Víc jídla i řada novinek. Středočeská koupaliště zahajují sezonu

  18:00aktualizováno  18:00
V Kladně oboustranný bar, v Kolíně nové hřiště a minigolf, v Boleslavi tábor - letní koupaliště ve středních Čechách nachystala pro návštěvníky řadu novinek.

Sletiště v Kladně. Plavci se mohou spustit do vody z toboganu o délce 122 metrů. Mají tu i dětský bazén, úschovnu kol a wi-fi připojení. | foto: Jan Daněk, iDNES.cz

Uklizeno, opraveno, sem tam nový nátěr, napouští se bazény a první plavci už se mohou koupat. Venkovní bazény a koupaliště ve středních Čechách se připravují na počátek sezony.

Ještě loni se museli návštěvníci koupaliště Sletiště v Kladně stravovat jen v nevzhledných stáncích s nevalnými pokrmy i obsluhou. Na to se přes rok Kladno zaměřilo a pro letošek tak významně rozšířilo jídelní nabídku. Na koupališti se totiž objevil nový oboustranný bar, který bude provozovat restaurace Sleťák z přilehlého hotelu.

„Podávat budeme teplé a studené nápoje, plánujeme grilovat maso, samozřejmě párek v rohlíku, klobása, nanuky,“ láká Marcel Kučera, ředitel Sportovních areálů města Kladna.

Koupaliště u Sletiště už sezonu zahájilo. Kladenské přírodní koupaliště Bažantnice, lemované přilehlým lesoparkem, otevírá až na konci června a bude v provozu v červenci a srpnu od 9 do 19 hodin. Atypický bazén ve tvaru velryby má proměnlivou hloubku od 0,2 do 2 metrů. Návštěvníci si opět mohou zaparkovat kolo v úschovně a zahrát si i minigolf.

Prolézačky a jamky

Už jen na pořádné sluníčko čeká kolínský bazén. Jinak je zdejší koupaliště na sezonu připraveno. Překvapení tu čeká hlavně děti. „Tuto sezonu bude před prázdninami otevřeno na venkovním koupališti nové dětské hřiště s vodními herními prvky. Dále se mohou malí i velcí návštěvníci těšit na 18 jamek minigolfu, který bude dokončen v červnu.

Opravili jsme skokanské můstky a dřevěná lehátka u bazénů,“ láká na koupaliště Iva Blűmelová, tisková mluvčí Kolína, a dodává: „Jakmile budou předpovědi počasí příznivější, začneme přihřívat vodu a otevřeme.“

Na venkovním koupališti by město chtělo uspořádat zábavný program pro děti i dospělé. „Po celé prázdniny budou moci návštěvníci vyzkoušet například akvazorbing, tedy chůzi po vodě. A také se tu budou po celé léto konat příměstské tábory pro děti od 6 do 14 let,“ připomíná mluvčí.

Za moderními sporty bez rodičů

Pilně se uklízí na městském koupališti u Jičínské ulice v Mladé Boleslavi. Doplňuje se a obnovuje se zásoba slunečníků a lehátek. Návštěvníci se sice nemohou těšit na žádnou velkou novinku, ale alespoň vizuální zlepšení je čeká.

Ceny koupališť

 • Kladno Sletiště a Bažantnice
  Dospělí 80 Kč
  Dítě do 3 let zdarma
  Dítě 3 až 15 let 50 Kč
  S elektronickou kartou sleva 10 Kč
 • Mladá Boleslav koupaliště
  Dospělí s toboganem 125 Kč
  Dítě do 100 cm zdarma
  Dítě 100–149 cm s toboganem 81 Kč
  Držitel MB karty sleva 20 %
 • Beroun městské koupaliště
  Dospělí 60 Kč
  Dítě 10 až 15 let 45 Kč
  Dítě 5 až 9 let 25 Kč
  Dítě pod 5 let 5 Kč
 • Příbram městské koupaliště
  Dospělí 50 Kč
  Dítě do 3 let zdarma
  Dítě do 10 let 30 Kč
  Dítě do 15 let 40 Kč

Pozn.: Jde pouze o výběr

„Předběžně zvažujeme termín otevření koupaliště 17. června, přizpůsobíme se počasí. Ve stejném termínu bychom chtěli otevřít i letní pláž s bazénem na sídlišti,“ potvrdil náměstek mladoboleslavského primátora Jiří Bouška.

Po zahájení sezony koupaliště se tradičně změní i režim dětského hřiště s atrakcemi v tomto areálu. Nebude již volně přístupné jako dosud přímo z Jičínské ulice, ale přes koupaliště za poplatek 10 korun.

Druhou sezonu bude i v létě souběžně otevřen krytý bazén u Štěpánky s letní terasou s restaurací na střeše bazénu, která je otevřena i pro plavce od neděle 29. května.

