Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sklepáci i Plastici stráví víkend v Bohnicích na festivalu Mezi ploty

  12:37aktualizováno  12:37
Přehlídka Mezi ploty vstupuje do druhého dvacetiletí své existence. Areál bohnické léčebny zažije program, který předčí i nabídku loňského jubilejního ročníku. Přijede Divadlo Sklep, matadoři jako Plastic People, Hudba Praha nebo Vltava i populární mladé formace, třeba Chinaski, Niceland, Toxique, Gipsy.cz a další.

Festival v bohnické léčebně si každý rok užívají tisíce návštěvníků. (Ilustrační snímek) | foto: Lukáš BíbaMF DNES

"Na festival se po patnácti letech vrací Divadlo Sklep a vůbec poprvé zde návštěvníci uvidí i činohru Národního divadla," zmínil zakladatel festivalu Robert Kozler. "Ta se představí s inscenací, kterou Luba Skořepová ve svých osmaosmdesáti letech neuvěřitelně debutovala jako dramatička.

Divadelní Ploty ovšem přinesou mnohem více zážitků. Například autorský kus Milostný trojúhelník hereckého tria Liška, Zbrožek, Polášek, jenž diváky vtáhne do vztahového propletence za doprovodu živé hudby, tance a pantomimy.

Nebo ztřeštěná kriminální komedie Denně v podání Divadla Na Zábradlí, která se suverénně pohybuje v rytmu coolness dramatu. Návštěvníci jistě sami posoudí, zda tuto hru Divadelní noviny právem označily za "sukces měsíce".

Sto zvířat vystřídá Žlutý pes či Baumaxa

Nabídka muziky bude stejně bohatá. Dokonce tak, že se stěží najde vkus, který by nedokázala uspokojit. Od rocku, popu a ska přes jazz a soul po etno a folk - to vše bude možné během dvou víkendových dní slyšet na trávě bohnického parku.

K hlavním hvězdám budou patřit kapely Sto zvířat, Melody Makers s Ondřejem Havelkou, Žlutý pes, Sunflower Caravan, Traband, Gulo čar, Republic of Two, Vypsaná fixa, Niceland, Jablkoň nebo Blue Effect Radima Hladíka.

Poprvé mezi ploty léčebny zahraje úspěšná formace Eddie Stoilow. To však neznamená, že by bohnická přehlídka byla pro její členy neznámým pojmem. "Zatím jsme festival podporovali každoročně jako diváci," řekl klávesista David Šmídt.

A podobně je tomu u dalších umělců, kteří s touto kultovní akcí vyrůstali. Zvláštní zmínku si zaslouží i Marta Töpferová, která je známá více ve světě než v Česku. Na festivalu tak mnozí zjistí, proč tuto výraznou muzikantku London Times nazvaly "jedním z nejpůvabnějších interpretů latinskoamerické lidové hudby". "Jiní však mohou dát přednost třeba provokativnímu projevu písničkáře Xaviera Baumaxy. Přesně tak to totiž na festivalu Mezi ploty chodí," usmívá se Kozler.

Děti potěší pohádková Sněhurka a pračlovíček

Je už dobrým zvykem, že festival pamatuje na děti a rodiče. Nejen tím, že jsou malé děti na akci vpouštěny zdarma. Především je pro ně připraven silný program s pohádkami, říkankami a písničkami. Třeba představení O Sněhurce Divadla Margaritas nebo autorská pohádka O pračlovíčkovi, kterou z Olomouce přiveze Divadlo Tramtarie.

Kromě divadla a hudby se bohnický areál zaplní tancem, pantomimou, kouzlením, výtvarnými a divadelními dílnami, zvukem skupinového bubnování či "jógy smíchu" a mnoha dalšími aktivitami. "To vše přispívá k jeho neobyčejné atmosféře, která se nedá popsat. Musí se zažít," uzavřel Kozler.
Nejčtenější

Nizozemská média odhalila identitu útočníků z Prahy, je mezi nimi policista

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Nizozemská média zveřejnila identitu mužů, kteří o víkendu v centru Prahy brutálně napadli číšníka. Muži měli...

Policisté na letišti zadrželi cizince, podezírají je z napadení číšníka

Policisté zadrželi skupinu cizinců, podezřelých z napadení číšníka. (23. dubna...

Policisté na pražském letišti Václava Havla zadrželi skupinu sedmi cizinců, kteří jsou podezřelí z toho, že v sobotu...VIDEO: Číšník káral cizince kvůli vlastnímu alkoholu, zbili ho do bezvědomí

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Na operačním sále s vážně poraněnou hlavou skončil číšník, kterého v Praze 1 napadla sedmičlenná skupina cizinců....

Cizinci zadržení za napadení číšníka v Praze mají nizozemské pasy

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Cizinci, které policie zadržela na letišti jako podezřelé z napadení číšníka v centru Prahy, pocházejí podle policie z...

Dva Nizozemce poslal soud kvůli útoku na číšníka do vazby, tři vyhostil

Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek projednával trest pro pětici Nizozemců,...

Soud potrestal první členy skupiny cizinců, kteří o víkendu napadli a vážně zranili číšníka v Praze. Tři Nizozemci...

Další z rubriky

Zastupitelé o Libeňském mostu nerozhodnou, neprošel program

Pražský Libeňský most v lednu 2016

Ačkoliv pražští radní za ANO a ČSSD podpořili záměr zbourat Libeňský most kvůli jeho špatnému stavu a na jeho místě a...

Pražský magistrát vlastní skoro dva tisíce bytů, ale jsou bez nájemníků

Opuštěný dům v majetku Prahy, Husitská 7, bývalé městské lázně (22.4.2018)

Po celé Praze je podle kritiků přes devatenáct set neobydlených bytů ve vlastnictví magistrátu či městských částí....

Proti bourání Libeňského mostu se protestuje i bojuje humorem

Jedna z koláží, kde je výrazné obočí Petra Dolínka graficky překresleno na...

Pražští radní v úterý schválili návrh náměstka primátorky Petra Dolínka, který počítá s demolicí Libeňského mostu a...

Najdete na iDNES.cz