Praha nabízí podnikatelům z metropole finanční vouchery

  18:00aktualizováno  19:35
Pražský magistrát podpoří začínající podnikatele celkem 480 miliony korun v rámci projektu Pražský voucher. Peníze jsou určeny hlavně malým a středním podnikům, další kolo příjmu žádostí odstartuje už v říjnu.

Pražská radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková a ředitel odboru projektového řízení pražského magistrátu Jan Dobrovský hovoří o projektu Pražský voucher. (5. září 2018) | foto: Magistrát hl. m. Prahy

Praha představila projekt na tiskové konferenci, které se zúčastnila radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková. Na navazující odborné konferenci se v panelové diskusi na téma podpory malých a středních firem setkali rektor ČVUT Vojtěch Petráček, viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář, šéf CzechTrade Radomil Doležal, výkonný předseda Asociace komunikačních agentur Marek Hlavica, koučka EMCC Czech Republic Lenka Mrázová nebo Karel Havlíček z Asociace malých a středních podniků. iDNES.cz konferenci vysílal živě.

Předností Pražského voucheru je dostupnost, pravděpodobnost získání financí je vyšší než v jiných dotačních či grantových programech pro podnikatele. Dotace navíc pokrývá až 85 procent nákladů. Byrokracie spojená s žádostí je minimální – stačí elektronicky vyplnit několik krátkých formulářů.

Druhé kolo výzev na příjem žádostí odstartuje v říjnu, uveřejněny budou na prazskyvoucher.cz. „S největší pravděpodobností půjde o poslední vlnu výzev. Zájem žadatelů byl totiž v prvním kole až nečekaně veliký. Očekáváme, že zbývající finanční prostředky v druhém kole rozdáme. Podnikatelům doporučuji neotálet,“ řekl ředitel odboru projektového řízení magistrátu Jan Dobrovský.

Žádat o podporu mohou malé a střední podniky zaměstnávající méně než 250 lidí a s obratem nepřesahujícím 50 milionů eur ročně. Další podmínkou je sídlo v hlavním městě.

„Podpora jde do oblastí, které podnikatelé často opomíjejí. Rozhodujícími faktory rozvoje a úspěchu podniku jsou také inovační aktivity, propagace v moderním střihu, rozvoj vlastních zkušeností, získání zahraničního know-how a investorů či účast na zahraničních veletrzích. To vše nabízí Pražský voucher,“ popsala Irena Ropková.

Jednou z podporovaných oblastí je tvorba reklamy. „Je skvělé, že se dostalo podpory i na marketing a komunikaci. Všichni se shodují, že právě tohle je slabina řady podnikatelských projektů. Podpora profesionálních marketérů může malým a středním podnikům překonat hranici, ke které dnes jen vzhlížejí,“ říká výkonný předseda Asociace komunikačních agentur AKA Marek Hlavica.

Pražský voucher je spolufinancován z evropských fondů. Podpora má formu zpětně proplácených dotací a pohybuje se od 75 tisíc do dvou milionů korun na projekt v závislosti na rozpočtu projektu. Povinností žadatele je spolufinancování ve výši 15-25 procent u projektů do 500 tisíc korun a 50 procent u projektů nad 500 tisíc korun.

Autor:

Výsledky voleb 2018

Výsledky komunálních voleb do zastupitelstev městských částí a obvodů a do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do Senátu

Ve Středočeském kraji ve druhém kola voleb do Senátu vyhrál v obvodu Mladá Boleslav: Raduan Nwelati a obvodu Benešov: Zdeněk Hraba. V Praze byl zvolen v prvním kole senátorem v Praze 4 Jiří Drahoš, ve druhém kole v obvodech Praha 2: Marek Hilšer, Praha 8: Lukáš Wagenknecht, Praha 12: Pavel Fischer.Nejčtenější

Rodina pohřbila Jana Kočku mladšího, smuteční průvod zastavil dopravu

Smutečního průvodu a pohřbu Jana Kočky mladšího se zúčastní desítky lidí...

Smuteční průvod kvůli smrti Jana Kočky mladšího vešel krátce po třetí hodině na Olšanské hřbitovy. Rakev přivezlo...

Zemřela chovatelka uštknutá mambou, podle lékařů ale z jiné příčiny

Praha, 05.10.18 Mamba zelená, odchyt, Hlubočepy,

Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů ale nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého...Kočkův pohřeb zastaví dopravu na Vinohradské, i když starosta nesouhlasí

Alexander Bellu (12.6.2018)

Radnice Prahy 3 v čele se starostou Alexandrem Belluem nesouhlasí s povolením smutečního průvodu za Jana Kočku, který...

Můj první kůň byl divoch koupený přes internet, vzpomíná Kellnerová

Parkurová jezdkyně Anna Kellnerová v září 2018

Dva týdny před Vánocemi se jí splní sen. Představí se domácímu publiku na unikátním jezdeckém svátku. Anna Kellnerová...

Ostuda ruských mladíků v Příbrami: hromadná bitka na ledě i s diváky

Ruští hokejisté do 18 let během zápasu v Příbrami.

V pořádnou kovbojku se změnil závěr přípravného utkání mezi hokejovými mladíky z Česka a Ruska. Na příbramském ledě...

Další z rubriky

Obžaloba viní chlapce a dívku z pobodání studentky v Horních Měcholupech

Neznámý útočník pobodal ženu v Horních Měcholupech.  (14.11.2017)

Státní zastupitelství podalo obžalobu na chlapce a dívku kvůli případu loňského pokusu o ubodání osmnáctileté...

VIDEO: Jak se rozsvěcí Praha. Spínač z Obecné školy byl jen fikcí

Praha se dnes nerozsvěcí tak jako ve filmu Obecná škola.

Ve filmu Obecná škola se Zdeněk Svěrák podívá na hodinky, otočí vypínačem a v tu chvíli postupně rozsvítí lampy v...

Cyklistka v Nymburce vjela do cesty popelářům, je vážně zraněná

Ilustrační snímek

Pro padesátiletou cyklistku, kterou ve středu ráno srazilo popelářské auto v Nymburce, musel letět záchranářský...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz