Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Malostranském náměstí bude na parkovišti místo aut piknik

  14:34aktualizováno  14:34
Léto na Malostranském náměstí zahájí akce pro děti, kterou pro ně město uspořádá. „Prvního července uděláme piknik pro děti jako příklad akce, které jsou na náměstí vítány,“ slíbila primátorka Adriana Krnáčová. Zván je podle ní každý, kdo o prázdninách neprchne z Prahy.

Malostranské náměstí | foto: Ladislav PtáčekiDNES.cz

„Čas nás tlačí, musíme jednat rychle,“ potvrzuje náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská. Letní provoz na Malostranském náměstí, odkud 30. června zmizí parkoviště, dostává konkrétní obrysy.

Radní hlavního města Rada města v úterý schválila materiál, který určí, jak bude náměstí fungovat. Jasné už je, že magistrát pro náměstí určí koordinátora, který bude mít jeho využití na starosti.

Fotogalerie

V Malostranské besedě se v pondělí odpoledne sešlo deset místních spolků, ale i zástupci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy nebo Malostraňáků. Na neformálním setkání s primátorkou a radnicí Prahy 1 se řešilo, co do budoucna s náměstím.

Hned první den začne z ­náměstí mizet dopravní značení, osamělý platan doplní další vzrostlé stromy. Na náměstí je přivezou zasazené v ­květináčích. Stín mají zajistit i bílé slunečníky, sedět se bude u stolků na židličkách, které Pražané znají z ­Hořejšího nábřeží nebo piazzety Národního divadla. Své místo by na náměstí měla mít i pojízdná kavárna nebo klavír. Hotovo má být zhruba za dva týdny, v polovině července.

Už teď je jasné, že na náměstí nebude divadlo ani koncerty. Jednak si je nepřejí místní a hlavně náměstím projíždí v­ obou směrech sedmdesát osm tramvají za hodinu. „Neumím si představit, že by se koncert nebo divadlo přerušovalo kvůli každé dvaadvacítce,“ potvrzuje Krnáčová.

Autor:Nejčtenější

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

Praha zavřela do odvolání Libeňský most, je v havarijním stavu

Libeňský most v Praze (18.1.2018)

Pražský Libeňský most, který je dlouhodobě v havarijním stavu, se v noci uzavřel pro dopravu tramvajovou a...Rozhodčího na atletických závodech v hale zasáhla koule, na místě zemřel

Rumunský koulař Andrei Gag připravuje svou ruku na kvalifikaci mistrovství...

V nafukovací hale na pražském Strahově zemřel v sobotu při závodu koulařů zkušený rozhodčí. Zasáhla jej do hrudníku...

Malý byt 1+1 za čtyři týdny pořádně prokoukl. Sluníčkově žlutá je pryč

Projekt studio připravovalo tři týdny. Samotná proměna trvala další čtyři týdny.

Byt v přízemí činžovního domu na Starém Městě volal již dlouho po modernizaci. V roce 2002 byl těžce zasažen povodní....

VIDEO: U Horoměřic řidiči rádi jezdí s nohou na plynu, ukázal radar

Na silnici vedoucí k Horoměřicemům je povoleno jet maximálně 90 km/h. Spousta...

Místní obyvatelé tvrdí, že na silnici u Horoměřic, kde minulý týden při havárii autobusu zemřeli tři lidé a desítky...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz