zřídí nová zastávka Habrová a v úseku trasy Želivského - Habrová bude linka posílena jako náhrada za zkrácenou linku 124.

Zkrácení trasy se dočká linka 163, konkrétně ze zastávky Depo Hostivař na Sídliště Rozhožník. V Malešicích ji poté nahradí linky 199 a 228.

Na trase Želivského  - Želivského (ve Vinohradské) - Pod Třebešínem - Na Palouku - Hostýnská - Plaňanská - Sídliště Malešice - Sídliště Malešice se zřídí nová linka 199 se standardními autobusy a bude v provozu celý týden.

Linka 228 bude z Uhříněvsi prodloužena přes Dubeč, Štěrboholy a Depo Hostivař do Malešic. Nová trasa poté povede přes zastávky Poliklinika Malešice - Černická - Sídliště Malešice - Limuzská - Černokostelecká - Depo Hostivař - Depo Hostivař (metro A) - Malešická továrna - Na Homoli - Průmyslová - Ústřední - Obchodní centrum Štěrboholy - Štěrboholy - Škola Štěrboholy - Perspektivní - Škola Dubeč - Za Pavilonem - Lázeňka - Dubeček - Dubečský hřbitov - Bečovská - Nádraží Uhříněves - Benice. V provozu bude celý týden.

Změna vedení v oblasti Radotína
Autobusová linka 172 bude v provozu v celé trase Smíchovské nádraží - Na Hvězdárně, bude tedy posílen úsek Velká Chuchle - Na Hvězdárně.

Linka 244 bude v pracovních dnech dopoledne a večer a dále o víkendu celodenně v úseku Smíchovské nádraží - Nádraží Radotín intervalově proložena s železniční linkou SZ. Při intervalu 30 minut každé z linek bude souhrnný interval do Radotína (bus/vlak) zhruba 15 minut.

Dále se posílí provoz linky 246 v pracovních dnech dopoledne a večer, o víkendu celodenně v úseku Sídliště Stodůlky - Nádraží Radotín a zkrátí se interval ze 120 minut na 60. Část spojů se převede v úseku Nádraží Radotín - Zbraslavské náměstí na novou linku 247.

Linka 247 se poté zřídí v trase Nádraží Radotín - U Jankovky - Vrážská - Přeštínská - Přístav Radotín - Lahovický most - Lahovice - Zbraslavské náměstí - Elišky Přemyslovny - Žabovřeská - U Včely - Sídliště Zbraslav. Na lince budou nasazeny midibusy a provoz bude celotýdenní.

Zřídí se i linka 248 ve dvou variantách. První varianta povede přes Nádraží Radotín - Otínská - Na Viničkách - Sídliště Radotín. Druhá trasa poté přes Nádraží Radotín - Otínská - Na Viničkách - Kolová - Viničky - Příbramská - Dehtínská - Vojetická - Zdická - Sídliště Radotín - Otínská - Nádraží Radotín. Na obou trasách budou jezdit celý týden midibusy.

Ostatní autobusové linky

Posílí se linka 102 v úseky Kobylisy - Šimůnkova. V přepravních špičkách pracovních dnů bude v provozu každý druhý spoj, v ostatních časech každý spoj.

Posílení provozu čeká o víkendu i linku 125, 129, 241 a 318. Na lince 130 bude zaveden provoz ve všední dny dopoledne v intervalu 60 minut, ve špičkách zůstane na 30 minutách. Posílení provozu se dotkne i linky 131.

Linka 134 se prodlouží o úsek Zelený pruh - Dvorce jako náhrada za zkrácenou linku 124. Jedná se tedy o trasu - Zelený pruh - Zemanka - U Dobečky - Dobeška - U Háje - U Školy - Dvorce.

Spoje linky 229 ukončené nebo začínající v zastávce Uhříněves budou prodlouženy o úsek Uhříněves - Sídliště Uhříněves. Dále se zruší linka 304 a spoje se převedou na linku 344.

