Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pracovala pro top management, nyní se stará o svatebčany

  17:41aktualizováno  17:41
Dělala pro vedoucí pracovníky firmy, kterou spoluvlastnili dva čeští miliardáři. Všechno zde muselo být perfektní. Nasbírané zkušenosti a preciznost nyní čtyřiatřicetiletá Kateřina Vůjtěchová využívá při organizaci svateb, které zajišťuje pod značkou Care U, která sídlí ve Zdibech, v těsné blízkosti Prahy.

Kateřinu Vůjtěchovou pořádání svateb baví. | foto: ArchivMetro.cz

Jaké bylo vaše předchozí povolání?
Pracovala jsem jako asistentka šéfky HR. Měli jsme na starosti kompletní servis pro skupinu mezinárodní firmy. Kromě pevných pracovních povinností jsem také plánovala a organizovala různé akce či teambuildingy pro top management.

Co nejbláznivějšího jste tam zažila?
Takové situace byly relativně časté. Některých plánovaných akcí se občas účastnili i­ akcionáři. Čili stres a strach z neúspěšně zorganizované akce ze mě doslova přetékaly. Typickým příkladem bylo, že týden před konáním akce se změnil harmonogram nebo nám oznámili, že někdo nemůže dorazit.

Z místa jste odešla kvůli mateřství, je to tak?
Ano, momentálně jsem na rodičovské dovolené. Ta práce byla časově relativně náročná. S prvním dítětem to ještě částečně šlo, ale teď mám děti dvě, a to je už relativně problematické. Musím myslet na budoucnost své rodiny, a proto jsem se zamýšlela nad tím, jak nejlépe bych všechny své nasbírané zkušenosti zužitkovala. Vždy jsem si přála ve svém zaměstnání skloubit štěstí, spokojenost, radost, aktivní přístup k práci, poznávání lidí a silný pocit zodpovědnosti. A proto cítím, že plánování, organizace a koordinace svateb a jiných akcí je to, co hledám.

Ze začátku jste se ale musela zorientovat ve světě svateb a proniknout do něj...
Říkala jsem si, že to nemůže být těžší než to, co jsem vykonávala ve svém zaměstnání. Paradoxně si ale nyní myslím, že je to ještě větší zodpovědnost. U svatby žádné nanečisto není možné. Až když stojí ti dva u oltáře, tak cítím obrovskou úlevu. Do té doby mi hraje srdce na všechny tóny. Pár svateb jsem si vyzkoušela, ale spíš šlo o to vychytat, aby vše klaplo přesně na čas. Vždy jsem měla vše pod naprostou kontrolou.

Měla jste šanci se od někoho učit?
To ani ne, ale nejčastěji organizuji svatby v hotelu Všetice, kde pracuje pan Petr Matějovský. Ten mne vždy nesmírně motivuje. I když jsem si nebyla v něčem jistá, tak jsem věděla, že se nemůže nic přihodit. Jeho zkušenosti, znalosti a schopnost okamžité reakce mě obratem uklidnily.

Máte nějakou veselou příhodu i ze svatby?
Stalo se mi, že nevěsta skočila do bazénu, ale to bylo veselé jen chvilku. Pak jsme zjistili, že klesá pod vodu, že ji šaty táhnou dolů. Tak do bazénu skočila ještě družička. Ale naštěstí vše dobře dopadlo. Dámy vytáhli svědek a ženich. Od té doby zakazuji skákat či se vzájemně strkat do bazénů či jezírek.

Když bych si vás chtěl objednat a řekl, že potřebuji pomoct se svatbou úplně od začátku, co všechno pro mě můžete udělat?
Třeba i to, že když budete chtít jen přijít k oltáři a o nic se nestarat, tak já vás k němu dovedu a vše zařídím, jako kdybych se vdávala já sama. Může to být výzdoba, catering, šaty, prstýnky, cokoliv vás k tématu svatba napadne. Nebo mi řeknete představu, co byste si přál, a já vše zařizuji. Nejvíce času ale strávím vždy vyhledáváním různých věcí a inspirace. Některé nevěsty chtějí jen pocit psychického zastřešení, že nic nezapomenou, že vše zvládají. Někdy potřebují poradit či jen ujistit, že na to nejsou samy.

Za jak dlouho jste schopná připravit svatbu?
To je různé, teď se ale těším na jednu svatbu. Jsou to klienti z Irska. Nevěsta je Češka a ženich Portugalec. Tu svatbu řešíme už od srpna. Časem chci agenturu rozšířit o další služby. Plánuji organizovat jiné společenské akce a teambuildingy.

Autor: Metro.czNejčtenější

Na okraji Prahy havaroval autobus. Tři lidé zemřeli, zraněných jsou desítky

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic (12. ledna 2018)

Tři lidé zemřeli při nehodě linkového autobusu a osobního auta u Horoměřic u Prahy, zraněných je přes čtyři desítky,...

Policie má svědky tragédie u Horoměřic, autobus před srážkou troubil

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic

Středočeským policistům se již přihlásili svědci tragické páteční nehody autobusu nedaleko Horoměřic u Prahy. Doufají,...Autobus u Horoměřic boural na zrádné rovince, která svádí k rychlosti

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic (12. ledna 2018)

Tragická nehoda autobusu se třemi mrtvými se stala na rovném úseku, který podle Horoměřických svádí k rychlosti a...

Rozhodčího na atletických závodech v hale zasáhla koule, na místě zemřel

Rumunský koulař Andrei Gag připravuje svou ruku na kvalifikaci mistrovství...

V nafukovací hale na pražském Strahově zemřel v sobotu při závodu koulařů zkušený rozhodčí. Zasáhla jej do hrudníku...

Zlatý podraz: Welsch je hvězdou v italské reprezentaci a čeká ho prohra

Momentka z natáčení filmu Zlatý podraz v Průmyslovém paláci: Jiří Welsch v roli...

V bohaté basketbalové kariéře Jiří Welsch ještě nekončí. Své pole působnosti naopak rozšířil napříč zeměmi i věky. K...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz