Kladno (v bílém) ztratilo v Litvínově náskok 4:1 a prohrálo v prodloužení.

Kladno (v bílém) ztratilo v Litvínově náskok 4:1 a prohrálo v prodloužení. | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

Kladno napodobilo Boleslav. Litvínovu odevzdalo vyhraný zápas

• 0
Hokejisté ze středočeských klubů si našli zálibu v nové disciplíně. Extralize v posledních kolech předvádějí, jak se dají ztrácet vyhrané zápasy. Zatímco Mladá Boleslav v předchozích duelech dvakrát v poslední třetině přišla o náskok 3:1, Kladnu v pátek v Litvínově nestačilo ani vedení 4:1.

V závěrečném dějství třikrát inkasovalo a nakonec na ledě tabulkového souseda padlo 4:5 po prodloužení.

"Těžko se to hodnotí, když vedete po dvou třetinách 4:1. Ale musím říct, že Litvínov měl od začátku víc ze hry i šance," přiznal kladenský asistent Jiří Kopecký. "Ale když jsme se dostali do šťastného vedení, tak je trestuhodné, že jsme ten zápas ztratili."

Kladno během utkání nepoznalo, co to je prohrávat. Nejprve ho poslal do vedení ze samostatného úniku nejproduktivnější hráč týmu Kalla a pak hosté za stavu 1:1 spustili parádní palbu. 1:2 po nájezdu od mantinelu bekhendem Valský. 1:3 při dvojnásobné přesilovce ranou z kruhů obránce Toman. 1:4 při pokračující přesilovce Bicek po spolupráci s Paterou.

"Za stavu 1:4 jsme tomu už moc nevěřili, ale řekli jsme si, že to zkusíme obrátit jako s Boleslaví, a povedlo se," prozradil Vojtěch Kubinčák, že Litvínov hledal inspiraci v nedávném utkání s druhým středočeským týmem, jenž otočil z 1:3 na 4:3. "Kladenský brankář Cikánek chytal do 50. minuty výborně a soupeře držel. Pak už byl ale načatý, takže jsme si na něj věřili."

Litvínov v posledním dějství využil dvě přesilovky a v 58. minutě ho spasil bombou obránce Černošek. V nastavení pak čtyřicet vteřin před vypršením času propálil gólmana Kubinčák. "Po druhém inkasovaném gólu jsme začali zmatkovat.
Litvínov začal honit výsledek a ve finále jsme byli ještě rádi, že jsme ten pátý gól nedostali v základní hrací době," řekl Jiří Kopecký.