Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Záchranka bude od podzimu v Novém Strašecí rychleji

  9:42aktualizováno  9:42
Obyvatelé Nového Strašecí už nebudou muset čekat na záchranáře z Rakovníka nebo Kladna. Záchranka bude od října sídlit přímo v novostrašecké poliklinice. Lidé se dočkají i dalších novinek, koncem září nových chodníků a speciálních přechodů v centru města.
Nové Strašecí bude mít několik nových chodníků. (Ilustrační snímek)

Nové Strašecí bude mít několik nových chodníků. (Ilustrační snímek) | foto:  Radek Cihla, MAFRA

"Do konce příštího měsíce budou opraveny chodníky v ulicích Dukelská, Nádražní a v ulici Československé armády," vyjmenovává změny tajemník městského úřadu Jiří Tláskal.

Rekonstrukci zmíněných ulic platí energetická společnost ČEZ, která v této části města pokládá kabely. Obrubníky zaplatí město. Nové chodníky budou také na Smetanově náměstí a náměstí 5. května.

Novinky v Novém Strašecí

Oprava chodníků
Podle plánu budou chodníky opraveny do konce září. Týká se to ulic: Československé armády, Dukelská, Nádražní, Smetanovo náměstí a náměstí 5. května

Nové přechody
Speciální přechod se zvýšeným zpomalovacím prahem naleznete v ulici Poděbradova. Stavba přechodu je již dokončena. Upraví se i v Nádražní ulici.

Stanice záchranné služby
V říjnu bude otevřena samostatná stanice záchranné služby v místní poliklinice. Polikliniku naleznete v ulici Československé armády 414.

Nová místa na parkovišti
Od října se obyvatelé Nového Strašecí dočkají zhruba 25 nových parkovacích míst na parkovišti vedle polikliniky.

Na bezpečnější cestu do školy se v září vydají žáci Základní školy J. A. Komenského. Nedaleko ní vznikl přechod se zvýšeným zpomalovacím prahem. Speciální přechod naleznete také v ulici Poděbradova.

Po letech se dočkají vlastní stanice záchranky

Od října najdou záchranáři Nového Strašecí zázemí v novostrašecké poliklinice. Místní obyvatelé tak již nebudou muset čekat na příjezd zdravotníků z Rakovníka či Kladna. Záchranná služba zde bude mít k dispozici pět místností a garáž.

V současné době stále ještě probíhá rekonstrukce polikliniky. Prostory musí vyhovovat hygienickým normám, takže některé zásahy v rámci přestavby jsou větší. Podle starosty Karla Filipa se musela opravit například kanalizace nebo elektroinstalace.

"Otevření samostatné stanice záchranky ve městě radnice plánovala již několik let," vysvětluje tajemník Jiří Tláskal. Fungovat tu bude budoucích patnáct let. Na tak dlouhou dobu totiž město uzavřelo smlouvu se záchrannou službou Středočeského kraje.

Na podzim má radnice v plánu výrazně zvýšit kapacitu parkoviště vedle polikliniky.

"Počet míst na parkovišti zvýšíme o polovinu. Nových zhruba pětadvacet míst bude již letos v říjnu," podotýká tajemník Tláskal. Na rozšíření parkoviště bude využita neudržovaná zelená plocha.

Nedostatek parkovacích míst řeší také na Křivoklátském sídlišti, kde nyní žije více než tisíc obyvatel. V pětitisícovém městě tak žije více než pětina místních. A všichni řeší stejný problém - není kde zaparkovat.

"Vždy, když jedeme na návštěvu za synem na Křivoklátské sídliště, musíme řešit, kde zaparkovat auto. Většinou zastavíme někde v postranní ulici. Zbytek cesty tak musíme dojít pěšky," popisuje situaci s parkováním obyvatelka Nového Strašecí Iveta Dušková.

Problémy s parkovišti chce radnice vyřešit anketou

Systém parkovného na Křivoklátském sídlišti funguje na principu předplacených parkovacích míst. Ten, kdo tu nebydlí, pak nemá kde zaparkovat, protože nemá místo dlouhodobě pronajaté.

Radnice se rozhodla problém po letech vyřešit. "V září tu proto uděláme anketu k problémům s parkováním," říká Jiří Tláskal. O konečné podobě chystané ankety rozhodne v nejbližších dnech městská rada. Obyvatelé Křivoklátského sídliště mohou očekávat anketní lístky ve svých poštovních schránkách již během září.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

V Praze se bude volit do zastupitelstev městských částí a obvodů a současně do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do senátu

Ve Středočeském kraji volí do Senátu obvod Mladá Boleslav a Benešov. V Praze se volí v obvodech Praha 2, Praha 4, Praha 8 a Praha 12.Nejčtenější

Přístroje revizorů nenačítají kupony na Lítačkách, lidé dostávají pokuty

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)

Koupili si kupon na Lítačku, u revizora ale zjistili, že nejde načíst. Cestující bez dokladu o zaplacení tak dostali...

Slavia - Bordeaux 1:0, nevýrazného soupeře zlomila Zmrhalova paráda

Slávisté slaví gól v utkání Evropské ligy proti Bordeaux. Zleva Traoré, střelec...

Když v průběhu druhého poločasu slávisté postupně pálili gólové šance, možná se strachovali, aby o hubené vedení...Sparta - Liberec 4:1, výhra a první místo v lize za parádní poločas

Fotbalisté Sparty oslavují gól Benjamina Tetteha (druhý zprava) v utkání proti...

Po dvou letech a jednom měsíci jsou sparťanští fotbalisté první v lize, byť ne po úplném kole. V sobotu večer porazili...

Betonová hráz kolem Prahy byla umlčena, řopíky se budovaly zbytečně

Osm stovek betonových pevnůstek mělo hájit Prahu před agresí nacistického Německa. Byly také součástí pevnostní linie,...

Slavia - Bohemians 1:0, rozhodl Zmrhal, po půli se domácí jen bránili

Brankář Roman Valeš z Bohemians se marně natahuje po střele slávisty  Jaromíra...

Fotbalisté Slavie vyhráli osmé ligové utkání a v čele tabulky zůstanou i po devátém kole. Nad Bohemians zvítězili 1:0,...

Další z rubriky

Kamion naboural na D8 do auta silničářů, provoz stojí v obou směrech

Nehoda bagru a sanitky na dálnici D5 u Rudné (26. července 2016)

Dálnici D8 na 22. kilometru zastavila nehoda kamionu, který se srazil s vozidlem silničářů. Řidiče kamionu odvezla...

V noci zasáhl Prahu silný vítr, hasiči vyjeli k padesáti případům

Silný vítr v noci zasáhl Prahu, hasiči vyjeli k padesáti případům. (21. 9. 2018)

V pátek od půl osmé večer zasáhl západní a severní část Prahy silný vítr, který vyvracel převážně stromy. Do pražských...

Spalovna pro Středočeský kraj v obecním referendu neprošla

Vizualizace spalovny pro Středočeský kraj, (22. 9. 2018)

Obyvatelé Horních Počapel v místním referendu včera vyslovili nesouhlas se stavbou spalovny komunálního odpadu. Proti...

Najdete na iDNES.cz