Linka 340 bude mírně posílena v ranní i odpolední špičce a zavede se nedělní provoz ve stejné rozsahu jako v sobotu dopoledne.

Spoje linky 348 ukončené nebo začínající na Bulovce budou obousměrně obsluhovat zastávku Vinopalnická a Na Slovance. Linka 357 se zcela zruší.

Dále se změní název zastávky Poliklinika Vltavská na Bubenská, jedná se o linku 156.

4.Změny zastávek autobusů

Zastávka Buš, Pod Klíčem se zřídí na lince 361 mezi zastávkami Buš a Čím, Hrdlička a bude na znamení.

Dále se zřídí zastávka Chýně, Nádraží mezi zastávkami Chýně a Chýně, Háje. Zastávka bude stálá a bude se týkat linek 347 a 358.

Zastávka Nehvizdy, Na Kopci se zřídí mezi zastávkami Nehvizdy, škola a Horoušany, U Rybníka. Zastávka bude také stálá a týká se linky 343.

Nakonec se přemístí zastávka Budějovická, konkrétně nástupní zastávka. Přemístí se z ulice Budějovická do ulice Olbrachtova. Změna se týká linek 332, 335, 337, 339 a 362.

Zastávka Štěpánská se změní ze stálé na zastávku „na znamení“. Na zastávce staví linky 904, 907, 908 a 910.

Autor:

Nejčtenější

Nebránil se, jen slabě dýchal, popisují svědci smrtelné napadení v autobusu

Policie vyšetřuje střelbu u smíchovského nádraží (13.3.2018)

Brutální a zbytečné, tak během hlavního líčení v jednací síni Městského soudu v Praze popsali svědci březnové napadení...

V Letech u Prahy hořel sklad odpadu, hasiči požár likvidovali 21 hodin

Požár haly v Letech u Prahy je vidět na kilometry daleko. Kouř je cítit až v...

Téměř 21 hodin likvidovali hasiči v Letech u Prahy požár haly se 600 tunami elektroodpadu určeného k recyklaci. Zápach...

Indický herec obvinil kavárnu v Praze z rasismu. Nedorozumění, hájí se podnik

Indický komik Vir Das

Indický komik Vir Das, který se proslavil v Bollywoodu, obvinil na Twitteru pražskou kavárnu Café Café z rasismu....

Vlak srazil u Černošic nezletilou dívku se sluchátky, trať do Plzně stála

U Černošic srazil rychlík na železničním přejezdu nezletilou dívku. (6....

Krátce před sedmou hodinou srazil na trati z Prahy do Plzně vlak nezletilou dívku. Kvůli smrtelné nehodě byl přerušen...

Barrandovské terasy sežrala rez tak, že to překvapilo i architekty

Rekonstrukce Barrandovských teras se opozdí kvůli rozsáhlým pracím na...

Průběh rekonstrukce funkcionalistické budovy Barrandovských teras a výstavbu hotelového komplexu v jejím okolí...

Další z rubriky

Pozorujte Prahu z nových úhlů díky kameře na střeše redakce iDNES.cz

Záběr z kamery na střeše Anděl Media Centra na Národní divadlo

Chcete vědět, jak je dnes v Praze? Nepřetržitý rozhled nad metropolí vám zprostředkuje nová kamera na střeše budovy...

V Museu Kampa hořela výtahová šachta, galerií se valil dým

Hasiči zasahovali v Museu Kampa u požáru výtahu. (14.11.2018)

Pražští hasiči zasahovali po poledni u požáru výtahové šachty v Museu Kampa na Malé Straně. Dým zaplnil celou budovu a...

Magistrát nechá za 230 milionů opravit park na Karlově náměstí v Praze

Vizualizace podoby Karlova náměstí po rekonstrukci

Pražský magistrát nechá za 230 milionů korun opravit park na Karlově náměstí. Ošetřeny budou stromy, vznikne síť cest a...

Najdete na iDNES.cz