Matěj Stříteský z Mladé Boleslavi (vlevo) a Peter Jánský z Litvínova vleže...

Matěj Stříteský z Mladé Boleslavi (vlevo) a Peter Jánský z Litvínova vleže sledují kotouč. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Série skončila, Boleslav po čtyřech výhrách neuspěla v Litvínově

• 0
Vítězná série skončila. Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v extralize čtyřikrát v řadě, než v pátek přijeli na led druhého Litvínova. Na něj nestačili a podlehli 1:3.

„Věděli jsme, že jedeme na led, kde se Litvínovu v letošní sezoně extrémně daří. Připravovali jsme se na přesilové hry a oslabení a paradoxně jsme inkasovali všechny branky při hře pět na pět,“ litoval mladoboleslavský trenér Marian Jelínek.

„Rozhodl třetí gól, když jedou Petružálek a Ručinský sami na jednoho obránce, tak se většinou nemýlí.“

Hostům se podařilo snížit na konečných 3:1 v 50. minutě, kdy Trška střelou švihem překvapil Francouze, kterému puk propadl pod lapačkou. „Začátek utkání byl vyrovnaný,“ hodnotil dál Jelínek. Po druhé třetině jsme si řekli, že to ještě vyzkoušíme, ale soupeř si výsledek pohlídal a zaslouženě vyhrál.“

Boleslavi v pátek pomohlo, že prohrály i všechny týmy srovnané v tabulce pod ní, čili Liberec, Olomouc, Karlovy Vary a Slavia. Díky tomu stále zůstává desátá, na příčce zaručující postup do předkola play-off.

Už v neděli od 17.30 hodin nastoupí středočeský celek v domácí hale proti Plzni.