Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pět kroků jak zvolit vhodný jazykový pobyt v zahraničí

Komerční sdělení   10:57aktualizováno  10:57 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nevíte si rady, jak vybrat vhodný jazykový pobyt v zahraničí? Poradíme vám, jak vybrat vhodnou destinaci, jazykovou školu, druh a délku kurzu v zahraničí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jazykový pobyt na Maltě | foto: Agentura StudylineiDNES.cz


O větší efektivitě zahraničního jazykového pobytu před jazykovým kurzem v Čechách již bylo napsáno mnoho. Proto si pojďme popsat jak správně takový jazykový pobyt zvolit, aby byl šitý na míru každému z vás, a to hned v pěti postupných krocích: volba cílové země, zprostředkující agentury, jazykové školy, druhu a délky trvání jazykového kurzu.

1Volba země a města

Správný výběr země pro jazykový pobyt významně ovlivňuje vaši následnou spokojenost, uveďme pár příkladů:

 • Milovníkům poklidného života bude vyhovovat studium v menších městech například ve Velké Británii, Irsku atd.
 • Pro vyznavače letních plážových radovánek bude ideální studium na Maltě, Austrálii, Jihoafrické republice nebo v USA.

Důležitá je i volba města. Ta velká nabízejí nekonečné možnosti pro kulturní a další vyžití. Na druhou stranu jsou dražší a spíše než s místními obyvateli a národní tradicí se v nich setkáte s turisty a mnohdy neosobním přístupem.

Doporučení agentury Studyline: Vždy si vybírejte cílové země pro svůj jazykový pobyt, kde je vámi vybraná řeč zároveň oficiálním úředním jazykem.

Jazykový pobyt v Irsku
Jazykový pobyt v Irsku

Jazykový pobyt v Irsku

2Volba spolehlivé agentury

Nabídky jazykových pobytů v zahraničí od zprostředkovávajících agentur českým internetem doslova překypují. Jak se v nich vyznat? Profesionální agentury poskytují vždy svým klientům služby zdarma. Jsou honorovány přímo od jazykových škol v zahraničí, do kterých vysílají své studenty. Vy tak za svůj pobyt zaplatíte stejnou, často i nižší částku, než kdybyste si vyřizovali pobyt sami. Agentury mají totiž s řadou škol dohodnuté nižší ceny a dostávají různé akční nabídky. Pomohou vám zde s výběrem školy (i země, pokud se nemůžete rozhodnout sami), kurzu, sestaví cenovou nabídku a zajistí ubytování, víza, letenku a další nezbytnosti. Jejich rady a pomoc s vyřizováním různých dokumentů vám ušetří nemalé množství času a starostí.

Chcete-li si správně vybrat agenturu pro zahraniční jazykový kurz, měla by poskytovat zejména:

 • komplexní služby (zajištění pobytu včetně ubytování, víz, letenek, letištních transferů, cestovního pojištění, vrácení daní, slevových karet atd.),
 • možnost osobního setkání v kamenných kancelářích,
 • konzultace a pomoc se zajištěním zahraničního pobytu zdarma,
 • proškolené konzultanty, kteří mají s pobyty v zahraničí osobní zkušenosti,
 • dlouholeté zkušenosti v oboru, reference od klientů,
 • rychlé a přesné jednání, osobní přístup,
 • snahu nabídnout vám takový kurz, který bude co nejvíce odpovídat vašim požadavkům a možnostem.

3Volba zahraniční jazykové školy


Volit můžete mezi dvěma základními typy jazykových škol:

 • Velké mezinárodní instituce. Studium na nich je často prestižní záležitostí, nevýhodou může být velké množství studentů ve škole a anonymnější prostředí.
 • Menší jazykové školy, které se vyznačují někdy až rodinnou atmosférou a osobnějším přístupem, což řada studentů velmi oceňuje. 
Jazykový pobyt v Sydney

Jazykový pobyt v Sydney

Většina lidí (v České republice je to přes 60 procent) se rozhoduje na základě pozitivních referencí od svých kamarádů a známých, kteří na dané škole studovali v minulosti. Nemáte-li nikoho s obdobnými zkušenostmi, pro správnou volbu zahraniční jazykové školy v zahraničí se přesvědčte, zda škola splňuje následující podmínky:

 • široké spektrum nabízených kurzů (včetně kurzů pro individuální výuku, kurzů zakončených mezinárodními zkouškami, kurzů pro učitele jazyka),
 • kvalifikovaní učitelé (to, že je někdo rodilý mluvčí ještě nemusí znamenat, že je dobrý učitel),
 • členství v profesních asociacích a sdruženích,
 • vybavení a zázemí školy (počítačová místnost, wi-fi, knihovna, společenská místnost, vybavení učeben),
 • národnostní složení studentů a zastoupení českých a slovenských studentů,
 • pozitivní reference od studentů, kteří na dané škole v minulosti studovali,
 • jasný a přehledný ceník, speciální nabídky,
 • lokalita (dobrá dostupnost MHD a vzdálenost od místa ubytování),
 • nabídka ostatních služeb (ubytování, program mimoškolních aktivit, pomoc s hledáním práce).

4Volba druhu jazykového kurzu


Abyste měli pro rozhodování veškeré informace, je potřeba zmínit, že existují různé druhy jazykových kurzů. Na jednotlivé typy se podíváme:

Jazykové kurzy pro dospělé:

Jazykové kurzy pro děti a mládež
 • Nejžádanější jsou kurzy obecné angličtiny/španělštiny/němčiny atd. ve variantě General (4 lekce denně) nebo Intensive (5 - 7 lekcí denně). Oba typy kurzů jsou nabízeny v 5 - 7 jazykových úrovních. Jsou tedy vhodné pro začátečníky až pokročilé.
 • V nabídce jsou také kurzy zaměřené na odbornou problematiku (např. obchodní angličtina/španělština/němčina). Zde je nutná alespoň středně pokročilá úroveň jazyka.
 • Můžete se připravovat na mezinárodní jazykovou zkoušku, jako je FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS a další. U těchto kurzů se rovněž vyžaduje pokročilejší úroveň jazyka.
 • Někdy se dá kurz kombinovat i s neplacenou stáží (tzv. Internship) nebo s nějakou aktivitou, např. golfem, surfováním nebo potápěním.

Jazykové kurzy pro děti a mládež:

 • Výuka je přizpůsobena potřebám a povahám mladých studentů od 8 do 21 let a typický je pro ně bohatý program spojený s velkou škálou aktivit.

Jazykové kurzy pro manažery

 • Jsou velmi intenzivní, probíhají buď formou individuální výuky, nebo ve skupinách o maximálně třech až čtyřech studentech a umožňují získat v krátké době odborné jazykové znalosti.

Jazykové kurzy pro učitele cizích jazyků

 • Zaměřují se na metodiku výuky cizího jazyka za pomoci praktických úkolů a aktivit. Možnost získání mezinárodní zkoušky (CELTA, DELTA, TESOL).

Jazykové kurzy pro seniory

 • Studium jazyka je spojeno s poznávacími výlety a dalšími aktivitami.

Kurzy pro rodiče a děti (tzv. Family Package)

 • Nabízí možnost společného studia cizího jazyka pro rodiče a jejich děti. Poslední dobou stále oblíbenější způsob trávení rodinné dovolené.

Agentura Studyline dodává: Když si vyberete Vámi preferovaný typ kurzu, zaměřte se ještě na to, pro kolik studentů je určen. Platí zde nepřímá úměrnost: čím méně studentů v kurzu, tím lepší individuální přístup školy ke studentu, o to intenzivnější výuka a tedy rychlejší pokrok ve vašem snažení. Vybrat kurz a přesvědčit se kolik studentů ho bude navštěvovat, můžete nyní.

5Volba délky pobytu a kurzu


Volba délky studia jazykového kurzu by se měla odvíjet od toho, jaké zlepšení jazykových dovedností očekáváte. Nezapomínejte na důležité pravidlo, že intenzivní jazykový kurz v zahraničí v délce deset týdnů vám pomůže postoupit o jednu jazykovou úroveň. Jazykové pobyty na celý akademický semestr (Academic Semester - 20 týdnů studia) vám pak umožní postoupit o dvě úrovně a v případě, že byste studovali celý akademický rok (Academic Year - 30 týdnů studia), můžete se zlepšit až o tři.

Graf

Graf


Kdy začít vyřizovat?
Ideální je začít realizovat Váš plán 2 až 3 měsíce před plánovaným odjezdem. Značný časový předstih je totiž důležitý, zejména pokud se chystáte do země s vízovou povinností (samotné vyřízení víza může trvat až 8 týdnů), nebo existuje riziko, že o vybranou jazykovou školu je enormní zájem a na vás nezbude místo.

Slovo autora: Tvůrci tohoto průvodce působí v agentuře Studyline, kde Vám jakoukoliv otázku k probraným, ale i neprobraným tématům, zodpoví. Neváhejte je kontaktovat nebo navštívit na pobočkách: Praha, Brno, Liberec, Plzeň.

Autor:


Nejčtenější

Dynamo - Slavia 2:0, Liga mistrů je pryč, hosty čeká pohár číslo dvě

Arťom Besedin z Dynama Kyjev překonává slávistického brankáře Ondřeje Koláře v...

Fotbalisté Slavie se do Ligy mistrů neprobojují. V kvalifikaci končí na prvním soupeři, v odvetě 3. předkola na...

Muž podezřelý z vraždy ženy u Prahy se před policisty zastřelil

Policie u Kamenice vypátrala muže podezřelého z postřelení ženy. Před policisty...

V okolí Kamenice na Praze-východ policisté vypátrali muže podezřelého z postřelení ženy, která na následky zranění...Tvrdík spílá UEFA: Surkis by měl odstoupit, sudí zápasy hrubě ovlivnili

Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci fotbalové Slavie k příchodu nových hráčů

Šéf slávistických fotbalistů Jaroslav Tvrdík těžce nesl vyřazení v 3. předkole Ligy mistrů na hřišti Dynama Kyjev...

V kraji už se žádného majetku nedotknu, uvedl manžel hejtmanky Jermanové

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se svým manželem Jakubem na...

Manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové v pondělí veřejně slíbil, že se už nedotkne žádného majetku...

Už vím, proč Dynamo nedostává góly, řekl Trpišovský. Víc hodnotit nechtěl

Slávista Stanislav Tecl se snaží uniknout obránci Tamási Kádárovi z Dynama...

Polský asistent rozhodčího Golis nejprve pečlivě zohlednil ofsajdové postavení slávisty Deliho, kvůli kterému neuznal...

Další z rubriky

Některé vysokoškolské koleje nepatrně podraží

Vysokoškolské koleje v Harcově

Pražské univerzitní koleje se během prázdnin opravovaly za miliony korun, od nového akademického roku některé mírně...

Pět kroků jak zvolit vhodný jazykový pobyt v zahraničí

Jazykový pobyt na Maltě

Nevíte si rady, jak vybrat vhodný jazykový pobyt v zahraničí? Poradíme vám, jak vybrat vhodnou destinaci, jazykovou...

Hromadná nehoda uzavřela rychlostní silnici R7 před Prahou

Nehoda na R7 v Praze (19. března 2015).

Hromadná nehoda autobusu a osmi aut uzavřela po půl sedmé ráno před Prahou rychlostní silnici R7 od Chomutova. Silnice...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz