Před zápasem s Barcelonou si přeparkujte, doporučuje radnice Prahy 10

  12:09aktualizováno  12:09
Fotbaloví nadšenci vyrazí večer do Vršovic na utkání plzeňské Viktorky s FC Barcelona. Na zápas se kromě policie přichystala i radnice Prahy 10. Svým obyvatelům nabídla hlídané parkoviště. Tam mohou ukrýt svá auta před rozjařenými fanoušky. Policie doporučuje návštěvníkům utkání využít MHD.

UŽ JSME TADY Fanoušci fotbalistů Barcelony po příletu do Prahy. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Policie vyhodnotila zápas jako rizikový, a tak do služby vyrazí tradiční zhruba třísetčlenná parta složená z pořádkové policie, antikonfliktního týmu či policisté na koních. Nad Vršovicemi navíc bude létat policejní vrtulník.

Jak do Edenu bez auta

Doporučení využít městskou hromadnou dopravu platí obecně při všech větších akcích v metropoli. V případě fotbalového utkání to podpoří i fakt, že k vršovickému stadionu se dá dostat metrem, tramvají i autobusem.

Metro
Po trase A do stanice Strašnická, odtud pěšky ulicí V Olšinách asi jeden a půl kilometru nebo tramvají číslo 7 do zastávky Slavia.

Autobus
K zastávce Slavia, která je v ulici U Slavie, jedou autobusy číslo 135, 136, 150 a 213.

Tramvaj
Také tramvají se dá k Edenu dojet. Cílová zastávka se jmenuje rovněž Slavia a je v ulici Vršovická. Sem zajíždějí linky číslo 6, 7, 22 a 24. Případně pro cestu zpět to jsou noční spoje číslo 55, 57 a 59.

"Vzhledem k očekávané vysoké návštěvnosti stadionu v Edenu bude prioritou policie zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v nejbližším okolí. Případným návštěvníkům utkání policie doporučuje využít k přepravě především prostředky MHD," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Očekává se ovšem také, že se objeví i tvrdé jádro španělských fanoušků Boixos nois (v angličtině Crazy boys), kteří jezdí pouze na venkovní zápasy Barcelony. Na domácí zápasy totiž kvůli svému radikálnímu chování nesmějí už od roku 2004. Vytrhávali sedačky nebo házeli dýmovnice na trávník.

Dopravní podnik linky předem neposílí

Ačkoliv Dopravní podnik nebude dopředu žádné z linek, které kolem Edenu jezdí, posilovat, je připraven zareagovat v případě potřeby operativně.

"Naši lidé budou na místě a v případě, že by se ukázalo, že například metro nebo tramvaje nestíhají, zvládneme to vyřešit operativně. Ze zkušenosti ale nepředpokládáme, že by to bylo potřeba," popsala mluvčí Dopravního podniku Ilona Vysoudilová.

Přejeďte na hlídané parkoviště

Stejně jako policie vyhodnotila jako rizikový zápas také radnice Prahy 10, rozhodla se pro speciální dopravní opatření pro své občany.

Ve Vladivostocké ulici, respektive v úseku mezi ulicemi U Slavie a Jerevanská, bude zakázáno parkovat.

"Místo toho, aby lidé nechávali svá auta na ulici před stadionem, kudy budou chodit fanoušci, doporučujeme jim přeparkovat na plochu mezi arénou a základní školou," poradil mluvčí Prahy 10 Jan Charvát s tím, že provizorní parkoviště bude v provozu od úterního rána do středečního rána a bude bezplatně hlídané.

"Očekáváme, že tuto nabídku využijí řidiči hlavně z Vladivostocké ulice a z nejbližšího okolí. Na místě bude hlídač, který bude kontrolovat občanky, aby mohl ohlídat, že parkoviště využijí jen ti, pro které je určené," ujistil rezidenty Charvát.

