Zlínský gólman Jakub Sedláček čelí šanci kladenského  Marka Hovorky. Toho se

Zlínský gólman Jakub Sedláček čelí šanci kladenského Marka Hovorky. Toho se snaží blokovat Petr Zámorský. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Kladno si ve Zlíně zahrálo v reklamě na hokej, ale nemá z ní ani bod

• 0
Jediné, co můžete dělat, je litovat. Litovat, že jste ten zápas neviděli. Hokejisté Kladna se v úterý stali aktéry strhující reklamy na hokej, v níž bylo k vidění celkem deset gólů. Jedinou vadou na půvabu oné reklamy je fakt, že Kladenští z ní nemají vůbec nic. Zlín - Kladno 6:4.

Kladno venku prohrálo popáté za sebou. A proč i v úterý? Rytíři naprosto nezvládli závěr, když nejprve vyrovnali z 2:4 na 4:4, ale hned 16 vteřin poté jim Zlínští po rychlé akci a Sýkorově zakončení znovu odskočili. A co víc: půl minuty nato Leška svým druhým gólem definitivně rozhodl.

"Ani nemůžu mluvit, lomcuje se mnou vztek," přiznal po utkání kladenský asistent trenéra Jiří Kopecký. "Místo toho, abychom po vyrovnání těsně před koncem udrželi bod a dovedli zápas do prodloužení, nechali jsme si dát dva góly... Z toho jeden jsme si kopli do branky sami!"

Kladenští nezačali vůbec dobře, neboť už po 74 vteřinách hry dostal Zlín do vedení Kubiš. Dvě minuty poté však Patera v přesilovce vyrovnal. Přetahovaná pokračovala dál - na 2:1 dával zlínský Leška, ale ještě do přestávky srovnal z trestného střílení Hovorka.

Zlín sice po trefách Kuboše a Veselého odskočil na dvoubrankový rozdíl, jenže pak si Rytíři vzpomněli, že už Zlín v této sezoně dvakrát porazili, a díky Kallovi s Látalem vyrovnali. A dál už to znáte...

Na přestřelku bude rád vzpomínat zlínský útočník Petr Leška, jenž proti Kladnu vstoupil do Klubu hokejových střelců. Dalším adeptem na vstup do spolku je mladoboleslavský kapitán David Výborný. Chybějí mu dvě branky.