Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Recyklací papíru se ve Středočeském kraji ušetřilo 7 500 stromů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Více než 13 tisíc tun starého papíru z domácností bylo v loňském roce využito pro výrobu nového papíru, a neskončilo tak na středočeských skládkách odpadů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Podařilo se tím zachránit až 7 500 stromů, které by jinak musely být pokáceny na výrobu nového papíru. Tohoto množství je dosaženo i díky informačním a vzdělávacím aktivitám na podporu třídění odpadů, kterou pořádají autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. a Středočeský kraj. Proto jsou pro Středočechy připraveny další zajímavé vzdělávací aktivity, kde si mohou také i zasoutěžit o zajímavé ceny.

"Chceme podporovat zodpovědný přístup Středočechů k třídění odpadu," přibližuje záměr společnosti EKO-KOM a.s. její regionální manažerka Ing. Kateřina Půlpánová.

"Proto pořádáme řadu aktivit, ve kterých oslovujeme děti i dospělé a informujeme je o tom, jak správně odpad třídit. Ukazuje se, že právě papíru se ve Středočeském kraji vytřídí nejvíce."

Jednou z aktivit je soutěž středočeských škol ve sběru papíru. Do škol, kterým se podaří odevzdat nejvíce papírového odpadu, bude instalováno 1350 nových košů na třídění papíru a plastů. První tři školy získají navíc lavičky z recyklovaného plastu a možnost zúčastnit se vzdělávacího programu "Tonda obal", ve kterém se žáci zábavně seznamují s tématem třídění.

Výsledky soutěže a množství sebraného papíru budou vyhlášeny 15. prosince 2011.

"Chceme, aby v soutěži měly šanci i malé školy, proto budeme sebrané množství papíru přepočítávat na počet žáků ve škole. Nebudeme hodnotit pouze celkové množství," upřesňuje Kateřina Půlpánová.

Aktivity pro občany i školy

Pro podporu třídění odpadu v sídlištních oblastech měst jsou vyrobeny samolepky na kontejnery na tříděný a směsný odpad odpad s hesly "Děkujeme, že třídíte!" a "Dejte odpadu ještě šanci. Třiďte!". Pro domácnosti je připravena brožura Kam s vaším odpadem, která občanům poskytuje informace o tom, co a jak třídit, jak se odpad využívá a jak se třídí ve Středočeském kraji.

Všem základním a středním školám byla rozeslána informační tabule "Cesta odpadu". Tabule seznamuje žáky a studenty se systémem nakládání s odpady.

Ovšem nezapomíná se i na soutěž, která má v žácích zvýšit povědomí o třídění odpadu. V říjnu byla zahájena výtvarně-literární soutěž pro školy s názvem "Pohádková knížka Třídilka", jejímž výsledkem bude knížka pohádek pro mateřské školy s tématikou třídění odpadů. Knížku pohádek napíší i graficky vytvoří žáci základních škol. Knížka bude zdarma rozeslána mateřským školám v kraji.

Kniha bude obsahovat 14 vybraných pohádek a ilustrací. Nejlepší autoři získají odměny na slavnostním křtu v lednu 2012. Součástí křtu bude i vernisáž nejhezčích pohádek a obrázků.

Školy mohou pohádky do soutěže posílat do 30. listopadu 2011. Výsledky budou zveřejněny 14. prosince 2011 na www.stredoceska-kampan.cz. Tři nejlepší autoři v kategoriích "Text" a "Ilustrace" získají mobilní telefony, autoři dalších děl v knize obdrží deskové hry, malířské potřeby a drobné ceny od společnosti EKO-KOM, a.s.

Více informací naleznete na www.stredoceska-kampan.cz.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jana Plamínková, radní Prahy (STAN)
Jednání pražských zastupitelů o dostavbě okruhu skončilo po dvou minutách

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) po dvou minutách ukončila mimořádné zastupitelstvo, které mělo projednat dostavbu vnitřního okruhu. Nedostavili se totiž...  celý článek

S ohledem na zeleň se celý projekt nakonec jmenuje Drn, i když pracovní název...
Po Drnu na Národní chce Praha zastavět i další proluky v centru

Praha chce zacelit proluky, které jsou v zástavbě v centru metropole. Mělo by tak přibývat projektů, jako je právě dokončovaný skleněný Drn na Národní třídě....  celý článek

Nová hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová (ANO) v diskusním pořadu...
STAN své středočeské radní nevymění, požadavek odmítli jako účelový

Starostové a nezávislí (STAN) nepřistoupí na požadavek hnutí ANO, aby vyměnili dva své středočeské radní Martina Macháčka a Věslava Michalika. Podle nich jde...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.