Vršovičtí, kteří využijí hlídaného parkoviště, budou moci přejet se svými vozy do Vladivostocké ulice už v noci po zápase nebo přesun odložit až na zítřejší ráno.

Plzeňští fanoušci přijedou vlakem nebo autobusy

Jak do Edenu bez auta

Jak do Edenu bez auta

Část plzeňských fanoušků, zhruba sedm set, by měla přijet vlakem a vystoupit ve Vršovicích, odkud se mohou vydat na stadion pěšky nebo tramvají přímo před Eden.

Další příznivci západočeského klubu se dopraví čtyřmi až pěti autobusy přímo před stadion. "Jen vystoupíme a autobusy potom odjedou na odstavná parkoviště, nebudeme nijak překážet," dušovali se plzeňští fanoušci, kteří nevyužijí přepravu vlakem.

Výsledky voleb 2018

Výsledky komunálních voleb do zastupitelstev městských částí a obvodů a do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do Senátu

Ve Středočeském kraji ve druhém kola voleb do Senátu vyhrál v obvodu Mladá Boleslav: Raduan Nwelati a obvodu Benešov: Zdeněk Hraba. V Praze byl zvolen v prvním kole senátorem v Praze 4 Jiří Drahoš, ve druhém kole v obvodech Praha 2: Marek Hilšer, Praha 8: Lukáš Wagenknecht, Praha 12: Pavel Fischer.Nejčtenější

Rodina pohřbila Jana Kočku mladšího, smuteční průvod zastavil dopravu

Smutečního průvodu a pohřbu Jana Kočky mladšího se zúčastní desítky lidí...

Smuteční průvod kvůli smrti Jana Kočky mladšího vešel krátce po třetí hodině na Olšanské hřbitovy. Rakev přivezlo...

Zemřela chovatelka uštknutá mambou, podle lékařů ale z jiné příčiny

Praha, 05.10.18 Mamba zelená, odchyt, Hlubočepy,

Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů ale nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého...Kočkův pohřeb zastaví dopravu na Vinohradské, i když starosta nesouhlasí

Alexander Bellu (12.6.2018)

Radnice Prahy 3 v čele se starostou Alexandrem Belluem nesouhlasí s povolením smutečního průvodu za Jana Kočku, který...

Můj první kůň byl divoch koupený přes internet, vzpomíná Kellnerová

Parkurová jezdkyně Anna Kellnerová v září 2018

Dva týdny před Vánocemi se jí splní sen. Představí se domácímu publiku na unikátním jezdeckém svátku. Anna Kellnerová...

Ostuda ruských mladíků v Příbrami: hromadná bitka na ledě i s diváky

Ruští hokejisté do 18 let během zápasu v Příbrami.

V pořádnou kovbojku se změnil závěr přípravného utkání mezi hokejovými mladíky z Česka a Ruska. Na příbramském ledě...

Další z rubriky

Mladoboleslavské K-centrum pomáhá drogově závislým i alkoholikům

Šéf mladoboleslavského K-centra Petr Vykydal pomáhá drogově závislým i lidem...

Špatná parta a touha chtít zapadnout. Pak najednou nelze přestat. Drogy dokážou člověka ovládnout rychle, nekompromisně...

Deset let po požáru Průmyslového paláce sledujte seriál Praha v plamenech

Hasiči zasahují při požáru Průmyslového paláce v Praze.

Před deseti lety vzplanul Průmyslový palác na pražském Výstavišti v Holešovicích. Požár tehdy způsobil škodu za...

VIDEO: Masaryk, Kryl i Maxipes Fík. Sprejeři hravě vykreslili historii ČSR

Pomalovaná zeď v obci Chýně s názvem “Sto let hrdosti národa v obrazech”....

Radnice Chýně na Praze-západ nechala sprejery pomalovat šedesátimetrovou betonovou zeď. Graffiti vzniklo jako součást...

Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.

Najdete na iDNES.cz