Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studium na univerzitě není jen učení, ale i příprava na život

Komerční sdělení   8:27aktualizováno  8:27 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Učit se nemusí znamenat jen biflování teorie. Správně se ptát, být kritický, obhajovat svoje názory a přijímat názory odlišné, i to je forma vzdělávání. Na University of New York in Prague získávají studenti dobré hodnocení i za to, jak diskutují s profesorem a pracují v týmu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na škole UNYP se studenti naučí obhajovat svůj názor a umět řešit problémy z různých úhlů. (Ilustrační snímek) | foto: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz

Chcete studovat, ale zároveň vás dopředu děsí představa hodin proseděných na nekonečných přednáškách a strávených biflováním pouček ze skript? A stres před zkouškovým obdobím? O tom, že učení může být mnohem zábavnější vás přesvědčí na University of New York in Prague (UNYP).

Soukromá vysoká škola založená ve spolupráci se State University of New York v roce 1998 nabízí americký systém výuky, který je v mnoha ohledech odlišný od českého systému.

Hodnotí se diskuze s učitelem i týmová práce

"Zatímco na českých vysokých školách se studenti učí z knížek a přednášek a nakonec získávají bodové hodnocení na písemných a ústních zkouškách, na UNYP je součástí výuky a hodnocení i diskuze s učitelem, kladení otázek a samozřejmě též týmová práce při vypracovávání úkolů," potvrzuje ze své zkušenosti bývalý student Martin Pavlíček.

University of New York in Prague

Podrobnější informace o University of New York in Prague získáte na webových stránkách www.unyp.cz a nebo při osobní návštěvě. Tu si lze domluvit přes přijímací oddělení a v případě vážných zájemců může být sjednáno i setkání s jednotlivými profesory.

Na UNYP vystudoval všechny tři úrovně, od bakaláře až po MBA. Dnes je ředitelem firemní komunikace společnosti Unipetrol a na školu se vrátil coby profesor. Podle něj se zde lidé opravdu připravují na život.

"Neučí se jen žáci od učitele, ale též žáci od žáků, učitelé od žáků a učitelé od učitelů. Podobným, 360stupňovým způsobem se studentům (i profesorům) dostává i zpětné vazby. A přesně takhle to chodí v práci."

Studenti zdejší univerzity jsou hodnoceni za svoji práci v průběhu celého semestru, a to nejen za své individuální výkony, ale též za to, jak zvládají spolupráci s kolegy na úkolech a projektech v rámci skupiny.

Důraz je kladen též na jejich analytické a kritické myšlení, na schopnost podívat se na řešení problémů z jiných úhlů a umění prezentovat a obhajovat svůj názor. Protože nejde jen o to odpovídat správně na otázky, ale také se správně ptát.

Studenti si zvolí, co si ze školy odnesou

UNYP tak vychovává sebevědomé, cílevědomé mladé lidi, tím, že jim vytváří ty nejlepší podmínky pro jejich osobní rozvoj. Především díky komornějšímu prostředí – ve třídách se potkává maximálně dvacet studentů – mají profesoři více času se svým svěřencům individuálně věnovat a podporovat je v jejich úsilí, ať už je jakékoliv.

"Student sám je strůjcem toho, co si ze školy odnese. Když něco chce a má hlavu otevřenou, tak mu škola umožní toho dosáhnout," je přesvědčena jedna z bývalých studentek Dominika Janigová, promotérka a booking agent společnosti Fource Entertainment, která na UNYP absolvovala bakalářský program v oboru komunikace a masmédií a poté i magisterský diplom byznys komunikace a PR.Nejčtenější

Strojvedoucí nechal řídit metro dívky ze soutěže, vyšetřuje je policie

Stopovat se v Praze dá i metro

Řídit soupravu pražského metra za plného provozu se povedlo dvěma dívkám, které plnily výzvu v cestovatelské soutěži....

Slavia - Kyjev 1:1, domácí prohrávali, v nastavení srovnal Hušbauer

Slávista Josef Hušbauer se běží radovat, právě proměnil penaltu proti Dynamu...

Infarktový závěr, minuty totálního zmaru a pak absolutní euforie. Slavia v úvodním utkání 3. předkola fotbalové Ligy...Říkal, co máme dělat, hájí dívky řidiče metra. Chtějí se mu osobně omluvit

Strojvedoucí nechal řídit metro dívky ze soutěže, vyšetřuje je policie.

Dvě mladé dívky, které za běžného provozu řídily metro, se za své chování omluvily. A vzkazují, že podle nich k...

Do průvodu Prague Pride se zapojily tisíce lidí. Zábava pokračuje na Letné

Průvod Prague Pride (11. srpna 2018).

Duhovým průvodem v sobotu vyvrcholil festival leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) Prague Pride. Účastníci se...

Z útoku cizinců v autobusu na Smíchově je vražda, napadený muž zemřel

Policie vyšetřuje střelbu u smíchovského nádraží (13.3.2018)

Pražská policie přehodnotila právní kvalifikaci březnového útoku dvou cizinců v autobusu na Smíchově. Jednapadesátiletý...

Další z rubriky

Zvažujete studium jazyků? Pomůžeme vám vybrat správně

Čas na volbu vysoké školy se studentům krátí.

Jestli už jste od přátel slyšeli, že začínají se studiem jazyků nebo se do něj chcete pustit vy sami, je nejvyšší čas....

Některé vysokoškolské koleje nepatrně podraží

Vysokoškolské koleje v Harcově

Pražské univerzitní koleje se během prázdnin opravovaly za miliony korun, od nového akademického roku některé mírně...

Přinášíme sedm rad jak úspěšně dojít až k maturitě

Ilustrační foto

Studenty, kteří letos nastupují do posledních ročníků, čeká příprava na důležitou zkoušku. Říká se, že příprava na...

Najdete na iDNES.cz