Luboš Kozel, trenér fotbalistů Dukly.

Luboš Kozel, trenér fotbalistů Dukly. | foto: Michal Šula, MAFRA

Příbramští vymazali Duklu z tribuny, ale ne ze hřiště

• 0
Dlouhé roky se na jedné z příbramských tribun skvěl velký nápis Dukla, jako pozůstatek někdejšího přesunu klubu z Julisky do Příbrami. Před vzájemným utkáním ale zmizel a nahradil ho pouták 1FKPB, což je zkratka pro 1. FK Příbram.

Zatímco z tribuny Příbram dokázala Duklu smazat, ze hřiště se jí to nepovedlo. Hosté měli zejména ve druhé půli velký nápor, a i když vyrovnali až na konci, konečnou remízu 2:2 si zasloužili.

"Já jsem měl několik možností náš náskok pojistit, škoda že se to nepodařilo," litoval příbramský útočník Martin Šlapák. "Musím však uznat, že Dukla hrála velmi dobře a prohra by pro ní nebyla spravedlivá."

Oba týmy od začátku ukazovaly, proč jsou v tabulce tak vysoko a proč se chlubí ofenzivním herním projevem.

Jen za první poločas viděli diváci čtrnáct střeleckých pokusů a tři góly. Příbram na ně na jaře dlouho čekala, minule proti Mladé Boleslavi už se dvakrát trefila a tím se rozjela. V pátek si připisoval velké zásluhy rychlý útočník Šlapák, nejprve faulovaný před penaltovým úspěchem Koukala a pak sám trefil síť po velmi důrazném počínání v pokutovém území.

"Zvolili jsme náročný styl hry, jenže Dukla byla silná na balonu a nám při běhání bez míče rychle ubývaly síly," hodnotil příbramský kouč David Vavruška.

Možná i proto vyčerpaný domácí tým nepohlídal standardní situaci v nastaveném čase. Dukla kopala roh, kupředu sprintoval i brankář Rada a nakonec to byl Švejdík, kdo protlačil balon do sítě za gólmana Hrušku.

"Při takovém vývoji bod bereme. Ale myslím si, že jsme si ho za styl hry i zasloužili," řekl kouč Dukly Luboš Kozel.

Za Příbram nastoupil poprvé od svého návratu ze Skotska uzdravený obránce Milan Mišůn. Pohyboval se netradičně na pozici levého beka, kde alternoval za zraněného Divíška. Na hřišti vydržel téměř celý zápas.