Jakub Šulc (vlevo) ze Slavie a Petr Čajánek (uprostřed) ze Zlína před brankou

Jakub Šulc (vlevo) ze Slavie a Petr Čajánek (uprostřed) ze Zlína před brankou Dominika Furcha ze Slavie. | foto: ČTK

Růžičkovi hoši z hokejové Slavie porazili extraligového lídra

• 0
Hokejisté pražské Slavie se po nedělní nakládačce v Karlových Varech rychle oklepali: v úterní dohrávce prvního kola extraligy zvítězili na ledě Zlína 3:0. První gól dali v přesilovce, druhý těsně před první přestávkou a třetí do prázdné branky.

Tak tomu se říká úspěšné poučení z krizového vývoje. Posuďte sami. 21. října: hokejisté Slavie dávají proti Zlínu úvodní gól na 1:0 a poté ještě vedou 3:1 a 4:3. Jenže 28 vteřin před koncem vedení ztratí a po samostatných nájezdech prohrají. 25. října: hokejisté Slavie opět dávají proti Zlínu vedoucí gól a... Přidají ještě další dva a zvítězí. Zlín - Slavia 0:3.

Co červenobílým pomohlo k triumfu v Baťově městě? Důvody jsou tři: využitá přesilovka, skvělá obrana a Dominik Furch. "Hráli jsme zodpovědně a na hraně sebeobětování," přidal další vysvětlení slávistický asistent Jiří Čelanský.

Slavia se do vedení dostala ve 12. minutě po nedostatečném důrazu zlínské obrany: Kalus se v přesilovce trefil do prostoru nad ramenem brankáře Sedláčka - 0:1.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

Po dvou nevyužitých početních výhodách Zlína těsně před první přestávkou ujel slávista Krenželok, jenž svému týmu zařídil už dvougólové vedení. "My jsme bohužel začali hrát až ve druhé půlce utkání," posteskl si zlínský trenér Rostislav Vlach.

Ondráček, Köhler, Hamrlík a další se marně snažili o dobývaní zdi jménem Dominik Furch. Slávistický brankář po nedělních šesti gólech v Karlových Varech včera neinkasoval ani jednou.

"Nepomohlo nám proti němu nic, ani souvislý tlak," kroutil hlavou zlínský útočník Tomáš Sýkora.

"Furch nás hodně podržel, ale dozadu hrál dobře celý tým," dodal asistent Čelanský.

Tlak Zlína kulminoval ve třetí třetině, ale naděje Moravanů na skórování zhasly Sýkorovým vyloučením čtyři minuty před koncem. Slávistický triumf pečetil trefou do prázdné branky Svoboda. "Soupeř vyhrál zaslouženě," uznal zlínský trenér Vlach.

Témata: HC Slavia