„Po loňské premiéře se zde již začalo opět každý čtvrtek grilovat. Program rozšíří různé besedy a hudební vystoupení,“ upozornila Hana Kopalová, tisková mluvčí města Mladá Boleslav. Na koupališti bude v době letních prázdnin opět v provozu Dětský klub pro děti od 5 do 12 let, zahajuje 4. července.

Mladoboleslavskou novinkou, která se projeví i na koupališti, je příměstský sportovní tábor, který se bude konat v celkem šesti pětidenních turnusech. Děti si na různých sportovištích vyzkoušejí mnohé disciplíny, naučí se pravidlům různých moderních sportů, jako jsou ringo, bremball, frisbee, a utkají se v nich. „Ve všech turnusech jsou dosud volná místa,“ informovala Kopalová.

Otevřelo se také koupaliště na sídlišti v Berouně. Napouštění bazénu trvalo pět dnů, hotov je rozbor vod a kontrola čerpadel a trysek, protože berounský bazén má přihřívanou vodu. Sezona tu potrvá do 11. září.

Čeká se velká rekonstrukce

Příbramské městské koupaliště čeká příští rok kompletní rekonstrukce, letos se tu tedy jen po zimě měnily opadané a rozbité dlaždice, okolí bazénu vyspravili betonem, natíralo se a opravovalo. Bazén již technici naplnili, ohřívají vodu a počasí rozhodne, zda si lidé zaplavou již tento, nebo až příští týden.

Důkladné úpravy má za sebou přírodní koupaliště Nový rybník – nové molo, upravená cesta a sedáky kolem rybníka, lavičky, plavčíkárna i ostatní budovy. Stavební dělníci pracovali také v areálu letního kina.

Nový vzhled získal letos zastaralý minigolf. Během celého léta se zde konají kulturní akce, koncerty. Bližší informace na internetových stránkách Sportovních zařízení města Příbram.

Výsledky voleb 2018

Výsledky komunálních voleb do zastupitelstev městských částí a obvodů a do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do Senátu

Ve Středočeském kraji ve druhém kola voleb do Senátu vyhrál v obvodu Mladá Boleslav: Raduan Nwelati a obvodu Benešov: Zdeněk Hraba. V Praze byl zvolen v prvním kole senátorem v Praze 4 Jiří Drahoš, ve druhém kole v obvodech Praha 2: Marek Hilšer, Praha 8: Lukáš Wagenknecht, Praha 12: Pavel Fischer.Nejčtenější

Rodina pohřbila Jana Kočku mladšího, smuteční průvod zastavil dopravu

Smutečního průvodu a pohřbu Jana Kočky mladšího se zúčastní desítky lidí...

Smuteční průvod kvůli smrti Jana Kočky mladšího vešel krátce po třetí hodině na Olšanské hřbitovy. Rakev přivezlo...

Zemřela chovatelka uštknutá mambou, podle lékařů ale z jiné příčiny

Praha, 05.10.18 Mamba zelená, odchyt, Hlubočepy,

Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů ale nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého...V Praze se už jedná o vládě bez ANO, magistrát je bez komunistů a ČSSD

V Praze se ještě v noci začalo jednat o nové koalici pro pražský magistrát. Šéf...

Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostane ČSSD a KSČM. Sociální demokraté měli po minulých volbách...

Kočkův pohřeb zastaví dopravu na Vinohradské, i když starosta nesouhlasí

Alexander Bellu (12.6.2018)

Radnice Prahy 3 v čele se starostou Alexandrem Belluem nesouhlasí s povolením smutečního průvodu za Jana Kočku, který...

Vítěze a poraženého v Praze dělí dvě křesla, v opozici mohou skončit oba

Rozdělení křesel na pražském magistrátu po komunálních volbách 2018

Rozdělení 65členného pražského zastupitelstva naznačuje pestrost i křehkost, jako může mít budoucí magistrátní koalice....

Další z rubriky

Praha i Brno budou bez ANO ve vedení, jinde potvrzuje volební vítězství

Kandidát Pirátů na primátora Prahy Zdeněk Hřib a dvojka kandidátka Spojených...

Po komunálních volbách se již ve většině velkých měst podařilo vyjednat koalice a jinde jednání finišují. Ve dvou...

V Kbelích hořel byt. Hasiči zachránili deset lidí, tři kanárky a morče

V pražských Kbelích hořel byt (14. října 2018).

Tři jednotky pražských hasičů vyjížděly v neděli dopoledne k nahlášenému požáru bytu v Kbelích. S pomocí policistů...

Policie při akci Stmívání vyrazila na boj s drogovými dealery v centru Prahy

I když policisté mohou při zásazích proti nebezpečným pachatelům využívat...

V centru Prahy proběhla ze čtvrtka na pátek policejní akce Stmívání, od které si policie slibuje eliminaci pouliční...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.

Najdete na iDNES.cz