Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Takovou sezonu už nechceme, fňukají provozovatelé středočeských sjezdovek

  13:14aktualizováno  13:14
Středočeské lyžařské areály mají za sebou jednu z nejhorších sezon. Kvůli pozdnímu nástupu zimy zaznamenaly velký propad tržeb. Příznivě hodnotí zimu pouze v Kvasejovicích, kde meziročně přibylo návštěvníků.

Minulá sezona začala o prvním prosincovém víkendu a skončila první víkend v dubnu. Znovu se většina vleků rozjela až koncem letošního ledna.

"Byla to nejhorší sezona a už takovou nikdy nechci," uvedl provozovatel největšího středočeského skiareálu Monínec Jaroslav Krejčí. Tržby se podle něj kvůli slabé návštěvnosti meziročně propadly o 50 až 60 procent.

Podle provozovatele příbramské sjezdovky Padák Vladimíra Kovalčíka jsou nejsilnějšími měsíci prosinec a leden. To ale musely být brány areálu kvůli špatným sněhovým podmínkám zavřeny, což se nepříznivě odrazilo na tržbách.

"Když vezmeme v úvahu, že se lyžovalo jen v únoru a krátce v březnu, tak to odpovídá 40 procentům loňského roku," podotkl.

"Zima neskončila brzo, ale bohužel velice pozdě začala. A to je problém," zhodnotil sezonu provozovatel střediska Šibeniční vrch u Mnichovic Jan Zenkl. Areál, který byl v provozu od 20. ledna, se podle něj dostal jen asi na třetinu loňských tržeb. "I když jsme skončili až 11. března, což je standard, tak nám to moc nepomohlo, protože lidé obecně už koncem února přestávají mít o lyžování zájem," poznamenal Zenkl.

Přibližně na polovinu loňských tržeb se dostal zimní areál v Chotouni u Prahy. Podle provozovatele Jana Němečka to bylo tím, že nejdříve nebyl sníh a pak přišly extrémní mrazy, které od návštěvnosti také odrazovaly.

"Normální zima moc nebyla," podotkl Němeček.

Ve středních Čechách se ještě lyžovalo v nedávno otevřeném areálu v Kvasejovicích, který je zatím odkázán na přírodní sníh a postupně se rozšiřuje. Podle provozovatele Petra Kroužila se lyžovalo sice méně dní, ale přijíždělo více návštěvníků, takže tržby zůstaly na loňské úrovni nebo jsou i mírně lepší.

"Když už jsme jeli, tak si na rozdíl od ostatních nemohu stěžovat, protože lidé nám přibývali. Letos jsme to hodně zvětšili a nejsme drazí, takže nástup lidí byl až čtyřnásobný," uvedl Kroužil.

Autoři: ,Nejčtenější

Policisté na letišti zadrželi cizince, podezírají je z napadení číšníka

Policisté zadrželi skupinu cizinců, podezřelých z napadení číšníka. (23. dubna...

Policisté na pražském letišti Václava Havla zadrželi skupinu sedmi cizinců, kteří jsou podezřelí z toho, že v sobotu...

VIDEO: Číšník káral cizince kvůli vlastnímu alkoholu, zbili ho do bezvědomí

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Na operačním sále s vážně poraněnou hlavou skončil číšník, kterého v Praze 1 napadla sedmičlenná skupina cizinců....Cizinci zadržení za napadení číšníka v Praze mají nizozemské pasy

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Cizinci, které policie zadržela na letišti jako podezřelé z napadení číšníka v centru Prahy, pocházejí podle policie z...

U Slaného je silně cítit česnek. Někdo ho vyhodil tuny na pole

U Slaného někdo vyhodil na pole tuny česneku.

U města Slaný na Kladensku někdo vyhodil tuny česneku na pole. Policie neví, odkud se vzal, bude to proto zjišťovat.

Agresivní cizinci před napadením číšníka zbili v Praze i jiného muže

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Cizinci, kteří o víkendu v pražské Vladislavově ulici napadli číšníka, zřejmě „nejdou pro ránu daleko“. Před incidentem...

Další z rubriky

Garáže pod Prašným mostem se nakonec otevřou v červnu

Vjezd do podzemních garáží na pražské Letné se otevře v sobotu v osm hodin ráno.

Garáže pod Prašným mostem, které mají kapacitu 303 míst a třetina z nich bude pro obyvatele Prahy 6, se nakonec otevřou...

VIDEO: „Režnou“ vilu na Petřinách už demolují těžké stroje

Funkcionalistická vila na Petřinách, kterou má nahradit nová stavba se třinácti...

Vleklý spor mezi majitelem vily Na Petřinách a sousedy z přilehlého okolí domu uzavírá demolice této stavby. Magistrát...

Libeňský most chce Praha nahradit novým. Není to bourání, tvrdí Dolínek

Na pražský Libeňský most se vrátila doprava (3. března 2018).

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, který musel být kvůli špatnému stavu nedávno na několik týdnů...

Najdete na iDNES.cz