Milan Garčar (vpravo) ze Střešovic v duelu s Chodovem.

Milan Garčar (vpravo) ze Střešovic v duelu s Chodovem. | foto: ČTK

Sedmigólová smršť odvrátila druhou prohru florbalistů Střešovic

• 0
Jestli stále nevěříte, že je letošní ročník florbalové extraligy mužů extrémně vyrovnaný, pak vám víkendové úvodní zápasy finále play-off mezi Střešovicemi a Ostravou poskytly další důkaz.

Tatran, florbalový gigant v Čechách, měl velké problémy už v semifinále. Proti Chodovu potřeboval na postup všech pět zápasů.

A těžkou práci má i ve finálovém boji o titul s Ostravou. Sobotní první zápas Střešovice prohrály 2:3 v prodloužení. Nepomohl jim ani vyrovnávací gól Fridricha 42 vteřin před koncem základní hrací doby.

"Prohráli jsme si zápas výkonem v prvních dvou třetinách. Bylo to cítit už před zápasem. Někteří hráči nebyli připravení, přijeli pozdě," zlobil se trenér Tatranu Jan Zahalka. "Lepší jsme byli až od třetí třetiny."

Možná, že v neděli Střešovičtí dorazili do kabiny na zápas včas, ale skóre znovu dotahovali až v závěrečné dvacetiminutovce.

Před ní prohrávali 2:6, nechybělo moc, aby do Ostravy odjížděli za stavu 0:2. Pak ale následovala sedmigólová smršť. Dvěma góly a dvěma nahrávkami se na ní podílel Martin Richter. "Nikdy to nevzdáváme," prohlásil kouč Zahalka.

Pražané jako kdyby si vzpomněli, že už jedno utkání s Ostravou v této sezoně podobně obrátili. Během základní části prohrávali v Ostravě 3:7 a nakonec zvítězili 8:7 v prodloužení.

"Věděli jsme, že to můžeme otočit, protože jednou už se nám to letos povedlo," potvrdil útočník Tatranu Martin Richter. "Byla v tom trocha štěstí a velká dávka bojovnosti." Proto je po zápasech v Praze stav vyrovnaný 1:1.