Momentka z duelu Nymburk (v modrém) - Kolín. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Kolínští hokejisté pomstili zlomený nos a vyrovnali sérii s Nymburkem

• 0
To je play-off jak má být. I když jde "jen" o druhou hokejovou ligu, Nymburk s Kolínem předvádějí fanouškům bitvy jako řemen. Obraty ve skóre, bitka diváků přímo na tribuně, zlomený nos kolínského Pospíšila.

To všechno bylo ve čtvrtek v Nymburce k vidění. Kolínští hráči svého útočníka pomstili, vyhráli 5:3 a prodloužili si sezonu. Kdyby totiž zvítězil Nymburk, postoupil by ze série hrané na dvě vítězství do semifinále.

"Domácí začali opatrně, my do toho naopak šli, aby se souboj vrátil do Kolína," řekl kolínský kouč Stanislav Bednář. "Zápas měl ohromný náboj." Po bezbrankové první třetině padly uprostřed utkání čtyři góly za šest minut, přičemž ve vedení se vystřídali oba soupeři.

Nymburk pak ještě udeřil ve 41. minutě, jenže náskok udržel jen pár vteřin. "Branka Kolína na 3:3 byla podle mého názoru rozhodujícím momentem. Tam jsme měli udržet vedení déle," litoval nymburský kouč Pavel Bičiště. "Bohužel jsme dostávali góly po hodně zbytečných chybách."

Momentka z duelu Nymburk (v modrém) - Kolín.

V závěru si Nymburk pokazil finiš dlouhým oslabením, když vyhlášený agresor Hobza trefil Pospíšila loktem do obličeje, na led se řinula krev a kolínský forvard dohrával střetnutí s podezřením na zlomený nos. Rozdali si to i fanoušci, přímo během utkání došlo v jednom z rohů stadionu k jejich potyčce. Ti slušnější příznivci však sami vážnějšímu incidentu zabránili.

"Předvedli jsme výkon hodný vyřazovacích bojů a vyhráli zaslouženě," pochvaloval si Bednář. "Ano, Kolín byl dnes lepší," souhlasil sportovně i nymburský Bičiště. První zápas vidělo 1250 diváků, čtvrteční odvetu tisícovka. Padne v sobotu rekord? Rozhodující duel začíná v 17 hodin.

Témata: bitka, rekord