Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prase Vilda, poníci či zadek paviána. Na příměstském táboře není nuda

  8:22aktualizováno  8:22
Letní prázdniny se kvapem blíží a s nimi i tradiční rodičovská otázka, kam letos s ­dětmi. Řešením jsou městské a příměstské tábory, kterých je v metropoli a jejím okolí jako máku. Nabízejí nejen tradiční sportovní aktivity či výlety do přírody, ale i procvičování výslovnosti či­ jízdu na koních. Pražské příměstské tábory mají stále volná místa.

Zájem je v Praze tradičně také o tábory s příběhem. Tábory inspirované oblíbenými Mimoni, antikou či uklízením škod po zlobivé myšce pořádá Hobby centrum 4. | foto: PididomekMetro.cz

„Na náš tábor se mohou hlásit jak zcela nezkušení jezdci, tak pokročilí. Dostatek kvalitních instruktorek, poníků a koní všech velikostí zaručuje, že si každé dítko přijde na své,“ říká Kristýna Andrejsková, organizátorka jezdeckého tábora Pony Praha odehrávající ve vesnici Ptice nedaleko Zličína.

Fotogalerie

Tábor probíhá obvykle týden a každý den je koncipován jinak. Indiánské a kovbojské dny se tu střídají s celodenními výlety s koňmi do křivoklátských lesů či bojovkami. „Děti se mohou také pomazlit s přítulným maskotem tábora, miniprasetem Vildou, nebo se stejně přítulnými kočkami,“ dodává Andrejsková.

Zájem je v Praze tradičně také o tábory s příběhem. Tábory inspirované oblíbenými Mimoni, antikou či uklízením škod po zlobivé myšce pořádá Hobby centrum 4, na procházku historií a cestu kolem světa vás pozvou zase Žluté lázně se svým táborem Sluníčka.

Pokud je vaše dítě předškolního věku, řešením může být tábor Pididomek, kde vaše ratolesti kromě zdravé stravy čeká také její příprava. „Výroba pizzy pod dohledem šéfkuchaře, módní přehlídka s ­vlastními návrhy nebo divadelní představení, kdy se stanou herci,“ láká na program tábora ředitelka Pididomku Anna Dostálová.

Jeden den zde bude věnován také hrám v angličtině. Samozřejmě nebude chybět pohyb, voda a zábava. Cena jednoho týdne je 2600 korun. „Loni jsme měli u dětí také úspěch s pohádkou Proč je zebra pruhovaná a pavián má lysý zadek,“ usmívá se Dostálová.

Speciální logopedický tábor

Pro děti s vadou řeči je zase připraven speciální logopedický tábor pořádaný školkou Malý svět v Chýních. Malí průzkumníci přírody si pak přijdou na své na letním táboře Ekodomov. Ten má za cíl jediné – naučit děti vztahu k přírodě.

„Staňme se průzkumníky detektivy a odhalme společně záhady, naučme se stopovat a rozluštit tajné vzkazy,“ láká děti k účasti lektorka Ekodomova Renáta Bednářová.

Bruslení, věda, herectví i sportovní aktivity. Nabídka táborů je rozmanitá

Na děti čeká zábava, pohyb i vzdělání.

  • Tábor Sluníčka v Podolí – první prázdninový den se otevřou brány příměstského tábora Sluníčka se školkou v areálu Žluté lázně. Od 1.­července čeká děti každý den dobrodružství s­ maskotem tábora Kvídem, jenž je prostřednictvím své cestovní kanceláře vezme na procházku historií a ­cestu kolem světa. Více na zlutelazne.cz
  • Sang: Sdružení pořádá tábory v ZŠ Mikulova a ZŠ Bítovská v Praze 4 a v ZŠ Trávníčkova v Praze 5. Sběrná místa jsou však po celé Praze. Více informací o táborech naleznete na primestske-tabory-praha.cz.
  • Věda nás baví: Aktuální seznam míst a ­turnusů na tábor pro malé vědce a zvídavé školáky naleznete na webu vedanasbavi.cz.
  • Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy: Širokou nabídku příměstských táborů nabízí i město Praha. Více informací o táborech s vodáckým výcvikem nebo kurzem v přírodovědné stanici naleznete na ddmpraha.cz/ddm/tabory.
  • Tallent: Sportovně-zábavné kurzy plné tenisu a zajímavých aktivit pořádá tenisová škola Tallent. Tábor je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé tenisty. Více informací na e-tabory.cz.
  • In-line škola: Výuka základních technik jízdy na bruslích, zvládnutí všech stylů brzdění, nácvik správného zatáčení, výlety po všech místních in-line stezkách nabízí In-line škola. Více informací o termínech na inlineskola.cz.
Autor: Metro.czNejčtenější

Na okraji Prahy havaroval autobus. Tři lidé zemřeli, zraněných jsou desítky

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic (12. ledna 2018)

Tři lidé zemřeli při nehodě linkového autobusu a osobního auta u Horoměřic u Prahy, zraněných je přes čtyři desítky,...

Policie má svědky tragédie u Horoměřic, autobus před srážkou troubil

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic

Středočeským policistům se již přihlásili svědci tragické páteční nehody autobusu nedaleko Horoměřic u Prahy. Doufají,...Autobus u Horoměřic boural na zrádné rovince, která svádí k rychlosti

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic (12. ledna 2018)

Tragická nehoda autobusu se třemi mrtvými se stala na rovném úseku, který podle Horoměřických svádí k rychlosti a...

Rozhodčího na atletických závodech v hale zasáhla koule, na místě zemřel

Rumunský koulař Andrei Gag připravuje svou ruku na kvalifikaci mistrovství...

V nafukovací hale na pražském Strahově zemřel v sobotu při závodu koulařů zkušený rozhodčí. Zasáhla jej do hrudníku...

Zlatý podraz: Welsch je hvězdou v italské reprezentaci a čeká ho prohra

Momentka z natáčení filmu Zlatý podraz v Průmyslovém paláci: Jiří Welsch v roli...

V bohaté basketbalové kariéře Jiří Welsch ještě nekončí. Své pole působnosti naopak rozšířil napříč zeměmi i věky. K...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz