Momentka z extraligového utkání mezi Pardubicemi a Kladnem.

Momentka z extraligového utkání mezi Pardubicemi a Kladnem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Varování pro hokejové Kladno. Začíná mu hrozit, že vypadne z play-off

• 0
Až do neděle v této sezoně platilo, že se v utkání Pardubic s Kladnem diváci dočkají hattricku. Pardubice to netěšilo, góly totiž padaly vesměs do jejich brány. Tomáš Plekanec jim nastřílel hattricky dokonce dva, Pavel Patera a Jaromír Jágr po jednom. Jenže borci z NHL už jsou zpátky za mořem a Patera bez nich po návratu z marodky také nezáří.

Pardubice se tak mohly radovat z vítězství 4:1 a z jedenácté příčky stále pokukují po play-off. Kladno se naopak musí mít na pozoru. Tabulkou klesá a jeho náskok na první nepostupovou příčku je už jen devítibodový.

"Věděli jsme, že bychom při naší výhře Pardubice odstřihli na patnáctibodový rozdíl, což by nám prakticky dávalo jistotu play-off. Proto jsme si moc přáli zvítězit," řekl kladenský kouč Zdeněk Vojta. "Jenže jsme vydrželi hrát dobře jen první třetinu."

Ovšem do vedení šly Pardubice, jež proměnily díky Cetkovskému přesilovku. Kladenští hráči však nedlouho poté vyrovnali z brejku a do přestávky byly ochozy svědky víceméně vyrovnaného hokeje.

Chvíli před polovinou utkání Pardubice přidaly další gól zásluhou Barteka, opět v početní výhodě. "Nesmíme si dovolit hrát ve čtyřech, to podle mého názoru rozhodlo," hodnotil Vojta. "Měli jsme zbytečná vyloučení v útočném pásmu. Jestli to byly zákroky na vyloučení, to nechám na svědomí rozhodčích."

Rytíři nicméně nesložili zbraně a brankáře Růžičku se snažili zaměstnávat. Největší šanci na vyrovnání měli ve 49. minutě, když Hořava trefil levou tyč.

Pardubice se ovšem k vážnějším příležitostem dostávaly častěji. Jejich tempo v závěrečné třetině gradovalo. A přišly další dva góly. Nejprve se po objetí branky zapsal mezi střelce Kousal a pojistku přidal necelé dvě minuty před koncem svým druhým (též přesilovkovým) gólem v zápase Cetkovský.

"Upozorňovali jsme hráče na určité signály v přesilovkách, ale dostali jsme z nich góly úplně jako přes kopírák. Asi budeme muset přitvrdit, protože to hráči patrně nezaznamenali," zlobil se Vojta.

Kladno má teď šance zvednout své akcie ve dvou domácích zápasech v řadě. V pátek přijede Chomutov a v neděli České Budějovice, takže soupeři ze druhé poloviny tabulky. Pak následuje reprezentační přestávka.