Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nechceš svézt, starosto? nabídli strážníci v Rakovníku, on s nimi jel

  13:05aktualizováno  13:05
Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl se podle jednoho z místních obyvatel nechá soukromě vozit městskou policií. Nařčení nejprve popřel, pak ale dva případy připustil. Svezení mu prý nabídli sami strážníci. Uvedl také, že když řídí služební auto radnice strážník, šetří se tím peníze.

Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl údajně donutil podepsat strážníky prohlášení, v němž popírají, že by vozili unavené představitele města domů z kulturních akcí. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Spor začal na veřejném projednávání parkovacího systému na Husově náměstí v Rakovníku. Vystoupil na něm jeden z rakovnických občanů Zdeněk Trešl a vedení města obvinil, že zneužívá městskou policii, která pak dobře nekontroluje placení parkovného na náměstí. Řekl dokonce i to, že vedení města nutí strážníky stornovat pokuty.

Případ popsal rakovnický týdeník Raport. Ve svém obvinění, které Trešl později zaslal dopisem starostovi a které Raport citoval, mimo jiné napsal: "Vždyť městská policie je tu nejen od toho, aby v noci vozila unavené představitele města domů z kulturních akcí nebo nočních podniků."

Intenzivní obranou proti nepodloženému nařčení si ale nakonec starosta uškodil víc, než kdyby mlčel. "Reagoval jsem na lživé podněty jednoho občana a trochu nešikovně jsem to prezentoval," řekl Zdeněk Nejdl. Starosta si nechal od strážníků podepsat prohlášení, které vyvrací všechna obvinění.

"Není pravda, že městská policie vozí v noci unavené představitele města domů z kulturních akcí nebo nočních podniků," stojí také v prohlášení. Podepsali jej všichni městští policisté Rakovníka.

"Nechceš svézt, starosto?"

Jenomže později starosta připustil, že jej strážníci ve skutečnosti nejméně dvakrát vezli. "Není pravidlo, že by strážníci vozili unavené představitele města. Stalo se jednou, že jsem šel s manželkou večer kolem desáté z nějakého kulturního pořadu a oni jeli kolem, zastavili a řekli: Nechceš svézt, starosto?" řekl MF DNES Nejdl.

Dodal také, že jej strážník vezl i v dalším případě, ovšem ne autem městské policie, ale služebním vozem radnice. "Snažím se šetřit peníze města. Když jsem v sobotu večer pozvaný na nějakou oficiální akci, myslím, že mám nárok se tam jako starosta nechat odvézt služebním autem," uvedl Nejdl.

"Místo abychom řidiče z úřadu žádali o přesčas, tak jako řidič vezme auto města jeden ze strážníků, odveze mne tam a v noci, když jim zavolám, zda mají čas, mne zase přivezou," řekl starosta. Takovou dopravu prý využil na ples rakovnických Sokolů do Senomat.

Podle opozice je už to nepřípustné. "Jestli to je pravda, tak to považuji za zneužití funkce starosty. Myslím si, že městská policie má úplně jinou práci, než aby vozila opilého starostu z plesu. Pokud se to potvrdí, sám pan starosta by měl zvažovat své působení ve funkci," řekl v úterý opoziční zastupitel a senátor Marcel Chládek z ČSSD.

Opozice kritizuje i prohlášení, které si starosta vyžádal od strážníků. Podle Chládka je to pod úroveň funkce starosty. Právě opozici, která na Nejdla dlouhodobě útočí, teď starosta pořádně nabil k další ráně.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

V Praze se bude volit do zastupitelstev městských částí a obvodů a současně do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do senátu

Ve Středočeském kraji volí do Senátu obvod Mladá Boleslav a Benešov. V Praze se volí v obvodech Praha 2, Praha 4, Praha 8 a Praha 12.Nejčtenější

Přístroje revizorů nenačítají kupony na Lítačkách, lidé dostávají pokuty

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)

Koupili si kupon na Lítačku, u revizora ale zjistili, že nejde načíst. Cestující bez dokladu o zaplacení tak dostali...

Byty a park místo silnice, Stuchlík předvedl vizi nového Libeňského mostu

Kandidát ANO na pražského primátor Petr Stuchlík představil plán, jak vyřešit...

Kandidát ANO na pražského primátora Petr Stuchlík navrhl neobvyklé architektonické řešení Libeňského mostu. Společně s...Děti se před školou bojí, rodiče ignorují dopravní předpisy, tvrdí sdružení

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Děti v Praze vozí čím dál častěji do školy jejich rodiče, zjistilo občanské sdružení Pražské matky. Podle něj...

Zásahovka na Benešovsku zadržela gang zlodějů luxusních automobilů

policie, zásahová jednotka, ozbrojenec, ilustrace

Policejní zásahovka šla v pátek do akce brzy ráno. Na silnici mezi Miličínem a Olbramovicemi zadržela šest lidí, kteří...

Betonová hráz kolem Prahy byla umlčena, řopíky se budovaly zbytečně

Osm stovek betonových pevnůstek mělo hájit Prahu před agresí nacistického Německa. Byly také součástí pevnostní linie,...

Další z rubriky

Lucemburská ambasáda sídlí u svatého Apolináře a bývalé Jedové chýše

Lucemburská ambasáda se nachází naproti kostelu svatého Apolináře poblíž...

V netypickém sousedství se nachází lucemburská ambasáda v Apolinářské ulici na pražském Novém Městě. Většina ambasád...

Kamion vjel před vlak v Kralupech nad Vltavou, čtyři lidé se zranili

V Kralupech nad Vltavou se na přejezdu srazil kamion s vlakem. (18.9.2018)

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se ráno na přejezdu srazil motorový vlak s kamionem. Lehce se zranilo několik lidí...

Staroměstský orloj se spustí po měsících oprav na konci září

Pražský Orloj slaví 600 let.

Staroměstský orloj bude po několikaměsíčních opravách uveden do provozu na svatého Václava, tedy 28. září....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz