Bude se Filip Rozsíval brzo radovat s ligovými spoluhráči?

Bude se Filip Rozsíval brzo radovat s ligovými spoluhráči? | foto: ČTK

Talentovaný Filip Rozsíval stihl dva góly v ČFL před posunem do áčka

• 0
Střelec víkendu Prošel dorostem v německém Hamburku a teď chce prorazit v Mladé Boleslavi. Devatenáctiletý záložník Filip Rozsíval zatím hraje za béčko v ČFL a v sobotu vstřelil své premiérové dva góly mezi dospělými do sítě Domažlic (6:2).

Příbramský útočný talent Dominik Mašek nasbíral prvních pár startů v české lize a letos v zimě zamířil do německého Hamburku. Existuje však i opačná cesta, po níž teď prochází devatenáctiletý záložník Filip Rozsíval. Druhou sezonu od návratu z Hamburku hraje v Mladé Boleslavi s jasným cílem – proniknout do ligy. "V létě budu přecházet do áčka, tak uvidíme, jak to dopadne," říká Rozsíval.

Doteď zatím v klubu hrál za starší dorost a třetiligovou rezervu. O víkendu se pak poprvé zapsal do střelecké listiny mezi dospělými. Proti Domažlicím skóroval hned ve druhé minutě, v závěru prvního poločasu navíc přidal druhou branku z penalty. "Nevzpomínám si, že bych dal takhle rychlý gól. A penalta? Byl jsem mezi vybranými hráči, tak jsem si vzal míč a šel jsem kopat," vypráví.

Boleslavské béčko nakonec vyhrálo vysoko 6:2. Podepsal se na osmigólové kanonádě fakt, že oběma týmům už v závěru sezony o nic nejde? Záchrana je dávno jistá a šance na postup nulová...

"Nemyslím si, že by to byl ten důvod. Zkrátka jsme dali rychlý gól, pak druhý a soupeř byl z toho zlomený. Jinak bychom asi nevyhráli o čtyři góly," uvažuje Rozsíval.

Sám má na poměry hráčů v ČFL výjimečné zkušenosti – z dorosteneckého týmu německého Hamburku. "Je to rozdílná úroveň. Kluci tam za to berou jiné peníze, starají se jen o fotbal. V Německu se trénuje dvakrát denně, zatímco tady kluci chodí dopoledne do školy," popisuje rozdíly.

Angažmá v Německu si chválí, ale teď se upíná k prvoligové šanci v Mladé Boleslavi. Prosadí se pod ambiciózním koučem Miroslavem Koubkem hned? Spekuluje se o jeho možném hostování v Bohemians 1905, kteří spadli do 2. ligy. "Teď to neřeším," podotýká Rozsíval.