Praha vypoví smlouvu nájemci ostrova Štvanice. Není s ním prý domluva

  16:31aktualizováno  16:31
Pražští radní hodlají vypovědět smlouvu nájemci Štvanice - firmě Meridianspa, která měla od města ostrov několik let pronajatý a plánovala jeho kompletní revitalizaci. Podle radních nedošlo mezi magistrátem a společností k potřebné dohodě. Praha přitom chce, aby Štvanice začala co nejdřív znovu sloužit veřejnosti.

Zimní stadion na pražském ostrově Štvanice už nestojí. | foto:  Nguyen Phuong Thao, MF DNES

Rada hlavního města odhlasovala jednostrannou výpověď smlouvy o regeneraci ostrova Štvanice se společností Meridianspa. Ta měla na ostrově vybudovat obrovský rekreační a oddychový areál se spoustou zeleně a sportovně volnočasovým multifunkčním domem (více čtěte zde).

Vedení města se nepodařilo se zástupci firmy dohodnout na podmínkách, za kterých by společnost Meridianspa od smlouvy odstoupila.

"Komunikace s druhou stranou během posledních dvou měsíců nepřinesla žádný posun. Podle právního posudku společnost dosud nepředložila žádný nový urbanistický návrh. Navíc nadále existují četné právní nejasnosti smlouvy," uvedla radní pro správu majetku Aleksandra Udženija.

Praha má podle jejích slov zájem o to, aby Štvanice začala opět co nejdřív sloužit veřejnosti. "To jsme lidem slíbili, proto musíme v této věci začít neodkladně jednat," dodala Udženija.

Člen představenstva společnosti Meridianspa Martin Kodeš MF DNES řekl, že je v zahraničí a k celé věci se vyjádří až poté, co se o ní dozví oficiální cestou.

Praha chce Štvanici zregenerovat sama

Smlouvu na pronájem ostrova Štvanice uzavřelo hlavní město s firmou Meridianspa před více než deseti lety, a to na 88 let. Firma měla ostrov oživit, s pracemi ale dosud nezačala. Bránily jí v tom mimo soudní spory mezi Prahou a provozovatelem zimního stadionu, které se táhly tři roky (podrobnosti najdete zde).

Stadion za posledních několik let velmi zchátral, na začátku roku se v něm propadla střecha. Statik objekt proto uzavřel, v květnu pak stavební úřad Prahy 7 vydal rozhodnutí o jeho zbourání. To vyvolalo vlnu nevole, s krokem nesouhlasili zástupci občanských sdružení i někteří památkáři.

Vedení města nechalo stadion zbourat. Následně se rozhodlo, že ostrov opraví samo a na místě bývalého stadionu v zimě zřídí dočasné kluziště.

Autoři: ,


Nejčtenější

Prahu zaplnily sdílené koloběžky, jezdci ohrožují lidi jízdou po chodnících

Centrum Prahy zaplavili turisté na elektrických koloběžkách (12. října 2018)

Segwaye i skútry z centra zmizely, chodci v Praze však stále musejí být na pozoru. Hlavní město zaplavila „zelená vlna“...

Ostuda ruských mladíků v Příbrami: hromadná bitka na ledě i s diváky

Ruští hokejisté do 18 let během zápasu v Příbrami.

V pořádnou kovbojku se změnil závěr přípravného utkání mezi hokejovými mladíky z Česka a Ruska. Na příbramském ledě...Serena to neustála, měla se omluvit, řekl Štěpánek v Rozstřelu

Tenista Radek Štěpánek v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel

Ještě jednou mu bude tleskat zaplněná hala. Tak jako v dobách, kdy pro Česko dřel v Davis Cupu nebo sváděl náramné...

Zvolení Ratha se nelíbí stranám v Hostivici. Volby napadly u soudu

David Rath

Zástupci strany HOme, tedy Hostivice město, podali ke krajskému soudu stížnost proti vzniku mandátu Davida Ratha, jenž...

Dokázali jsme skoro zázrak, zhodnotila se Krnáčová. Lituje pádu lávky

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová vystoupila na tiskové konferenci ke...

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová před novináři bilancovala svou kariéru v čele magistrátu hlavního města....

Další z rubriky

Pražští politici zneužívají radniční noviny, tvrdí analýza sdružení Oživení

Ilustrační snímek

Za vaše peníze vám řekneme, jak jsme skvělí. Podobným nešvarem ze strany vedení radnice trpěla před volbami řada...

V baru mě zkopali, když jsem chtěla pivo s sebou, tvrdí žena

Dívka ukazuje rozbitou hlavu poté, co ji podle jejích slov napadla v baru...

V jednom z barů na Vinohradech údajně napadla čtveřice mužů dva hosty. Ženu s partnerem napadli agresoři podle jejího...

Soused uprchlé mamby volal strážníky na hada ve sklepě, byl gumový

Ilustrační snímek

Pražští strážníci se ve čtvrtek vrátili do Hlubočep hledat dalšího hada. Nedaleko místa, kde utekla mamba zelená, se...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.

Najdete na iDNES.cz