Plzeňský záložník Tomáš Hořava (v červenomodrém čelem) chtěl nabít útočníkovi Stanislavu Teclovi (v červenomodrém zády), ale ke gólu to nevedlo. | foto: Pavel Němeček

Příbramští fotbalisté na Plzeň nestačili. Vydrželi dvacet minut

• 0
Neměli co ztratit, ale zároveň nic nezískali. Pokus fotbalistů Příbrami o zaskočení účastníka Ligy mistrů nevyšel. Středočeši v Plzni prohráli 0:2 a pondělní dohrávka poslední Slavie s Libercem rozhodne o tom, kde v tabulce přezimují. Na lepším než současném třináctém místě to nebude.

"Rozdíl v naší výkonnosti doma a venku byl velký. Doma jsme byli agresivní a dokázali jsme si vytvářet šance, zatímco venku jsme působili alibisticky a bez nasazení," ohlédl se za šestizápasovým působením na příbramské lavičce trenér Petr Čuhel, jenž po 10. kole nahradil Františka Straku.

Čuhel s týmem získal sedm bodů, Straka za delší období o bod více. Že Příbram rozšíří bodové konto zrovna v Plzni, to se – bez urážky – opravdu nedalo čekat. Spíš šlo o to, jak dlouho hosté budou schopní trápit pohárového zástupce. Dvacet minut.

Pak plzeňský kapitán Horváth v souboji překvapivě přehlavičkoval Zápotočného a míč obloučkem přeletěl gólmana Hrušku. Horváth měl prsty i ve druhém gólu o devět minut později, po jeho přihrávce pálil Petržela z úhlu křížem na zadní tyč. "Dostali jsme laciné góly," litoval Čuhel.

Na zdramatizování Příbram nemohla pomýšlet. Řezníček sice na hrotu dřel, ale chvílemi si musel připadat jako osamocený voják v poli. Nasazení Azíze či Krameše pak příbramskou hru oživilo, ale prohru neodvrátilo. "Chyběla nám větší odvaha," potvrdil Čuhel.

Zimní přestávka nabídne dost času na zlepšení.