Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studium na univerzitě není jen učení, ale i příprava na život

Komerční sdělení   8:27aktualizováno  8:27 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Učit se nemusí znamenat jen biflování teorie. Správně se ptát, být kritický, obhajovat svoje názory a přijímat názory odlišné, i to je forma vzdělávání. Na University of New York in Prague získávají studenti dobré hodnocení i za to, jak diskutují s profesorem a pracují v týmu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na škole UNYP se studenti naučí obhajovat svůj názor a umět řešit problémy z různých úhlů. (Ilustrační snímek) | foto: Lukáš Hron, Mobil

Chcete studovat, ale zároveň vás dopředu děsí představa hodin proseděných na nekonečných přednáškách a strávených biflováním pouček ze skript? A stres před zkouškovým obdobím? O tom, že učení může být mnohem zábavnější vás přesvědčí na University of New York in Prague (UNYP).

Soukromá vysoká škola založená ve spolupráci se State University of New York v roce 1998 nabízí americký systém výuky, který je v mnoha ohledech odlišný od českého systému.

Hodnotí se diskuze s učitelem i týmová práce

"Zatímco na českých vysokých školách se studenti učí z knížek a přednášek a nakonec získávají bodové hodnocení na písemných a ústních zkouškách, na UNYP je součástí výuky a hodnocení i diskuze s učitelem, kladení otázek a samozřejmě též týmová práce při vypracovávání úkolů," potvrzuje ze své zkušenosti bývalý student Martin Pavlíček.

University of New York in Prague

Podrobnější informace o University of New York in Prague získáte na webových stránkách www.unyp.cz a nebo při osobní návštěvě. Tu si lze domluvit přes přijímací oddělení a v případě vážných zájemců může být sjednáno i setkání s jednotlivými profesory.

Na UNYP vystudoval všechny tři úrovně, od bakaláře až po MBA. Dnes je ředitelem firemní komunikace společnosti Unipetrol a na školu se vrátil coby profesor. Podle něj se zde lidé opravdu připravují na život.

"Neučí se jen žáci od učitele, ale též žáci od žáků, učitelé od žáků a učitelé od učitelů. Podobným, 360stupňovým způsobem se studentům (i profesorům) dostává i zpětné vazby. A přesně takhle to chodí v práci."

Studenti zdejší univerzity jsou hodnoceni za svoji práci v průběhu celého semestru, a to nejen za své individuální výkony, ale též za to, jak zvládají spolupráci s kolegy na úkolech a projektech v rámci skupiny.

Důraz je kladen též na jejich analytické a kritické myšlení, na schopnost podívat se na řešení problémů z jiných úhlů a umění prezentovat a obhajovat svůj názor. Protože nejde jen o to odpovídat správně na otázky, ale také se správně ptát.

Studenti si zvolí, co si ze školy odnesou

UNYP tak vychovává sebevědomé, cílevědomé mladé lidi, tím, že jim vytváří ty nejlepší podmínky pro jejich osobní rozvoj. Především díky komornějšímu prostředí – ve třídách se potkává maximálně dvacet studentů – mají profesoři více času se svým svěřencům individuálně věnovat a podporovat je v jejich úsilí, ať už je jakékoliv.

"Student sám je strůjcem toho, co si ze školy odnese. Když něco chce a má hlavu otevřenou, tak mu škola umožní toho dosáhnout," je přesvědčena jedna z bývalých studentek Dominika Janigová, promotérka a booking agent společnosti Fource Entertainment, která na UNYP absolvovala bakalářský program v oboru komunikace a masmédií a poté i magisterský diplom byznys komunikace a PR.
Nejčtenější

Osobní auto srazilo u obchodního centra v Praze čtyři lidi, dva zemřeli

Dopravní nehoda na Švehlově ulici u obchodního centra Hostivař. Auto zde...

U obchodního centra v pražské Hostivaři srazilo auto odpoledne čtyři chodce. Dva zemřeli, další dva jsou v péči lékařů....

Sražené chodce v Hostivaři oživoval dobrovolný hasič, přišel o vybavení

Dopravní nehoda na Švehlově ulici u obchodního centra Hostivař. Auto zde...

Při úterní dopravní nehodě v pražské Hostivaři, při níž zemřeli dva chodci, pomáhal mezi prvními dobrovolný hasič Karel...Sparta - Slavia 3:3, hosté dohnali ztrátu tří gólů, velkou roli hrálo video

Slávisté se v derby nadechli k mohutnému obratu a vybojovali remízu 3:3.

V první půli dala tři góly Sparta, ve druhé totéž zopakovala Slavia. Divoké derby rozhodla v posledních vteřinách...

Na Smíchově se střílelo v autobusu, policie má pachatele a shání svědky

Policie vyšetřuje střelbu u smíchovského nádraží (13.3.2018)

Na pražském Smíchově se střílelo v autobusu MHD. Policie podezřelého již zadržela. Incidentu podle prvotních informací...

VIDEO: Motorkáře ohrožoval bezohledný řidič, poté si vyměnili názory

Konflikt motorkáře s řidičem auta

Nebezpečnou situaci zažil řidič motorky při cestě do Vestce u Prahy, kdy jej na tamní hlavní cestě dvakrát v těsné...

Další z rubriky

Chcete si udržet statut studenta? Řešením je pomaturitní jazykový kurz

Pomaturitní jazykový kurz Bohemia Institut

Nedostali jste se po maturitě na vysokou školu, ale chcete zůstat studentem a čerpat studentské výhody? Dejte se na...

V okolí Prahy vznikají unikátní centra pro výzkum

V centru má pracovat na 600 odborných kapacit, prostory budou využívat i...

V okolí Prahy se budují tři špičková centra, která chtějí spolupracovat s vysokými školami. Bude se v nich provádět...

Zvažujete studium jazyků? Pomůžeme vám vybrat správně

Čas na volbu vysoké školy se studentům krátí.

Jestli už jste od přátel slyšeli, že začínají se studiem jazyků nebo se do něj chcete pustit vy sami, je nejvyšší čas....

Najdete na iDNES.cz