Momentka z utkání Pardubice - Kladno.

Momentka z utkání Pardubice - Kladno. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Kladenští hokejisté znovu prohráli a jsou pouze dva body od posledního místa tabulky

• 0
Jaromír Jágr pomohl přihrávkou Omsku k dalšímu vítězství v KHL, Tomáš Kaberle byl vyměněn z Toronta do Bostonu. Informace o kladenských hokejových odchovancích včera plnily agenturní zpravodajství. A samotné Kladno? Také přispělo, pozitivní zpráva to však opět nebyla. Středočeši podlehli Kometě Brno 1:5.

Kladno čeká na vítězství od 14. ledna. Brno přitom bylo v poslední době hodně tragické... "Bohužel jsme nehráli dobře jako v některých předchozích utkáních," řekl navzdory dlouhé sérii bez výhry kladenský asistent Petr Tatíček.

"Navíc po druhém gólu Komety na nás padla deka. Bohužel naše střelecká potence je stále velice chabá," dodal.

Kladno se v utkání dostalo do vedení a brankář Falter dlouho udržoval čisté konto. Jenže v poslední třetině domácí tým vyhořel a prohrál jí divoce 0:4.

"Od samého začátku jsme hráli pod tlakem. Úroveň zápasu odpovídala postavení obou mužstev," řekl na tiskové konferenci brněnský asistent Svatopluk Číhal. "Po druhé třetině jsme stáhli hru na tři útoky, což se nám osvědčilo a napadaly nám tam góly."

Kladno zakončí základní část extraligy doma s Litvínovem, hraje se v neděli.od 18:10 hodin. Pokud opět prohraje, hrozí mu pád na poslední příčku, od níž tým dělí už pouhé dva body. Přičemž ještě nedávno byl náskok před Mladou Boleslaví třináctibodový.