Útočníci zbili diabetika a škrtili ho páskem od inzulinové pumpy

  16:43aktualizováno  16:43
Pražští kriminalisté dopadli dvojici mužů, kteří ve čtvrtek odpoledne napadli a zbili recepčního v prostorách polikliniky v Praze 7. Při útoku hrozilo napadenému poškození životně důležitých orgánů, protože je diabetik a je soustavně připojen na inzulinovou pumpu. Jejím páskem ho útočníci škrtili.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Ježek, MF DNES

Do vestibulu polikliniky v Praze 7 vstoupil ve čtvrtek hodinu po poledni muž v pracovním oděvu a začal vykřikovat vulgární výrazy. Recepční mu řekl, že v těchto prostorách nemůže hlučet a v klidu jej vyprovodil z budovy.

"O několik minut později se ale muž vrátil i s posilou. Postavil se proti recepčnímu a znovu ho začal vulgárně urážet. Pak přešel k boční straně pultu a udeřil recepčního pěstí do obličeje. Vzápětí se k němu přidal i další muž, který s ním přišel," popsala událost pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. Incident totiž zachytila průmyslová kamera.

Muži napadeného několikrát udeřili do obličeje a přidali ještě rány do břicha. "Napadeného začal nakonec jeden z útočníků škrtit páskem od inzulinové pumpy, kterou měl recepční coby diabetik připevněnou k tělu. Při tom mu způsobil několik pohmožděnin a tržných ran na těle," dodala Kropáčová.

Podle znaleckého posudku mohli agresoři svým útokem muži poškodit i zrak, sluch a také životně důležité orgány, protože mu inzulinovou pumpu - tedy zařízení, které mu v případě potřeby okamžitě dodá do těla inzulín - vytrhli z kanyly, již měl trvale zavedenou do těla.

Útočníci byli pravděpodobně zaměstnanci Pražských služeb

Policii se šestadvacetiletého a sedmatřicetiletého útočníka podařilo dopadnout a zadržet hned druhý den. "Byli obviněni z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví, za což jim hrozí až tři roky za mřížemi," doplnila mluvčí.

Podle kamerového záznamu byli pachatelé oblečeni do pracovních uniforem Pražských služeb. Zda jsou u společnosti skutečně zaměstnáni, policie zatím nepotvrdila.

"Zatím nemáme informaci o tom, že šlo o naše zaměstnance. Sami po tom pátráme v našich interních zdrojích. Pokud se prokáže, že pro nás pracují, pak s nimi okamžitě ukončíme pracovní poměr a naše společnost se napadenému muži omluví," řekla iDNES.cz mluvčí Pražských služeb Miroslava Egererová. 

Autor:

Výsledky voleb 2018

Výsledky komunálních voleb do zastupitelstev městských částí a obvodů a do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do Senátu

Ve Středočeském kraji ve druhém kola voleb do Senátu vyhrál v obvodu Mladá Boleslav: Raduan Nwelati a obvodu Benešov: Zdeněk Hraba. V Praze byl zvolen v prvním kole senátorem v Praze 4 Jiří Drahoš, ve druhém kole v obvodech Praha 2: Marek Hilšer, Praha 8: Lukáš Wagenknecht, Praha 12: Pavel Fischer.Nejčtenější

Rodina pohřbila Jana Kočku mladšího, smuteční průvod zastavil dopravu

Smutečního průvodu a pohřbu Jana Kočky mladšího se zúčastní desítky lidí...

Smuteční průvod kvůli smrti Jana Kočky mladšího vešel krátce po třetí hodině na Olšanské hřbitovy. Rakev přivezlo...

Zemřela chovatelka uštknutá mambou, podle lékařů ale z jiné příčiny

Praha, 05.10.18 Mamba zelená, odchyt, Hlubočepy,

Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů ale nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého...Kočkův pohřeb zastaví dopravu na Vinohradské, i když starosta nesouhlasí

Alexander Bellu (12.6.2018)

Radnice Prahy 3 v čele se starostou Alexandrem Belluem nesouhlasí s povolením smutečního průvodu za Jana Kočku, který...

Můj první kůň byl divoch koupený přes internet, vzpomíná Kellnerová

Parkurová jezdkyně Anna Kellnerová v září 2018

Dva týdny před Vánocemi se jí splní sen. Představí se domácímu publiku na unikátním jezdeckém svátku. Anna Kellnerová...

Ostuda ruských mladíků v Příbrami: hromadná bitka na ledě i s diváky

Ruští hokejisté do 18 let během zápasu v Příbrami.

V pořádnou kovbojku se změnil závěr přípravného utkání mezi hokejovými mladíky z Česka a Ruska. Na příbramském ledě...

Další z rubriky

Dokázali jsme skoro zázrak, zhodnotila se Krnáčová. Lituje pádu lávky

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová vystoupila na tiskové konferenci ke...

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová před novináři bilancovala svou kariéru v čele magistrátu hlavního města....

Mladoboleslavské K-centrum pomáhá drogově závislým i alkoholikům

Šéf mladoboleslavského K-centra Petr Vykydal pomáhá drogově závislým i lidem...

Špatná parta a touha chtít zapadnout. Pak najednou nelze přestat. Drogy dokážou člověka ovládnout rychle, nekompromisně...

VIDEO: Policisté honili zdrogovaného řidiče, museli za ním až do řeky

Policisté pronásledovali zdrogovaného řidiče.

Policisté na Chrudimsku v pondělí večer pronásledovali ujíždějícího řidiče a na konci honičky se ještě namočili v...

Najdete na iDNES.cz