Zpovykaný Pražák žádá kvalitu, vysvětlila Krnáčová. Od politiky si dá volno

  13:40aktualizováno  23. října 13:28
V pořadu Rozstřel dnes Adriana Krnáčová komentovala svou politickou kariéru i to, co bude dělat po předání primátorského řetězu. Také řekla, že s premiérem Andrejem Babišem má dobrý vztah a obdivuje ho. Za svou kariéru lituje pádu lávky v Troji a uzavření Libeňského mostu.

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (23. října 2018) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Adriana Krnáčová v pořadu Rozstřel řekla, že si vezme dlouhou dovolenou a pojede někam do tepla, asi do Karibiku. „Netuším, na jak dlouhou dobu. Chci si vyčistit hlavu,“ řekla.

Končící primátorka také trvá na tom, že jsou Pražané včetně ní zpovykaní. „Pražané si vyžadují standard ve veřejné dopravě a trváme na tom, aby byl,“ vysvětlila.

Fotogalerie

Komentovala ale také to, že jí primátorství vzalo iluze o lidech. „Vzalo mi to iluze, které jsem měla o lidech a o jejich postojích. Hodně jsem se naučila o městě, jakým způsobem funguje, jak se řídí. Potkala jsem hodně zajímavých lidí. A párkrát dostala i kudlu do zad. Vyvrátila jsem si tak hodně mýtů,“ řekla končící primátorka.

Také mluvila o lidech, jež ji zklamali. Byli to také lidé v jejím vlastním klubu. „Co se týče klubu, tak tam jsem dostala lidi, se kterými jsme si nesedli, až na nějaké výjimky,“ komentovala Krnáčová.

Hřib by byl dobrý primátorem, Čižinský ne

„Nevím, kdo by byl dobrým primátorem. Myslím si ale, že pan Čižinský by nebyl dobrým primátorem. Čtyři roky seděl v trojkoalici, a když mohli, tak zablokovali projekt. Nedokážu si představit, že by takto posouval projekty užitečné pro Prahu,“ vyjádřila se k současnému boji o primátorské křeslo Krnáčová.

Post primátora by však přála Zdeňku Hřibovi (Piráti). Podle Krnáčové má Hřib elán, odhodlání a není naivní. 

Sama o další politické kariéře prozatím neuvažuje. Takovou možnost však nevylučuje. „Neumím říct, jestli se vrátím do politiky, ale nevylučuju to,“ řekla.

Neměním dres v průběhu hry

Krnáčová komentovala i své neúspěchy, konkrétně pád lávky v Troji nebo uzavření Libeňského mostu. Končící primátorka řekla, že se důsledek mohl ukázat i ve volbách a tak i celková averze vůči hnutí ANO.

„Možná to bylo hnutím ANO, ale neměním dres v průběhu hry. Ten odpor vůči ANO se ukázal i ve volbách. Přesto všechno je tam nějaký názor veřejnosti, co si vůči ANO myslí. Já jsem loajální,“ komentovala Krnáčová.

Také komentovala svůj vztah k Andreji Babišovi. „S Babišem mám vztah korektní, pracovní a nebojím se mu říct můj názor. V poslední době se nevídáme moc často. Slovenský původ nás asi moc nespojuje. Obdivuju Babiše, s jakým nasazením dokáže pracovat,“ řekla.

Důležitá je dostavba okruhu i metra D

Na otázku, jaké budou do budoucna pro Prahu priority a čím by se měl nový primátor určitě zabývat, odpověděla Krnáčová, že se musí dořešit vnitřní okruh, pokračování tunelu Blanka. 

Mimo to je podle ní důležité stále pracovat na stavbě nového metra D, ale také Radlické radiály.

Změnit by se mělo podle Krnáčové i schvalování stavebního povolení, které je nyní velice zdlouhavé. Tento problém však podle končící primátorky nemůže řešit Praha jako taková, ale poslanci v Poslanecké sněmovně, kde musejí změnit zákon.

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová minulý týden před novináři hodnotila svou dosavadní kariéru v čele magistrátu (psali jsme zde). 

Krnáčová se pochválila za to, že je město ve vynikající finanční kondici či za modernizaci a zlevnění jízdného. Mrzel ji však pád lávky v Troji a také to, že se nepodařilo urychlit výstavbu v Praze.

Autor:

Nejčtenější

Nebránil se, jen slabě dýchal, popisují svědci smrtelné napadení v autobusu

Policie vyšetřuje střelbu u smíchovského nádraží (13.3.2018)

Brutální a zbytečné, tak během hlavního líčení v jednací síni Městského soudu v Praze popsali svědci březnové napadení...

V Letech u Prahy hořel sklad odpadu, hasiči požár likvidovali 21 hodin

Požár haly v Letech u Prahy je vidět na kilometry daleko. Kouř je cítit až v...

Téměř 21 hodin likvidovali hasiči v Letech u Prahy požár haly se 600 tunami elektroodpadu určeného k recyklaci. Zápach...

Indický herec obvinil kavárnu v Praze z rasismu. Nedorozumění, hájí se podnik

Indický komik Vir Das

Indický komik Vir Das, který se proslavil v Bollywoodu, obvinil na Twitteru pražskou kavárnu Café Café z rasismu....

Vlak srazil u Černošic nezletilou dívku se sluchátky, trať do Plzně stála

U Černošic srazil rychlík na železničním přejezdu nezletilou dívku. (6....

Krátce před sedmou hodinou srazil na trati z Prahy do Plzně vlak nezletilou dívku. Kvůli smrtelné nehodě byl přerušen...

Barrandovské terasy sežrala rez tak, že to překvapilo i architekty

Rekonstrukce Barrandovských teras se opozdí kvůli rozsáhlým pracím na...

Průběh rekonstrukce funkcionalistické budovy Barrandovských teras a výstavbu hotelového komplexu v jejím okolí...

Další z rubriky

Na Labskou filharmonii jsou Hamburčané hrdí, podobnou chce mít i Praha

Střecha 108 metrů vysoké Labské filharmonie v Hamburku má připomínat vlny na...

Původně měla stát na cípu hamburské čtvrti HafenCity výšková kancelářská budova. Developer z plánů nakonec ustoupil a...

V Bubenči je klid a vše blízko. Pro rodinu ideální, říká Kryštof Michal

V okruhu 150 metrů máme všechno, co potřebujeme, říká Kryštof Michal.

Zpěvák a zakladatel skupiny Portless a dříve Support Lesbiens Kryštof Michal vyrostl na Janáčkově nábřeží a do Bubenče...

Pozorujte Prahu z nových úhlů díky kameře na střeše redakce iDNES.cz

Záběr z kamery na střeše Anděl Media Centra na Národní divadlo

Chcete vědět, jak je dnes v Praze? Nepřetržitý rozhled nad metropolí vám zprostředkuje nová kamera na střeše budovy...

Najdete na iDNES.cz