Sbohem, noční můro. Kladenští hokejisté konečně porazili Vítkovice

11:25aktualizováno  11:25
Těžko soudit, co jim nejvíc vadilo. Jestli to byla dlouhá cesta, pohled na depresivní panoráma industriální Ostravy, nebo styl soupeře... Každopádně teď už není třeba nad tím hloubat, strašidelná série je pryč. Bez devíti dnů čtyři roky trvalo hokejistům Kladna, než znovu zvítězili na ledě Vítkovic.

PODIVNÝ ZÁKROK. Jiří Ondrušek z Vítkovic (vlevo) a kladenský Jiří Bicek. | foto: Sznapka PetrČTK

Pondělní výhra 3:2 je pro Rytíře cenná i z jiného pohledu: neměli problém vyhrát jen v Ostravě, Vítkovice téměř tři roky nedokázali porazit ani doma.

A ještě jednu nepříjemnou sérii Kladenští včera ukončili, když venku zvítězili poprvé po pěti zápasech. "Věřili jsme, že už to konečně vyjde," líčil po utkání kladenský asistent Jiří Kopecký. "A jsme rádi, že už nebudeme v novinách číst, že jsme nad někým tři roky nevyhráli," usmál se.

Dlouho to vypadalo, že Kladno nebude mít se skoncováním s ostravskou noční můrou sebemenší problém. Po gólech Hovorky a Bicka vedlo na začátku druhé třetiny už 2:0. Zdálo se, že Středočeši kráčejí po vítězné stezce, ale...

Za úřadující vicemistry nejprve snížil Šedivý a ve 47. minutě vyrovnal Szturc. Obě branky přitom padly z podobných situací: přihrávka na modrou na rozjetého hráče a gól zblízka.

Necelých devět minut před koncem Kladenským svým premiérovým gólem v sezoně zařídil vítězství Jan Eberle. "Snažili jsme se semknout, ubránit oslabení. A že z toho byl gól, to je jenom takové plus," vyprávěl střelec.

Kladno se dál v pohodě drží na místech zaručujících postup do předkola play-off, na jedenácté Brno má náskok 9 bodů. Už dnes se navíc k týmu připojí obránce Marek Posmyk, jenž přichází na čtrnáctidenní zkoušku.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Basketbalistky Žabin Brno po ligovém utkání
Žabiny vzdorovaly USK - ale jen čtvrtinu. Hradec i Nymburk prvně padly

Ženská basketbalová liga už má pouze jeden neporažený celek - ZVVZ USK Praha. V šestém kole si obhájkyně titulu doma poradily s Žabinami Brno 86:55, setkaly se...  celý článek

Nymburský trenérský tým - hlavní Ronen Ginzburg (vpravo) a jeho asistent Oren...
Ginzburg české basketbalisty povede dál, končí kvůli tomu v Nymburce

Ronen Ginzburg povede české basketbalisty až do EuroBasketu 2021, od nynějška však na plný úvazek. Ke konci října opustí lavičku Nymburka, kde ho nahradí...  celý článek

Jakub Šiřina (vpravo) z Opavy přihrává kolem Chrise Tawiaha (vlevo) z...
Opavští zůstali neporažení, Šiřina je dovedl k výhře na hřišti USK

Basketbalisté Opavy vyhráli v duelu dvou neporažených týmů na palubovce USK Praha 88:70 a po čtyřech zápasech mají dál stoprocentní bilanci. Pražané naopak ve...  celý článek