PODIVNÝ ZÁKROK.  Jiří Ondrušek z Vítkovic (vlevo) a kladenský Jiří Bicek.

PODIVNÝ ZÁKROK. Jiří Ondrušek z Vítkovic (vlevo) a kladenský Jiří Bicek. | foto: Sznapka Petr, ČTK

Sbohem, noční můro. Kladenští hokejisté konečně porazili Vítkovice

• 0
Těžko soudit, co jim nejvíc vadilo. Jestli to byla dlouhá cesta, pohled na depresivní panoráma industriální Ostravy, nebo styl soupeře... Každopádně teď už není třeba nad tím hloubat, strašidelná série je pryč. Bez devíti dnů čtyři roky trvalo hokejistům Kladna, než znovu zvítězili na ledě Vítkovic.

Pondělní výhra 3:2 je pro Rytíře cenná i z jiného pohledu: neměli problém vyhrát jen v Ostravě, Vítkovice téměř tři roky nedokázali porazit ani doma.

A ještě jednu nepříjemnou sérii Kladenští včera ukončili, když venku zvítězili poprvé po pěti zápasech. "Věřili jsme, že už to konečně vyjde," líčil po utkání kladenský asistent Jiří Kopecký. "A jsme rádi, že už nebudeme v novinách číst, že jsme nad někým tři roky nevyhráli," usmál se.

Dlouho to vypadalo, že Kladno nebude mít se skoncováním s ostravskou noční můrou sebemenší problém. Po gólech Hovorky a Bicka vedlo na začátku druhé třetiny už 2:0. Zdálo se, že Středočeši kráčejí po vítězné stezce, ale...

Za úřadující vicemistry nejprve snížil Šedivý a ve 47. minutě vyrovnal Szturc. Obě branky přitom padly z podobných situací: přihrávka na modrou na rozjetého hráče a gól zblízka.

Necelých devět minut před koncem Kladenským svým premiérovým gólem v sezoně zařídil vítězství Jan Eberle. "Snažili jsme se semknout, ubránit oslabení. A že z toho byl gól, to je jenom takové plus," vyprávěl střelec.

Kladno se dál v pohodě drží na místech zaručujících postup do předkola play-off, na jedenácté Brno má náskok 9 bodů. Už dnes se navíc k týmu připojí obránce Marek Posmyk, jenž přichází na čtrnáctidenní zkoušku.