Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě nejste rozhodnuti, kam po maturitě? Napovíme vám

Komerční sdělení   12:17aktualizováno  12:17 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Většina úspěšných odborníků v jakémkoliv oboru vám potvrdí, že jednou z nejdůležitějších dovedností, která přispěla k jejich úspěchu, je umění networkingu. Tedy navazování a udržování profesních kontaktů a vztahů. Na University of New York in Prague máte možnost se mu nejen naučit, ale rovnou začít využívat v praxi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Maturita za vámi a ještě nejste rozhodnutí, kam po prázdninách? Zkuste University of New York in Prague. (Ilustrační snímek) | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Na University of New York v současné době studuje na 700 studentů ze 60 zemí světa. Profesorský sbor čítá 100 odborníků z 18 zemí světa. Po celém světě najdete více než tisíc absolventů UNYP. To už je opravdu silná síť kontaktů, na které lze stavět.

Absolventská síť může ovlivnit kariéru

Studenti, kteří úspěšně dokončí studium tak nejen během doby zde strávené naváží vlastní profesní i osobní vztahy, ale budou moci profitovat i z rozsáhlé databáze Alumni Network, tedy sítě absolventů.

"Jednou z největších deviz studia na této škole je navázání kontaktů a vzájemně prospěšných vztahů," říká Martin Pavlíček, ředitel firemní komunikace společnosti Unipetrol, který na UNYP absolvoval jak bakalářský, tak magisterský i MBA program.

University of New York in Prague

Ještě stále můžete podat svoji přihlášku na University of New York in Prague. Testy z anglického jazyka, které jsou podmínkou pro přijetí, se konají v průběhu června a na začátku července. Podrobnější informace získáte na webových stránkách www.unyp.cz a nebo při osobní návštěvě. Tu si lze domluvit přes přijímací oddělení a v případě vážných zájemců může být sjednáno i setkání s jednotlivými profesory.

Sám si sílu networkingu vyzkoušel hned na počátku, když díky jednomu spolužákovi získal své první zaměstnání v komunikaci. A to rovnou ve společnosti ČEZ, což ovlivnilo jeho budoucí kariéru. "Během studia jsem měl možnost poznat se s profesionály, kteří v oboru pracují pět a více let, lidi na úrovni managementu, a to včetně profesorů. Třeba strategický marketing nás učila paní, která byla v marketingovém týmu Steva Jobse. Tahle setkání vás nesmírně obohatí," dodává Pavlíček, který sám patří k aktivním členům Alumni a do školy se vrátil i coby profesor PR.

Škola nabízí příležitosti k navázání kontaktů

Pro správný networking a jeho využití platí dvě důležité obecně známé pravdy. Zaprvé nejde jen o to, koho znáte vy, ale také kdo zná vás. A zadruhé, že lidé raději pracují a obchodují s těmi, které znají a kterým důvěřují.

Proto je také tolik důležitá řada dalších možností a aktivit, kterou UNYP studentům nabízí, při nichž mohou navazovat užitečné kontakty. Ať již jsou to stáže v podnicích, různé výměnné studijní pobyty, nebo také přednášky na aktuální témata s hostujícími řečníky, debatní fórum a další aktivity organizované v rámci školy.

Záleží na každém studentovi, jak těchto možností využije ve svůj prospěch. Zvláště stáže, které jsou v některých programech povinné, přináší studentům hned dvojí užitek. Předně jim umožňují aplikovat v praxi naučené poznatky a zároveň získávat zkušenosti a pracovní návyky v reálném prostředí.

Neméně významné jsou ale vztahy s profesionály, které takto mohou navázat. Řada absolventů nakonec nachází uplatnění právě ve firmách a organizacích, v nichž stáže nebo brigády absolvovali. Společnosti totiž této spolupráce s univerzitou využívají též pro hledání talentů. Nejčtenější

Dynamo - Slavia 2:0, Liga mistrů je pryč, hosty čeká pohár číslo dvě

Arťom Besedin z Dynama Kyjev překonává slávistického brankáře Ondřeje Koláře v...

Fotbalisté Slavie se do Ligy mistrů neprobojují. V kvalifikaci končí na prvním soupeři, v odvetě 3. předkola na...

Do průvodu Prague Pride se zapojily tisíce lidí. Zábava pokračuje na Letné

Průvod Prague Pride (11. srpna 2018).

Duhovým průvodem v sobotu vyvrcholil festival leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) Prague Pride. Účastníci se...Tvrdík spílá UEFA: Surkis by měl odstoupit, sudí zápasy hrubě ovlivnili

Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci fotbalové Slavie k příchodu nových hráčů

Šéf slávistických fotbalistů Jaroslav Tvrdík těžce nesl vyřazení v 3. předkole Ligy mistrů na hřišti Dynama Kyjev...

Už vím, proč Dynamo nedostává góly, řekl Trpišovský. Víc hodnotit nechtěl

Slávista Stanislav Tecl se snaží uniknout obránci Tamási Kádárovi z Dynama...

Polský asistent rozhodčího Golis nejprve pečlivě zohlednil ofsajdové postavení slávisty Deliho, kvůli kterému neuznal...

V kraji už se žádného majetku nedotknu, uvedl manžel hejtmanky Jermanové

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se svým manželem Jakubem na...

Manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové v pondělí veřejně slíbil, že se už nedotkne žádného majetku...

Další z rubriky

Chcete si udržet statut studenta? Řešením je pomaturitní jazykový kurz

Pomaturitní jazykový kurz Bohemia Institut

Nedostali jste se po maturitě na vysokou školu, ale chcete zůstat studentem a čerpat studentské výhody? Dejte se na...

Pět kroků jak zvolit vhodný jazykový pobyt v zahraničí

Jazykový pobyt na Maltě

Nevíte si rady, jak vybrat vhodný jazykový pobyt v zahraničí? Poradíme vám, jak vybrat vhodnou destinaci, jazykovou...

Německá škola v Praze zve na 4. česko-německý Oktoberfest

Oktoberfest v Deutsche Schule Prag

Máte chuť zažít Oktoberfest? Nemusíte do Německa, vydejte se 21. září do Jinonic. Soukromá mezinárodní škola s...

Najdete na iDNES.cz