Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší nemocnice v kraji je v Benešově, řekli středočeští pacienti

  19:21aktualizováno  19:21
V anketě spokojenosti pacientů HealthCare dosud vždy vyhrály soukromé nemocnice. Letos je to jinak. V sedmém ročníku poprvé zabodovala krajská nemocnice - ta v Benešově. Je nejlepší nemocnicí ve Středočeském kraji podle ambulantně ošetřených i hospitalizovaných pacientů.
Benešovskou nemocnici pozitivně hodnotili nejen pacienti, ale i její zaměstnanci. (Ilustrační snímek)

Benešovskou nemocnici pozitivně hodnotili nejen pacienti, ale i její zaměstnanci. (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

A v každoročním průzkumu společnosti HealthCare Institute se letos stala také skokanem roku. Od roku 2006 se na prvních místech neustále střídaly hlavně nemocnice v Neratovicích, Městci Králové a ve Slaném.

"Ani loni jsme nedopadli nijak špatně, ale letos mě úspěch velmi příjemně překvapil. Hlavně ocenění spokojenosti pacientů," řekl ředitel benešovské nemocnice Michal Oščipovský.

Těší ho, že nemocnici pozitivně hodnotili i její zaměstnanci. "Ale pořád je co zlepšovat," řekl ředitel, který je ve funkci od letošního ledna.

Nejlepší nemocnice

za rok 2012

Podle hospitalizovaných pacientů:

1. Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

2. Městská nemocnice Neratovice

3. Nemocnice Slaný

Podle ambulantních pacientů:

1. Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

2. Městská nemocnice Městec Králové

Pozn.: U druhé kategorie jsou jen dvě oceněné nemocnice, u zbylých se nesešel ani minimální počet odpovědí od  respondentů.

Zdroj: HealthCare Institute

Benešovská nemocnice zabezpečuje území vymezené Vltavou a Sázavou. Jako největší nemocnice v regionu poskytuje péči ve všech základních oborech, ale od jiných nemocnic v kraji se liší třeba tím, že tu provádějí sialoendoskopii.

"Je to vyšetření slinných žláz, které se dělá jen v pražských Střešovicích a Ostravě. V rámci ORL také rozvíjíme spánkovou laboratoř a máme velmi kvalitní ortopedii," řekl Očšipovský.

Úspěšná, ale spojí se s jinou

Do projektu společnosti HealthCare Institute se letos zapojilo 159 českých nemocnic. Byly hodnoceny ve čtyřech klíčových oblastech. Tedy ve spokojenosti hospitalizovaných pacientů, spokojenosti ambulantních pacientů, spokojenosti zaměstnanců nemocnice a finančním zdraví nemocnice.

Ambulantně ošetření pacienti letos od 1. března do 30. září, kdy průzkum probíhal, označili za nejlepší nemocnici v Benešově a pak v Městci Králové na Nymbursku.

Ta byla z pohledu pacientů loni, kdy byly obě kategorie sloučené, nejlepší. Přesto je to dnes nemocnice, jejíž provoz chtěly podle původního plánu zdravotní pojišťovny omezit a s níž podepsaly smlouvu jen na rok.

Královéměstecká nemocnice však od poloviny listopadu jedná s nemocnicí v Nymburce o propojení. Do roka by měly vytvořit společnou organizaci a příští rok svou vizi představit pojišťovnám a žádat o delší než pětiletou smlouvu.

Obě nemocnice mají dohromady téměř 80 lůžek akutní péče. "Pojišťovny chtějí, aby se počet lůžek snížil, my s tím problém nemáme. Chceme, aby chirurgie zůstala zachována u nás i v Nymburku," uvedl nedávno pro ČTK ředitel nemocnice Městec Králové Otakar Mareš.

Neratovice i Slaný jedou dál

U hospitalizovaných pacientů už nemocnice v letošním průzkumu tolik nebodovala. Úspěšnější byly nemocnice v Benešově, Neratovicích a ve Slaném.

V těchto nemocnicích se ani v následujících letech nic nezmění. Neratovická nemocnice dostala od pojišťoven příslib pětileté smlouvy. "Provoz nemocnice včetně gynekologicko-porodnického oddělení, neonatologie a interny zůstává beze změny," uvádí mluvčí nemocnice Dagmar Dvořáková.

Připomíná, že gynekologicko-porodnické oddělení prošlo v nedávné době značnou rekonstrukcí. Do budoucna nemocnice uvažuje i o jeho dalším rozšíření.

Také nemocnice ve Slaném bude mít pětiletou smlouvu a žádné změny tu pacienty nečekají.
Nejčtenější

Karlovy Vary slaví návrat do extraligy, Kladno ztratilo šanci na postup

Hráči Karlových Varů slaví návrat do extraligy.

Baráž o hokejovou extraligu se přiblížila svému rozuzlení předposledním 11. kolem. Vedoucí Karlovy Vary získaly...

Barážová hádanka, blíží se rozuzlení. Jágrovo Kladno cítí křivdu

Kladenští trenéři Pavel Patera (vlevo) a Miloslav Hořava přihlížejí společně s...

Do konce baráže o hokejovou extraligu zbývají už jen tři kola, ale situace je stále zamotaná. Jak tohle dopadne? Hodně...Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem

Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před...

V Praze proběhl Pochod dobré vůle, lidé uctili oběti holokaustu

V Praze probíhá Pochod dobré vůle

V centru Prahy probíhá 15. ročník akce Kulturou proti antisemitismu. Součástí je Pochod dobré vůle. Účastníci vyrazili...

Kladnu uteklo vedení v baráži o 16 vteřin, Jihlava přetlačila Litvínov

Momentka z utkání Jihlava - Litvínov.

V baráži o hokejovou extraligu už zbývají odehrát tři zápasy. Karlovy Vary si čtvrtým vítězstvím v řadě pojistily...

Další z rubriky

Učitel se vyhýbá trestu za prodej drog studentům. Utekl přes střechu školy

Noční zátah na bývalého zaměstnance střední školy odsouzeného za prodej drog

Mladoboleslavští policisté ve středu vyjeli v obci Skalsko pro muži, který je odsouzený za prodej drog studentům na...

Berounský patriot mapoval ekvádorský vulkán. Neměli jsme povolení, říká

S sebou si přibalili i dýchací masky kvůli sirným výparům. Kvůli ledovým...

Před šestačtyřiceti lety, v roce 1972, odjel geolog a berounský patriot Vladimír Lysenko s česko-polskou expedicí i...

Kvůli spalničkám zavřeli urgentní příjem v pražském Motole

Fakultní nemocnice Motol.

Lůžková část urgentního příjmu Fakultní nemocnice Motol zůstane patnáct dní uzavřená. Jeden ze zaměstnanců se nakazil...

Najdete na iDNES.cz