Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě nejste rozhodnuti, kam po maturitě? Napovíme vám

Komerční sdělení   12:17aktualizováno  12:17 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Většina úspěšných odborníků v jakémkoliv oboru vám potvrdí, že jednou z nejdůležitějších dovedností, která přispěla k jejich úspěchu, je umění networkingu. Tedy navazování a udržování profesních kontaktů a vztahů. Na University of New York in Prague máte možnost se mu nejen naučit, ale rovnou začít využívat v praxi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Maturita za vámi a ještě nejste rozhodnutí, kam po prázdninách? Zkuste University of New York in Prague. (Ilustrační snímek) | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Na University of New York v současné době studuje na 700 studentů ze 60 zemí světa. Profesorský sbor čítá 100 odborníků z 18 zemí světa. Po celém světě najdete více než tisíc absolventů UNYP. To už je opravdu silná síť kontaktů, na které lze stavět.

Absolventská síť může ovlivnit kariéru

Studenti, kteří úspěšně dokončí studium tak nejen během doby zde strávené naváží vlastní profesní i osobní vztahy, ale budou moci profitovat i z rozsáhlé databáze Alumni Network, tedy sítě absolventů.

"Jednou z největších deviz studia na této škole je navázání kontaktů a vzájemně prospěšných vztahů," říká Martin Pavlíček, ředitel firemní komunikace společnosti Unipetrol, který na UNYP absolvoval jak bakalářský, tak magisterský i MBA program.

University of New York in Prague

Ještě stále můžete podat svoji přihlášku na University of New York in Prague. Testy z anglického jazyka, které jsou podmínkou pro přijetí, se konají v průběhu června a na začátku července. Podrobnější informace získáte na webových stránkách www.unyp.cz a nebo při osobní návštěvě. Tu si lze domluvit přes přijímací oddělení a v případě vážných zájemců může být sjednáno i setkání s jednotlivými profesory.

Sám si sílu networkingu vyzkoušel hned na počátku, když díky jednomu spolužákovi získal své první zaměstnání v komunikaci. A to rovnou ve společnosti ČEZ, což ovlivnilo jeho budoucí kariéru. "Během studia jsem měl možnost poznat se s profesionály, kteří v oboru pracují pět a více let, lidi na úrovni managementu, a to včetně profesorů. Třeba strategický marketing nás učila paní, která byla v marketingovém týmu Steva Jobse. Tahle setkání vás nesmírně obohatí," dodává Pavlíček, který sám patří k aktivním členům Alumni a do školy se vrátil i coby profesor PR.

Škola nabízí příležitosti k navázání kontaktů

Pro správný networking a jeho využití platí dvě důležité obecně známé pravdy. Zaprvé nejde jen o to, koho znáte vy, ale také kdo zná vás. A zadruhé, že lidé raději pracují a obchodují s těmi, které znají a kterým důvěřují.

Proto je také tolik důležitá řada dalších možností a aktivit, kterou UNYP studentům nabízí, při nichž mohou navazovat užitečné kontakty. Ať již jsou to stáže v podnicích, různé výměnné studijní pobyty, nebo také přednášky na aktuální témata s hostujícími řečníky, debatní fórum a další aktivity organizované v rámci školy.

Záleží na každém studentovi, jak těchto možností využije ve svůj prospěch. Zvláště stáže, které jsou v některých programech povinné, přináší studentům hned dvojí užitek. Předně jim umožňují aplikovat v praxi naučené poznatky a zároveň získávat zkušenosti a pracovní návyky v reálném prostředí.

Neméně významné jsou ale vztahy s profesionály, které takto mohou navázat. Řada absolventů nakonec nachází uplatnění právě ve firmách a organizacích, v nichž stáže nebo brigády absolvovali. Společnosti totiž této spolupráce s univerzitou využívají též pro hledání talentů. 
Nejčtenější

Výbuch v areálu chemičky v Kralupech zabil šest lidí

V areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou explodovala prázdná nádrž na pohonné...

Šest lidí zemřelo při explozi v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Další dva utrpěli středně těžká zranění. Explozi...

Sražené chodce v Hostivaři oživoval dobrovolný hasič, přišel o vybavení

Dopravní nehoda na Švehlově ulici u obchodního centra Hostivař. Auto zde...

Při úterní dopravní nehodě v pražské Hostivaři, při níž zemřeli dva chodci, pomáhal mezi prvními dobrovolný hasič Karel...Sparta - Slavia 3:3, hosté dohnali ztrátu tří gólů, velkou roli hrálo video

Slávisté se v derby nadechli k mohutnému obratu a vybojovali remízu 3:3.

V první půli dala tři góly Sparta, ve druhé totéž zopakovala Slavia. Divoké derby rozhodla v posledních vteřinách...

Muže, který se nevrátil ze srazu spolužáků, našla policie mrtvého

Mezi obcemi Luštěnice a Brodce na Mladoboleslavsku se zřítilo sportovní...

Pohřešovaného muže z Příbramska nalezli policisté mrtvého. Ztratil se v neděli časně ráno v okolí penzionu v Jesenici u...

VIDEO: Motorkáře ohrožoval bezohledný řidič, poté si vyměnili názory

Konflikt motorkáře s řidičem auta

Nebezpečnou situaci zažil řidič motorky při cestě do Vestce u Prahy, kdy jej na tamní hlavní cestě dvakrát v těsné...

Další z rubriky

Hromadná nehoda uzavřela rychlostní silnici R7 před Prahou

Nehoda na R7 v Praze (19. března 2015).

Hromadná nehoda autobusu a osmi aut uzavřela po půl sedmé ráno před Prahou rychlostní silnici R7 od Chomutova. Silnice...

Chcete si udržet statut studenta? Řešením je pomaturitní jazykový kurz

Pomaturitní jazykový kurz Bohemia Institut

Nedostali jste se po maturitě na vysokou školu, ale chcete zůstat studentem a čerpat studentské výhody? Dejte se na...

Studujte ve 40 zemích světa se stipendiem

Slovinsko, pohled na Koper

Za pár dnů odstartuje na vysokých školách nový akademický rok. Akademická informační agentura (AIA) zveřejňuje začátkem...

Najdete na iDNES.cz